Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER

ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER Bucak Atatürk İlkokulunda, öğrencilerin beden gelişimi için okul bahçesinde yeni düzenleme yapılırken akıl gelişimleri için de Future Clasroom Laboratuarı açıldı. Bucak Atatürk İlkokulunda Future Clasroom Laboratuarı açıldı. Öğrencilere dünyayı ve kendini tanıyan, teknolojiyi uygulayan, çağdaş uygarlık seviyesine erişmiş üretken bireyler olarak yetiştirme amacı doğrultusunda Küçük Kâşifler […]

03 Mayıs 2019 - 11:02 'de eklendi.A+A-

ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER

ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER
Bucak Atatürk İlkokulunda, öğrencilerin beden gelişimi için okul bahçesinde yeni düzenleme yapılırken akıl gelişimleri için de Future Clasroom Laboratuarı açıldı.
Bucak Atatürk İlkokulunda Future Clasroom Laboratuarı açıldı. Öğrencilere dünyayı ve kendini tanıyan, teknolojiyi uygulayan, çağdaş uygarlık seviyesine erişmiş üretken bireyler olarak yetiştirme amacı doğrultusunda Küçük Kâşifler projesiyle yola çıkan Atatürk İlkokulu, okul bahçesinde düzenleme yaptı ve FUTURE Clasroom Laboratuarı oluşturdu. Okul Bahçesinde çocuk oyunları ile rengarenk yeni oyun alanları oluşturulan Atatürk İlkokulunda, bilgi, yetenek, keşif, kodlama gibi öğrencilerin gelişimi destekleyen FUTURE Clasroom Laboratuarı da açıldı.
Açılışa, Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, İl Milli eğitim Şube Müdürü Süleyman Çakıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler katıldı.
Açılış öncesi okul çalışmalarında büyük destek sağlayan ve her anlamda okul idaresinin yanında olan Okul Aile Birliği Başkanı Hakan Çetiner’e plaketini Kaymakam Yalçın Sezgin takdim edildi.
Okul Müdürü Şenay Kurt da, Kaymakam Yalçın Sezgin ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.
Açılış öncesi bir kısa bir konuşma yapan Kaymakam Sezgin, “Okul Müdürümüzü, Okul Aile Birliği Başkanımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Okul Bahçemizde rengarenk, cıvıl cıvıl bir oyun alanı oluşturulmuş. Bu güzel düzenleme her ilkokulda olması gereken bir çalışma. Öğrencilerimizin oyun oynayabileceği güzel şekiller çizilmiş. Biz okullarımızda özellikle geleneksel oyunlarımızın oynanacağı alanları belirlersek teknoloji bağımlısı çocuklar değil oyun oynayan, kaynaşan bir gençlik yetiştiririz. Bu konuda bütün okullarımıza görev düşüyor. Atatürk İlkokulumuzda olduğu gibi bu çalışmaları yaygınlaştırmamız gerekiyor. Okul bahçelerimizi daha sevimli hale getirmeliyiz.
Ayrıca bugün açılışını yapacağımız Future Clasroom Laboratuarının da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu laboratuvarın çocuklarımızın gelişimi için önemli olduğunu düşünüyorum. Bilim, yetenek, zeka, kodlama, bilgi, keşif amacı taşıyan bu tip sınıfların, laboratuarların da her okulumuzda yer alması gerektiğini düşünüyorum. Bu çalışmalarda emeği geçenleri, katkıda bulunanları, Okul Müdüremizi, Okul Aile Birliği Başkanımızı tebrik ediyorum.”dedi.
Daha sonra Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve öğrenciler tarafından Future Clasroom Laboratuarının açılışı gerçekleştirildi. Laboratuardaki materyaller öğrenciler tarafından katılımcılara anlatıldı. Laboratuar, icatlar, zeka oyunları, robotlar, el işleri, deneyler ve çeşit çeşit dokümanlarla öğrencilerin kullanımına açıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ’NDE GELENEKSEL KAVURMA ŞENLİĞİ MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ’NDE GELENEKS...

MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ’NDE GELENEKSEL KAVURMA ŞENLİĞİ Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi’nde Okul Yönetimi ve Okulun Banisi İşadamı...

Bucak Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencilerinden “Dünya Çocukları” Programı Bucak Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu...

Bucak Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencilerinden “Dünya Çocukları” Programı Bucak Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrenci ve...

MAKÜ, 13 YILDA OLGUNLAŞTI MAKÜ, 13 YILDA OLGUNLAŞTI

MAKÜ, 13 YILDA OLGUNLAŞTI Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, basın mensuplarıyla bir araya ge...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne Defterhane-i Amire Kalemi...

Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel ...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Bucaklılar Derneğinden ka...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Antalya’da “Hayat...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTE...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! Kaymakam Sezgin, “...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ ...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR Bucak Belediye Ba...

TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DESTEK TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DE...

TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DESTEK Bucak Belediye Başkanı Emrulla...

BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDAN YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİĞİ BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOK...

BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDAN YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİ...

Bucak Belediyesi Ramazan Sohbetlerinde İlahıyatçı Ömer Döngeloğlu Bucaklılarla Buluştu Bucak Belediyesi Ramazan ...

Bucak Belediyesi Ramazan Sohbetlerinde  İlahıyatçı Ömer Döng...

154KV BUCAK TRAFO MERKEZİNDE ŞALT SAHASI YENİLENMESİ İÇİN İNŞAAT İŞLERİ YAPILMASI 154KV BUCAK TRAFO MERKEZİ...

154KV BUCAK TRAFO MERKEZİNDE ŞALT SAHASI YENİLENMESİ İÇİN İN...

Başkan Selahatdin Gökçe; “SIĞIR İNİ TEPESİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? Başkan Selahatdin Gökçe; ...

Başkan Selahatdin Gökçe; “SIĞIR İNİ TEPESİNİ BİLİYOR MUSUNUZ...

“İSTANBUL SEÇİMLERİ NEDEN YENİLENİYOR” “İSTANBUL SEÇİMLERİ...

“İSTANBUL SEÇİMLERİ NEDEN YENİLENİYOR” AK Parti ...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler