Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin 19.’su Gerçekleştirildi

Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin 19.’su Gerçekleştirildi Burdur Yörük İl Beyi, 647. Kırkpınar Güreş Ağası ve Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl tarafından 19.’su gerçekleştirilen Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinde Yörükler biraraya gelerek eğlendiler. Burdur Yörük İl Beyi, 647. Kırkpınar Güreş Ağası ve Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı […]

16 Temmuz 2019 - 11:41 'de eklendi.A+A-

Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin 19.’su Gerçekleştirildi

Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin 19.’su Gerçekleştirildi
Burdur Yörük İl Beyi, 647. Kırkpınar Güreş Ağası ve Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl tarafından 19.’su gerçekleştirilen Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinde Yörükler biraraya gelerek eğlendiler.
Burdur Yörük İl Beyi, 647. Kırkpınar Güreş Ağası ve Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin bu yıl 19.su gerçekleştirildi.
14 Temmuz Pazar günü Aziziye Yaylasında gerçekleştirilen şenlikte, davetliler ve protokol, şenlik alanına girişte davul-zurna eşliğinde karşılandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan şenlik Kur’an tilaveti ve okunan dua ile devam etti. Pazar günü gerçekleştirilen şenlikte protokol üyeleri ve Yörükler buluştu, katılımcılara Yörük lezzetleri ve kavurma ikramı yapıldı. Bilal Karasakal ve Kültür Kervanı sunucusu Şehriban Tekçe’nin sunumuyla Burdur Merkeze bağlı Aziziye köyü Yaylasında Pazar günü yapılan yayla şenliğine katılım bu yıl da yoğun oldu.
Şenliğe Burdur Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Albay Orhan Kılıç, Burdur İl Emniyet Müdürü Arif Çangal, CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkanı ve Isparta İl Beyi Mustafa Küçükyaman, çevre illerden yörük derneklerinin üyeleri, Aziziye Köyü halkı ve binlerce vatandaş katıldı.
Şenlik programında konuşan Aziziye Köyü Muhtarı Ali Kozak, Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl’ın Aziziye Köyüne verdiği desteklerden bahsetti ve şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu Genel Başkanı ve Isparta İl Beyi Mustafa Küçükyaman, birlik ve beraberliğin sağlanmasında yörük kültür etkinliklerinin önemine değinerek 19 yıldır şenliği düzenleyerek yörük kültürüne büyük katkı sağlayan Burdur Yörük İl Beyi, 647. Kırkpınar Güreş Ağası ve Port-san Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Mehmet Cadıl’a teşekkür etti.
Burdur Yörük İl Beyi İşadamı Mehmet Cadıl, 19 yıldır bu şenliği aralıksız sürdürdüklerini belirterek şenliğe katılan ve düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Milli Savunma Komisyonu Üyesi, AK Parti Budur Milletvekili Yasin Uğur, Yörük kültürünü yaşatan, gelecek nesillere aktaran Yörük İl Beyi Mehmet Cadıl’a teşekkür etti.
Vali Hasan Şıldak Şenlikte yaptığı konuşmada; “Yörük Kültürü’nü yaşatan ve gelecek kuşaklara taşıyan İşadamı Mehmet Cadıl’a ve kültürünü, özünü kaybetmeden izlerini geleceğe taşıyan Burdur halkına şenlik havasında bu kültürü, geleneği yaşattığı için teşekkür etti.
Şenliğe katılan protokol üyelerine Burdur Yörük İl Beyi İşadamı Mehmet Cadıl tarafından Poçu bağlandı. Şenlikte Halil Er’le Türkü Kervanı Programı saz ekibi eşliğinde Türk Halk Müziği Sanatçıları Nurcan Altınok, Özlem Şahin, Sevgi Dinçer, Konuk Sanatçı Sultan Akkanat, Mahalli Sanatçı Arif Şahin seslendirdikleri birbirinden güzel türkülerle şenliğe katılanlara güzel bir gün yaşattı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİ...

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE Bucak Kaymakamı Yalçın SEZGİN, İçişleri Bakanlığının Yayımladığı Kararname İle Antalya Vali...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ayaklı Uyarı Lev...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor 2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor Burdur Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yağlı Güreşler...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Sanat Yapısı İnşaatı Yapım...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, V...

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE Bucak Kaymakamı ...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ AYAKLI UYARI LEVHALARI MA...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor 2. Burdur Büyük Yağlı Gür...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor Burdur Belediyesi’n...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM SANAT YAPISI İNŞAATI YAPI...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞ...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN KURBAN DERİLERİNİ MELEKLE...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN Kurban Bayramında, B...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİ...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ Bucak’ta Kurban Bayramı önces...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” “Bayramlar kültürümüzün e...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” Burdur Valis...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz” “Kurban Bayramının ...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiye...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşertildiği özel günlerdir” “Bayramlar, her türlü ins...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşer...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme günleridir” “Bayramlar paylaşma, daya...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme g...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler