Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI FATİH SULTAN MEHMET İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM KUTLAMA Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bucak’ta da coşku ile kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bucak Fatih Sultan Mehmet İlkokulu tarafından kutlama programı düzenlendi. Programa Bucak […]

24 Nisan 2019 - 12:08 'de eklendi.A+A-

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI
FATİH SULTAN MEHMET İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN MUHTEŞEM KUTLAMA
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bucak’ta da coşku ile kutlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Bucak Fatih Sultan Mehmet İlkokulu tarafından kutlama programı düzenlendi. Programa Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Vahdet Nart, daire müdürleri, kurum ve kuruluş amirleri, sivil toplum kuruluş başkanları, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Kutlama programında öğrencilerin birbirinde güzel gösteriler sergiledi. İzleyenler tarafından büyük beğeni toplayan ilkokul öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu 99 yıl önceki aynı ruh ile yaşayarak tek çocuk bayramına sahip olmanın gururunu da izleyenlere aktardılar.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlama programı 23 Nisan dolayısıyla öğrenciler tarafından sunuldu. Program, açılış konuşması ile devam etti. Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sayın Kaymakamım, protokolün değerli katılımcıları, değerli meslektaşlarım, saygı değer veliler, basınımızın güzide temsilcileri, Türkiye Cumhuriyetinin ve yüce milletimizin geleceği, umudu, neşesi ve güvencesi sevgili öğrencilerim…
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. yıldönümü kutlama etkinliklerine hoş geldiniz. Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, varlığına kastedilen yüce Türk Ulusunun uyanışını; esaret zincirlerini kırarak, kendi yazgısına el koyduğu günü simgelemektedir.
Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasındaki en önemli etkenlerden biri, hazırlık aşamasındaki kararlı ve tarihi adımların, ulusun ortak sesi olarak atılmasıdır. Mustafa Kemal Atatürk, başlatmak istediği kurtuluş hareketinin ancak ulusla birlikte başarılabileceğini görmüştür.
Türkiye Büyük Millet Meclisi, “Egemenlik kayıtsız, şartsız Milletindir” ilkesinin oluşturduğu demokratik rejimimizin temel kurumu, ulusal egemenliğin somutlaştığı ve Ulus iradesinin temsil edildiği yüce bir organdır.
En değerli varlığımız olan Cumhuriyet, yeni kurulan bir devletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği eşsiz bir savaşın sonucunda elde ettiği büyük bir kazanımdır.
Egemenliğin kayıtsız, şartsız Millete ait olduğu bu yeni yönetim biçimi Türkiye Cumhuriyeti’ne yurttaşlık bağı ile bağlı olan herkese birey olma olanağı sağlamış ve bunun sorumluluğunu da yüklemiştir.
Geçen 99 yılda dünyada yaşanan büyük sıkıntılara karşın, Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefinden sapmadan bugünlere gelebilmiştir. Önünde aydınlık bir gelecek bulunan Türkiye, birlik, beraberlik ve kardeşliğe bugün her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktadır. Unutulmamalıdır ki, çağdaş eğitim düzeyi düşük bir toplumda demokrasi kültürü ile insan hakları ve sosyal adalet kavramları yerleşip gelişemez. Eğitim düzeyi ile demokratikleşme birbiriyle bağlantılıdır. Eğitim düzeyi yükselip çağdaşlaştıkça siyasal yaşam da demokratikleşecektir.
Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizi, demokratik toplum yapısını yaşam biçimi olarak benimsemiş, hukuka saygılı, kurallara uyan, yeniliklere açık, akıl dışılıktan uzak, bakış açısı geniş, özgür düşünceye sahip, sorun çözme yeteneği yüksek insanlar olarak yetiştirmek dileğiyle… Bayramımız kutlu olsun…”dedi.
Kutlama programı ilçe genelinde düzenlenen satranç turnuvasında ve resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile devam etti. Daha sonra programda, ilkokul öğrencileri tarafından 23 Nisan şiirleri okundu, bale gösterisi yapıldı, piyano dinletisi sunuldu. Kutlama programında 2., 3. ve 4. Sınıfların farklı koreografilerde hazırlamış oldukları halk oyunları gösterileri ile devam etti. Küçük öğrencileri halkoyunları gösterileri izleyenler tarafından tam not alarak bol bol alkışlandı.
Halkoyunları gösterilerinin ardından okul korosu tarafından müzik dinletisi sunuldu. Dinleti sonunda ortaya çıkan görüntü izleyenlerin büyük beğenisini aldı. Program, öğrencilerin tahta ile yürüme yarışması ile sona erdi. Kaymakam Yalçın Sezgin ve protokol üyeleri 23 Nisan gösterileri dolayısıyla Okul yöneticilerini ve öğrencilerini tebrik ederek toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AK...

ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER Bucak Atatürk İlkokulunda, öğrencilerin beden gelişimi için okul bahç...

MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ’NDE GELENEKSEL KAVURMA ŞENLİĞİ MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ’NDE GELENEKS...

MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ’NDE GELENEKSEL KAVURMA ŞENLİĞİ Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nde Okul Yönetimi ve Okulun Banisi İşadamı...

Bucak Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencilerinden “Dünya Çocukları” Programı Bucak Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu...

Bucak Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencilerinden “Dünya Çocukları” Programı Bucak Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrenci ve...

MAKÜ, 13 YILDA OLGUNLAŞTI MAKÜ, 13 YILDA OLGUNLAŞTI

MAKÜ, 13 YILDA OLGUNLAŞTI Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, basın mensuplarıyla bir araya ge...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne Defterhane-i Amire Kalemi...

Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel ...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Bucaklılar Derneğinden ka...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Antalya’da “Hayat...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTE...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! Kaymakam Sezgin, “...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ ...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR Bucak Belediye Ba...

TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DESTEK TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DE...

TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DESTEK Bucak Belediye Başkanı Emrulla...

BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDAN YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİĞİ BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOK...

BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDAN YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİ...

Bucak Belediyesi Ramazan Sohbetlerinde İlahıyatçı Ömer Döngeloğlu Bucaklılarla Buluştu Bucak Belediyesi Ramazan ...

Bucak Belediyesi Ramazan Sohbetlerinde  İlahıyatçı Ömer Döng...

154KV BUCAK TRAFO MERKEZİNDE ŞALT SAHASI YENİLENMESİ İÇİN İNŞAAT İŞLERİ YAPILMASI 154KV BUCAK TRAFO MERKEZİ...

154KV BUCAK TRAFO MERKEZİNDE ŞALT SAHASI YENİLENMESİ İÇİN İN...

Başkan Selahatdin Gökçe; “SIĞIR İNİ TEPESİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? Başkan Selahatdin Gökçe; ...

Başkan Selahatdin Gökçe; “SIĞIR İNİ TEPESİNİ BİLİYOR MUSUNUZ...

“İSTANBUL SEÇİMLERİ NEDEN YENİLENİYOR” “İSTANBUL SEÇİMLERİ...

“İSTANBUL SEÇİMLERİ NEDEN YENİLENİYOR” AK Parti ...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler