Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI Bucak Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısı, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü Belediye Meclis toplantı salonunda yapıldı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal başkanlığında yapılan Belediye Meclis toplan-tısına 9 Ak Partili ve 6 İyi Parti Meclis üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Değerli […]

15 Nisan 2019 - 18:58 'de eklendi.A+A-

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

BELEDİYE MECLİSİ İLK TOPLANTISINI YAPTI
Bucak Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerin ardından ilk meclis toplantısı, 15 Nisan 2019 Pazartesi günü Belediye Meclis toplantı salonunda yapıldı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal başkanlığında yapılan Belediye Meclis toplan-tısına 9 Ak Partili ve 6 İyi Parti Meclis üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Değerli meclis üyesi arkadaşlarım, hepiniz yapmakta olduğumuz ilk meclis toplantımıza hoş geldiniz. Öncelik yeni görevlerinizde başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Rabbim inşallah utandırmaz, Bucak’ımıza güzel hizmetler yapmayı nasip eder.
Toplantımız için gerekli sayıya ulaşmış bulunuyoruz. Toplantımızı açıyorum.”dedi.
Konuşmanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra toplantı gündem maddeleri ile devam etti.
Gündem maddeleri, Meclis Başkan Vekili Seçilmesi, Meclis Divan Katiplerinin Seçilmesi, Encümen üyelerinin seçilmesi, Denetim Komisyonu üyelikleri seçimi, İmar Komisyonu Üyelikleri Seçimi, Plan ve Bütçe Komisyonu Üyelikleri Seçimi, Ulaşım Komisyonu Üyelikleri Seçimi, Meclis Hakkı ücretlerinin belirlenmesi, 9. Burdur Belediyeler Birliği Üyelerinin belirlenmesi, Akdeniz Belediyeler Birliği Üyelerinin belirlenmesi, Meclis Toplantı günlerinin belirlenmesi, 2018 yılı Faaliyet Raporunun görüşülmesi, Denetim Komisyonu raporunun görüşülmesinden oluştu.
Toplantıda, Meclis Başkan Vekili olarak kapalı zarf usulü yapılan seçimde Meclis 1. başkan vekili AHMET GEZMEZ, 2. Başkan vekili AHMET ÖZCAN seçildi.
Meclis Divan Katipleri olarak kapalı zarf usulü ile Asil Katip üyeliklerine Ayşegül ALTINSOY- İsmail BAŞTAŞ, Yedek Katip Üyeler de Osman TOLUNAY-Yasin ÇİÇEK olarak seçildi.
Encümen üyeleri olarak kapalı zarf usulü ile Yakup GÜLCÜ-İsmail BAŞTAŞ seçildi. Denetim Komisyonu Üyeliklerine Ayşegül ALTINSOY- İsmail BAŞTAŞ-Yasin ÇİÇEK- Fuat ŞAN- Hüdai ŞİMŞEK seçildi.
İmar Komisyonu Üyeliklerine de Yakup GÜLCÜ-Ahmet GEZMEZ-İsmail BAŞARIR-Nurettin DURMAZ-Hüdai ŞİMŞEK oy birliği ile getirildi.
Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliklerine ise Ayşegül ALTINSOY- İsmail BAŞTAŞ-Yasin ÇİÇEK- Nurettin DURMAZ-Recep MUTLUCAN oy birliği ile getirildi.
Ulaşım Komisyonu Üyelikleri de Mustafa KORKMAZ- Ahmet ÖZCAN- Osman TOLUNAY-Aynur AKÇAY-Ali SAĞAR oy birliği ile getirildi.
Meclis Huzur Hakkı ücretlerinin belirlenmesi maddesinde de, Ak Parti üyeleri önceki dönemlerde olduğu gibi hak ücreti almak istemediler. Ancak İyi Parti meclis üyelerinin ücretlerin alınarak ortak bir fonda toplanarak ihtiyaç sahibi öğrenciler için kullanılmasını talep ettiler. Ancak ortala 3 öğrenci için verilecek olan burs için yoğun talep olacağı ve diğer öğrencilerin hakkı olabileceği düşünülerek talep reddedildi. Ancak 3/1 üzerinden Meclis Huzur Hakkı ücretlerinin ödenmesi kararı alındı.
Daha sonra Burdur Belediyeler Birliği Üyeliklerine, Yakup GÜLCÜ, Mustafa KORKMAZ, İsmail BAŞARIR, Osman TOLUNAY, Yasin ÇİÇEK, Ayşegül ALTINSOY, Ahmet ÖZCAN, Ahmet GEZMEZ, İsmail BAŞTAŞ oy çokluğu ile getirildi.
Akdeniz Belediyeler Birliği Üyeliklerine ise Asil Üye: İsmail BAŞARIR- Yedek üye Osman TOLUNAY oy çokluğu ile seçildi.
Gündem maddelerinin devamında Meclis Toplantı günleri belirlendi. Belediye Meclis toplantıları önceki dönem olduğu gibi her ayın ilk haftası ve Salı günleri yapılması kararı alındı. Daha sonra 2018 yılı Faaliyet Raporu okundu. Toplantı Denetim Komisyonu raporunun görüşülmesi ile sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ...

VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ “BİNALİ YILDIRIM’IN BURDUR’A EMEĞİ ÇOKTUR. İSTANBULDAKİ BURDURLU HEMŞEHRİLERİMİZDE KADİRŞİNASTIR. ...

“BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR” “BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR”...

“BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR” Ak Parti Burdur Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, Yeni Askeralma Kanunu...

CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSU...

CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN 17 Haziran Pazartesi günü tüm camilerde ve Kur’an kurslarında yaz kursları başlayacak. Muhter...

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Belediyesi tarafından Sıfır Atık Festivali düzenlendi. Festivalde, öğrenciler...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DE...

VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ “BİNALİ YILDIRIM’IN BUR...

“BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR” “BEDELLİ ASKERLİ KALICI H...

“BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR” Ak Parti Burdur Millet...

CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHL...

CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN 17 Haziran Pazarte...

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİ...

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Be...

BUCAK MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ 12. MEZUNLARINI UĞURLADI BUCAK MEHMET CADIL ANADOL...

BUCAK MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ 12. MEZUNLARINI UĞURLADI 2...

DERELER ÇAĞLAYAN, CADDELER DERE OLDU DERELER ÇAĞLAYAN, CADDELE...

DERELER ÇAĞLAYAN, CADDELER DERE OLDU Bucak’ta dün etkili ola...

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu, Burdur’u Temsil Edecek Bucak Zübeyde Hanım Anaok...

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu, Burdur’u Temsil Edecek Bucak Z...

BUCAKLI ÇİFTÇİLERİN MAHSÜLLERİ KURAKLIK TEHDİDİ ALTINDA!!! BUCAKLI ÇİFTÇİLERİN MAHSÜ...

BUCAKLI ÇİFTÇİLERİN MAHSÜLLERİ KURAKLIK TEHDİDİ ALTINDA!!! B...

AK PARTİ’DE BAYRAMLAŞMA AK PARTİ’DE BAYRAMLAŞMA...

AK PARTİ’DE BAYRAMLAŞMA Ak Parti Bucak İlçe Teşkilatı’nda ba...

Özel Öğrencilerin Bayram Sevincine Ortak Oldular Özel Öğrencilerin Bayram ...

Özel Öğrencilerin Bayram Sevincine Ortak Oldular Ramazan Bay...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler