Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI Bucak Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısı, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü Belediye Meclis toplantı salonunda yapıldı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal başkanlığında yapılan Belediye Meclis toplan-tısına 9 Ak Partili ve 6 İyi Parti Meclis üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Değerli […]

15 Nisan 2019 - 18:58 'de eklendi.A+A-

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
Bucak Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısı, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü Belediye Meclis toplantı salonunda yapıldı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal başkanlığında yapılan Belediye Meclis toplan-tısına 9 Ak Partili ve 6 İyi Parti Meclis üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Değerli meclis üyesi arkadaşlarım, hepiniz yapmakta olduğumuz ilk meclis toplantımıza hoş geldiniz. Öncelik yeni görevlerinizde başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Rabbim inşallah utandırmaz, Bucak’ımıza güzel hizmetler yapmayı nasip eder.
Toplantımız için gerekli sayıya ulaşmış bulunuyoruz. Toplantımızı açıyorum.”dedi.
Konuşmanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra toplantı gündem maddeleri ile devam etti.
Gündem maddeleri, Meclis Başkan Vekili Seçilmesi, Meclis Divan Katiplerinin Seçilmesi, Encümen üyelerinin seçilmesi, Denetim Komisyonu üyelikleri seçimi, İmar Komisyonu Üyelikleri Seçimi, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyelikleri Seçimi, Ulaşım Komisyonu Üyelikleri Seçimi, Meclis Hakkı ücretlerinin belirlenmesi, 9. Burdur Belediyeler Birliği Üyelerinin belirlenmesi, Akdeniz Belediyeler Birliği Üyelerinin belirlenmesi, Meclis Toplantı günlerinin belirlenmesi, 2018 yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi, Denetim Komisyonu raporunun görüşülmesinden oluştu.
Toplantıda, Meclis Başkan Vekili olarak kapalı zarf usulü yapılan seçimde Meclis 1. başkan vekili AHMET GEZMEZ, 2. Başkan vekili AHMET ÖZCAN seçildi.
Meclis Divan Katipleri olarak kapalı zarf usulü ile Asil Katip üyeliklerine Ayşegül ALTINSOY- İsmail BAŞTAŞ, Yedek Katip Üyeler de Osman TOLUNAY-Yasin ÇİÇEK olarak seçildi.
Encümen üyeleri olarak kapalı zarf usulü ile Yakup GÜLCÜ-İsmail BAŞTAŞ seçildi. Denetim Komisyonu Üyeliklerine Ayşegül ALTINSOY- İsmail BAŞTAŞ-Yasin ÇİÇEK- Fuat ŞAN- Hüdai ŞİMŞEK seçildi.
İmar Komisyonu Üyeliklerine de Yakup GÜLCÜ-Ahmet GEZMEZ-İsmail BAŞARIR-Nurettin DURMAZ-Hüdai ŞİMŞEK oy birliği ile getirildi.
Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine ise Ayşegül ALTINSOY- İsmail BAŞTAŞ-Yasin ÇİÇEK- Nurettin DURMAZ-Recep MUTLUCAN oy birliği ile getirildi.
Ulaşım Komisyonu Üyelikleri de Mustafa KORKMAZ- Ahmet ÖZCAN- Osman TOLUNAY-Aynur AKÇAY-Ali SAĞAR oy birliği ile getirildi.
Meclis Huzur Hakkı ücretlerinin belirlenmesi maddesinde de, Ak Parti üyeleri önceki dönemlerde olduğu gibi hak ücreti almak istemediler. Ancak İyi Parti meclis üyelerinin ücretlerin alınarak ortak bir fonda toplanarak ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılmasını talep ettiler. Ancak ortala 3 öğrenci için verilecek olan burs için yoğun talep olacağı ve diğer öğrencilerin hakkı olabileceği düşünülerek talep reddedildi. Ancak 3/1 üzerinden Meclis Huzur Hakkı ücretlerinin ödenmesi kararı alındı.
Daha sonra Burdur Belediyeler Birliği Üyeliklerine, Yakup GÜLCÜ, Mustafa KORKMAZ, İsmail BAŞARIR, Osman TOLUNAY, Yasin ÇİÇEK, Ayşegül ALTINSOY, Ahmet ÖZCAN, Ahmet GEZMEZ, İsmail BAŞTAŞ oy çokluğu ile getirildi.
Akdeniz Belediyeler Birliği Üyeliklerine ise Asil Üye: İsmail BAŞARIR- Yedek üye Osman TOLUNAY oy çokluğu ile seçildi.
Gündem maddelerinin devamında Meclis Toplantı günleri belirlendi. Belediye Meclis toplantıları önceki dönem olduğu gibi her ayın ilk haftası ve Salı günleri yapılması kararı alındı. Daha sonra 2018 yılı Faaliyet Raporu okundu. Toplantı Denetim Komisyonu raporunun görüşülmesi ile sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİ...

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE Bucak Kaymakamı Yalçın SEZGİN, İçişleri Bakanlığının Yayımladığı Kararname İle Antalya Vali...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ayaklı Uyarı Lev...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor 2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor Burdur Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yağlı Güreşler...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Sanat Yapısı İnşaatı Yapım...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, V...

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE Bucak Kaymakamı ...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ AYAKLI UYARI LEVHALARI MA...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor 2. Burdur Büyük Yağlı Gür...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor Burdur Belediyesi’n...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM SANAT YAPISI İNŞAATI YAPI...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞ...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN KURBAN DERİLERİNİ MELEKLE...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN Kurban Bayramında, B...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİ...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ Bucak’ta Kurban Bayramı önces...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” “Bayramlar kültürümüzün e...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” Burdur Valis...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz” “Kurban Bayramının ...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiye...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşertildiği özel günlerdir” “Bayramlar, her türlü ins...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşer...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme günleridir” “Bayramlar paylaşma, daya...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme g...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler