Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

AK PARTİ’DEN 5’TE 55 PROJE

AK PARTİ’DEN 5’TE 55 PROJE Ak Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Bucak için hazırlamış oldukları 5 Başlıkta 55 Projesini açıkladı. Eğitimden ulaşıma, sağlıktan altyapıya, mahalleliden öğrenciye kadar herkesime hitap eden projeleri, gerçekleştirmek için destek bekleyen Başkan Adayı Emrullah Ünal, “31 Mart 2019 tarihini İlçemizin istikrar ve güven içerisinde geleceğe emin adımlarla yürüme kararlılığıyla […]

14 Mart 2019 - 9:27 'de eklendi.A+A-

AK PARTİ’DEN 5’TE 55 PROJE

AK PARTİ’DEN 5’TE 55 PROJE
Ak Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Bucak için hazırlamış oldukları 5 Başlıkta 55 Projesini açıkladı. Eğitimden ulaşıma, sağlıktan altyapıya, mahalleliden öğrenciye kadar herkesime hitap eden projeleri, gerçekleştirmek için destek bekleyen Başkan Adayı Emrullah Ünal, “31 Mart 2019 tarihini İlçemizin istikrar ve güven içerisinde geleceğe emin adımlarla yürüme kararlılığıyla güç kazanacağı bir dönüm noktası olarak görüyorum.”dedi.
Ak Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, Bucak için hazırlamış oldukları 5 Başlıkta 55 Projesini açıkladı. Eğitimden ulaşıma, sağlıktan altyapıya, mahalleliden öğrenciye kadar herkesime hitap eden projeleri, gerçekleştirmek için destek bekleyen Başkan Adayı Emrullah Ünal, “31 Mart 2019 tarihini İlçemizin istikrar ve güven içerisinde geleceğe emin adımlarla yürüme kararlılığıyla güç kazanacağı bir dönüm noktası olarak görüyorum.”dedi.
Açıklamasında Bucak’a ilişkin çok büyük hedefleri olduğunu ifade eden Başkan Adayı Ünal, “31 Mart yerel seçimlerinin ilçemiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bizim Bucak’a ilişkin çok büyük hedeflerimiz var. Bu güzel İlçemizi projelerimizi bir bir hayata geçirerek yaşam standardı ve aldığı hizmetin kalitesi yüksek bir şehir yapmak arzusundayız. Daha fazla iş ve daha fazla proje üreterek ilçemizi bulunduğu noktadan çok daha iyi noktalara hep beraber taşımak niyetindeyiz. Bu anlamda 31 Mart 2019 tarihini İlçemizin istikrar ve güven içerisinde geleceğe emin adımlarla yürüme kararlılığıyla güç kazanacağı bir dönüm noktası olarak görüyorum. Ak Parti Bucak Belediye Başkan Adayı olarak gösterilerek çıktığım bu yolda destek ve hayır dualarınızı bekliyorum. Sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”şeklinde konuştu.
Ak Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal, projelerini açıkladı:
PROJE BAŞLIKLARIMIZ
1- YATIRIM PROJELERİ
2- ALTYAPI ve ULAŞIM PROJELERİ
3- ÇEVRE PROJELERİ
4- GENÇLİK ve SPOR PROJELERİ
5- KÜLTÜR-SANAT ve SOSYAL PROJELER
1- YATIRIM PROJELERİ
A- MERKEZİ HÜKÜMET YATIRIMLARI-İktidar belediyesi olma avantajımızı kullanarak hükümetimizin destekleriyle ger-çekleştirecek olduğumuz projeler.
2- OĞUZHAN İLKOKULU ve ANAOKULU – Yıkım kararı olan mevcut ilkokul binasının yıkılması sağlanarak yerine yeni ilkokul ve anaokulu binası yapılacak.Busayede Oğuzhan mahallemizde eksik-liği hissedilen ilkokul ve anaokul ihtiyacı giderilecek.
3- MEHMET AKİF MAHALLESİNDE İLKOKUL VE ANAOKULU YAPIMI -Okul sahası olarak ayrılan arazinin kamulaştırılması tamamlanarak araziye mahallenin eksiği olan ilkokul ve anaokulu yapılacak.
18 YAŞ ÜZERİ BAKIMEVİ – Hayırsever vatandaşlarımız tarafından bağışlanmış olan arazinin üzerine 18 yaş üzeri bakıma muhtaç vatandaşlarımızın barınma dahil tüm ihtiyaçlarının giderilebileceği bir bakımevi yapılacak.
4-ETAP TOKİ KONUTLARI – Alaattin mahallemizde yaklaşık 30 dönümlük bir arazi üzerine TOKİ aracılığıyla 232 adet mesken yapılacak.
5- MAKÜ SAĞLIK YÜKSEKOKULU VE TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ -Yapımı devam eden Sağlık Yüksekokulu inşaatının takibi sağlanacak. Bucak Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) ile yapılan protokol ile Bucak’a 4 yıllık Teknoloji Fakültesi kazandırılacak.
6- 500 KİŞİLİK YÜKSEK ÖĞRENİM YURDU- İnşaatı yarıda kalmış olan KYK yurdunun inşaat sürecinin
takipçisi olunacak böylelikle İlçemize 500 kişi kapasiteli bir öğrenci yurdu kazandırılacak.
7- TARIM ve ORMAN BAKANLIĞI HİZMET BİNASI- Fiziki yapısı yetersiz olan İlçe Tarım Binası yıkılarak yerine İlçemizin ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeni bir hizmet binası kazandırılacak.
8- KENTSEL DÖNÜŞÜM YENİDEN ELE ALINACAK – Cami, Çukur ve Pazar Mahallelerimizi kaplayan dondurulmuş bölgede daha önceden hazırlanmış olan projenin takipçisi olunacak. Hak sahiplerinin istekleri doğrultusunda kentsel dönüşüm projesi tamamlanacak.
9- YENİ HİZMET BİNALARI • Yeni Belediye Hizmet Binası: Büyümekte olan İlçemizde yetersiz hale gelen belediye binamızın vatandaşlarımıza daha iyi bir hizmet verebilmesi için yeni Belediye sarayı yapılacaktır. • Yeni Jandarma Hizmet Binası: Şehir merkezinde kalan jandarma binamızın uygun görülen daha geniş bir yere taşınması sağlanacaktır. • Yeni Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası: Emniyet lojmanlarında faaliyet gösteren Emniyet Müdürlüğü’müzün yeni yer tahsisi sağlanarak yeni bir hizmet binası yapılacak. • Yeni Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet Binası: Eski hükümet binamızda faaliyet gösteren Milli Eğitim Müdürlüğü’müze yeni bir bina kazandırılacak. • Yeni Halk Eğitim Hizmet Binası: Halk Eğitim Müdürlüğü’müze yeni bir bina yapılarak içerisinde yeni derslikler ve yeni atölyeler bulunan bir bina kazandırılacak.
10- SPOR KOMPLEKSİ: Depreme dayanıksız olan mevcut kapalı spor salonunun yıkımı yapılarak yerine günümüz ihtiyaçlarına cevap verebilen modern bir kapalı spor salonu yapılacak.
11- SPOR KOMPLEKSİ: Stadyum çevresine kapalı yüzme havuzu yapılacak. Bölge spor kompleksi olarak düzenlenecek.
12- SPOR KOMPLEKSİ: Oğuzhanspor’umuzun idman ve maçlarında kullanmış olduğu mevcut sahamız yetersiz olup, çevresine yeni sentetik sahalar yapılarak futbolcularımızın ve gençlerimizin daha iyi yararlanabileceği antrenman sahaları yapılacak. Mevcut sahanın zemininde iyileştirme çalışmaları yapılacak.
B- YEREL YÖNETİM YATIRIMLARI:
Belediyemizin imkanlarıyla Bucak’ımıza kazandıracak olduğumuz projeler.
1- KENT MEYDANI: Bucak’a şehrin dokusuna uygun nitelikte kent meydanı yapılacak.
2- PAZAR PAZARI KOMPLEKSİ: Pazar pazarının üzeri vatandaş ve esnaflarımızın kötü hava şartlarından etkilenmeyeceği bir çatı ile kapatılacak. Yapılacak çatı üzerinde belediyenin gelirlerini artırmak için Güneş Enerji Sistemi (GES) kurulacak. Bu alana aynı zamanda Bucak Belediyesi Düğün Salonu ve düğün salonunun altına kapalı otopark yapılacak.
3- PERŞEMBE PAZARI’NIN ÜZERİNE KÜLTÜR MERKEZİ YAPILACAK: Tamamlanmamış olan projede yapımı öngörülen sinema salonu, konferans salonu, sergi alanı ve kütüphane yapılarak Perşembe pazarının üzerine kültür merkezi yapılacak. Çatıda Güneş Enerji Sistemi (GES) yapılacak. Esnaflarımızın kötü hava şartlarından etkilenmemesi için iyileştirme çalışmaları yapılacak.
4- BELEDİYE’YE 3. PETROL İSTAYONU KAZANDIRILACAK: Şirlek bölgesinde planlaması yapılan alanda bir an önce inşaata başlanıp faaliyete geçirilecek.
5- HASTANE ÇEVRESİNDE KANTİN, KAFETERYA ve TAKSİ DURAĞI OLUŞTURULACAK
6- KUM ÇAKIL OCAĞI FAALİYETE GEÇİRİLECEK, PARKE YAPIM ŞANTİYESİ KURULACAK: Faal olmayan, ruhsatı belediyeye ait kum çakıl ocağı tekrar faaliyete geçirilecek.
7- İTFAİYE BİRİMİ İLE ALAKALI YENİLİK YAPILACAK: Yeni İtfaiye merkezi yapılacak. Araçf ilosu genişletilecek.
2- ALTYAPI ve ULAŞIM PROJELERİ:
1- ASFALT YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK: Altyapısı tamamlanmış olan yollar asfaltlanacak.
2- KUYUCAK – OSB YOLU (GÜNEY ÇEVRE YOLU): Altyapısı Orman Genel Müdürlüğü tarafından tamamlanmış yolun ağır tonajlı kamyonet ve tırların geçebilmesi için uygun hale getirilmesi sağlanacak. Karayolları ile entegre çalışılarak yolun üstü asfaltlama çalışmasıyla tamamlanacak.
3- ANTALYA – BURDUR YOLUNDAKİ SERVİS YOLLARI ( YAN YOLLAR) FAALİYETE GEÇiRİLECEK
4- iÇME SUYU ŞEBEKE HATTI ve SU DEPOLARI YENİLENECEK :İçme suyu şebeke hattı yenilenecek. Eski, deforme, köhneleşmiş su depolarını yenilenip içme suyu temini için yeni kaynak çalışmaları yapılacak. Planma – Proje – Yapım adımları ile gölet ve sondaj çalışmaları yürütülecek. Bucak’ın içme suyu her zaman tertemiz olacak.
5- DOĞALGAZ ERİŞİM AĞI GENİŞLETİLECEK
6- TIR GARAJI YAPILACAK: Çevre yolunun yapımı ile tırlar şehir içine girmeksizin tır garajına sevk edilecek.
7- ALTYAPI ve YOL ÇALIŞMASI TAMAMLANAN YERLERDE KALDIRIM VE ÇEVRE DÜZENLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK
8- ARAÇ YOĞUNLUĞU OLAN BÖLGELERDE OTOPARK ALANI OLUŞTURULACAK
9- ÖĞRENCİ SERVİSLERİ İÇİN OKUL BAHÇELERİNDE İNDİ- BİNDİ İMKANI SAĞLANACAK: Okul bahçelerinde veya cepler yapılarak okul giriş çıkışlarında öğrenci ve traf ikgüvenliği sağlanacak.
10- HASTANE YAKININDA YENİ OTOPARK ALANI OLUŞTURULACAK: Mevcut otoparkı sadece hasta ve hasta yakınlarının kullanması sağlanacak.
11- KAPALI MİNİBÜS DURAKLARI: Vatandaşlarımızın şehir içi ulaşım araçlarını beklerken olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için yoğun ve muhtelif yerlerde kapalı minibüs durakları yapılacak.
12- ALTYAPI HARİTASI HAZIRLANACAK: Mevcuttaki altyapı haritası çıkarılarak koordinatlı hale
dönüştürülecek. Bu sayede meydana gelebilecek arıza ve bakımların hızlı çözümü sağlanacak. Zaman,iş ve maliyet yükünden kurtulacak.
3- ÇEVRE PROJELERİ:
1- ÇÖPLÜK SORUNU ÇÖZÜLECEK: Hem kokusu hem görüntüsü ile vatandaşlarımızı rahatsız eden
mevcut katı çöp atık alanı Çeltikçi transfer istasyonuna taşınacak. Mevcut alan taşıma işleminden sonra rehabilite edilecek. Kötü koku ve görüntü problemi kökten çözülecek.
2- MESİRE ALANLARI DÜZENLENECEK: Mesire alanları içerisinde ateşli piknik alanı, mescid, WC olacak
şekilde düzenlenecek. Mesire alanlarının temizliği sağlanarak temiz sosyal donatı alanları oluşturulacak.
3- SOKAK HAYVANLARI BAKIM ve REHABİLİTASYON MERKEZİ: Atilla Mahallesinde planlanan projede sokak hayvanlarının Aşılama, Kimliklendirme ve Kastrasyon işlemleri yürütülecek.
4- BURDUR – ANTALYA ÇEVRE YOLUNDA BUCAK GİRİŞ VE ÇIKIŞINDA BUCAK’I TANITAN SİMGELERİN HEYKELİ – GÖRSELİ YAPILACAK: Salep Fincanı, Mermer, İncir, Ceviz gibi.
5- TURBA YOLUNDA YÜRÜYÜŞ YOLU DÜZENLENECEK ve DERE ÜZERİNDE KAMELYALAR OLUŞTURULACAK: Ayrıca Cumhuriyet Meydanı ile Hacı Ömer Ağa Camii arasınaki derenin düzenlemesi ve peyzajı tamamlanıp
dere üzerine kamelyalar yapılacak.
6- ŞEHİR İÇİNDE ESTETİK MİMARİYE SAHİP TEK TİP BÜFELER OLUŞTURULACAK: Mülkiyeti Belediyeye ait olacak ve kiralanacak. Bucak’a ait değerlerin sembolik mimarisiyle dizayn edilecek. (Orkide-İncir-Salep-Mermer Bloğu gibi.)
7- HÖKEZ DAĞI SEYİR TERASI: Yeri açılmış olan yaya yolu tamamlanacak. Alaattin, Yörükler,
Çavuşlar, Konak ve Sanayi Mahallelerimizden Kent Ormanına kadar yapılması planlanmaktadır.
8- OKULLARDA ve İBADETHANELERDE BAHÇE TEMİZLİĞİ – DÜZENLEMESİ YAPILACAK
9- GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (GES)ÇALIŞMALARI YAPILACAK: Belediyeye ait olan mevcut santral faaliyete geçirilecek ve yeni santraller belediyemize kazandırılacak.
10- ONAÇ PARK: Oğuzhan İskele Fabrikası’nın arkasındaki alan ile Kent Ormanı
arasında kalan bölgeye, içerisinde MACERA PARKI, YÜRÜYÜŞ-KOŞU-BİSİKLET YOLU, ÇOCUK OYUN ALANI
KAFETERYA ve KIR DÜĞÜN SALONU olan bir yaşam alanı yapacağız ve burayı bir cazibe merkezi haline getireceğiz.
11- ENGELSİZ PARK: Onaç mahallemizde yapımına başlanan engelsiz parkın takipçisi olunacak.
4- GENÇLİK ve SPOR PROJELERİ:
1- SEMT (MAHALLE) SAHALARI YAPILACAK: İhtiyaç olan yerlerde gençlerimiz ve çocuklarımızın rahatça
spor yapabilecekleri semt sahaları oluşturulacak.
2- KİTAP KAFE ve ETÜT MERKEZİ: Yaya olarak insanların ulaşabileceği bir lokasyonda yapılacak.
Özellikle üniversite yakınlarında yüksek öğrenim öğrencilerinin kullanımı için etüt merkezi oluşturulacak.
3- GENÇLİK MERKEZİ ETKİNLEŞTİRİLECEK: Ulaşım imkanı artırılarak 7/24 hizmet sunması sağlanacak.
4- KENT ORMANINDA SPOR TESİSLERİ YAPILACAK: Basketbol sahası ve tenis kortu yapılacak.
5- KÜLTÜR – SANAT ve SOSYAL PROJELER:
1- KAYKAY ve PATEN PARKI
2-HALK GÜNLERİ DÜZENLENECEK:Her ayın belirli günlerinde başkan, halkın dertlerini dinleyecek
ve halk ile kaynaşacak.
3-YAŞLI ve HASTALAR İÇİN HASTA NAKİL ARACI TEMİN EDİLECEK
4-YAŞLI ve YARDIMA MUHTAÇ İNSANLAR İÇİN EV TEMİZLİĞİ HİZMETİ SAĞLANACAK
5- GIDA BANKASI,GİYİM BANKASI VE ÇAMAŞIRHANE TEKRAR FAALİYETE GEÇİRİLECEK: Belediye bünyesinde ihtiyaç market yapılacak ve kartlı alışveriş imkanı sağlanacak.
6-HALK KONSERLERİ ve TİYATRO GÜNLERİ DÜZENLENECEK
7-HALKI BİLGİLENDİRMEK ve BİLİNÇLENDİRMEK İÇİN SEMİNERLER DÜZENLENECEK:Toplumsal bilinci artırmak için aile, sınava hazırlık, ticaret vb. güncel konularda uzman kişiler davet edilerek bilinçlendirici seminerler düzenlenecek.
8-YÖRESEL ÜRÜNLERİN SERGİLENDİĞİ FESTİVAL DÜZENLENECEK ve GELENEKSEL HALE GETİRİLECEK
9- BUCAK KÜLTÜR EVİ (SOSYAL TESİSİ): Kadınlar için kursların düzenlendiği, sergilerin yapılabildiği spor akti-vitelerinin gerçekleştirilebileceği sosyal tesis yapılacak.
10- KÜLTÜR TURLARI: Türkiye’nin tarihi, kültürel ve turistik yerlerinin gezilmesi amacıyla belediyenin koordinasyonunda geziler düzenlenecek.
11- AYIN MAHALLESİ PROJESİ: Belediye ile mahalle halkının kaynaşması sağlanacak. Mahalle ziyaretleri yapılacak, mahallenin eksik ve ihtiyaçları tespit edilip gerekenler yapılacak.
12-KENT KONSEYİNİN ETKİN ÇALIŞMASI SAĞLANACAK: Kent konseyinin etkin çalışmasını sağlayarak vatandaşımızın belediyeye gelmesini beklemeden belediye olarak tespit edilen ihtiyaç ve hizmetler doğrultusunda süratle çalışmalar yapılacak.
2014 – 2019 DÖNEMİNDE BUCAK’TA TAMAMLANAN PROJELER:
• 3.ETAP TOKİ KONUTLARI
• 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİ
• ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
• ATIK SU ARITMA TESİSİ
• BUCAK TEKNİK ENDÜSTRİ VE MESLEK LİSESİ
• BUCAK GENÇLİK VE KÜLTÜR MERKEZİ
• KAPALI PAZAR VE KÜLTÜR KOMPLEKSİ
• KIZ MESLEK LİSESİ (OĞUZHAN MTAL)
• OĞUZHAN ORTAOKULU
• TAŞKIN KORUMA 1.GRUP İNŞAATI
• YENİ HASTANE (BUCAK İLÇE HASTANESİ)
• YENİ MAHALLE ORTAOKULU (İMAM HATİP ORTAOKULU)
2014 – 2019 DÖNEMİNDE BAŞLAYIP YAPIMI DEVAM EDEN PROJELER:
• 4 NO’LU AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
• EMİN GÜLMEZ ORTAOKULU
• KYK 500 KİŞİLİK YÜKSEKÖĞRENİM YURDU
• MAKÜ SAĞLIK YÜKSEKOKULU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tap...

Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 172. Kuruluş Yıldönümün...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Bucaklılar Derneğinden kan bağışına dest...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Antalya’da “Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var” projesi kapsamında kan bağışında bulunuldu. T...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! Kaymakam Sezgin, “Bir müjdeyi size aktarmak istiyorum. Kestel köyümüzün içerisinden geçecek o...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIY...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Ramazan ayı münasebetiyle ev ziyaretlerini arttırdı. Ra...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne Defterhane-i Amire Kalemi...

Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel ...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Bucaklılar Derneğinden ka...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Antalya’da “Hayat...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTE...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! Kaymakam Sezgin, “...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ ...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR Bucak Belediye Ba...

TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DESTEK TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DE...

TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DESTEK Bucak Belediye Başkanı Emrulla...

BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDAN YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİĞİ BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOK...

BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDAN YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİ...

Bucak Belediyesi Ramazan Sohbetlerinde İlahıyatçı Ömer Döngeloğlu Bucaklılarla Buluştu Bucak Belediyesi Ramazan ...

Bucak Belediyesi Ramazan Sohbetlerinde  İlahıyatçı Ömer Döng...

154KV BUCAK TRAFO MERKEZİNDE ŞALT SAHASI YENİLENMESİ İÇİN İNŞAAT İŞLERİ YAPILMASI 154KV BUCAK TRAFO MERKEZİ...

154KV BUCAK TRAFO MERKEZİNDE ŞALT SAHASI YENİLENMESİ İÇİN İN...

Başkan Selahatdin Gökçe; “SIĞIR İNİ TEPESİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? Başkan Selahatdin Gökçe; ...

Başkan Selahatdin Gökçe; “SIĞIR İNİ TEPESİNİ BİLİYOR MUSUNUZ...

“İSTANBUL SEÇİMLERİ NEDEN YENİLENİYOR” “İSTANBUL SEÇİMLERİ...

“İSTANBUL SEÇİMLERİ NEDEN YENİLENİYOR” AK Parti ...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler