Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor. Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in göreve gelmesinden kısa bir süre başlatılan proje, Bucaklılar tarafından çok beğenildi. Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam […]

25 Ocak 2019 - 18:06 'de eklendi.A+A-

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ
Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor. Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in göreve gelmesinden kısa bir süre başlatılan proje, Bucaklılar tarafından çok beğenildi.
Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor. Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in göreve gelmesinden kısa bir süre başlatılan proje, Bucaklılar tarafından çok beğenildi. Türkiye genelinde de örnek proje olarak gösterilen BEKAP, bu yıl da BEKAP 2 olarak devam ettiriliyor. BEKAP 2 projesinde bu yıl Sinema Günleri, Şehir Konferansları, Aile Seminerleri, Tiyatro Günleri ve Kitap Günleri olmak üzere 5 ana başlıktan oluşuyor. Ocak ayında Karne hediyesi olarak Sinema günleri ile başlayan BEKAP 2 projesi, 4 aylık program kapsamında Nisan ayında Kitap Günleri ile sona erecek.
Aile Seminerlerinin ilki olan ünlü tarihçi İlber Ortaylı da 30 Ocak’ta Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu konferans salonunda sevenleri ile buluşacak.
Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Oğuzhan Kent Ormanı’nda basın mensupları ile biraraya gelerek BEKAP 2 projesi ile ilgili bilgilendirme yaptı.
Kaymakam Başkan vekili Sezgin, “Geçen yıl başlatmış olduğumuz BEKAP projesini bu yıl da gerçekleştiriyoruz. İlk olarak yarı yıl tatilinde çocuklarımıza karne hediyesi olarak Sinema Günleri’ni geçen hafta başlattık. Her gün 3 seans olmak üzere 7 günde 6 bin sinema izleyicisi salonu doldurdu. Bazen vatandaşlarımız salon dolu olunca geri dönmek zorunda kaldılar. İlk kez sinemaya giden çocuklarımız ve yetişkinlerimiz oldu. Projemize gösterilen ilgiden dolayı memnunuz. Böyle bir hizmete ihtiyaç varmış bunu gördük. Çocukları mutlu etmenin yolu böyle projelerden geçiyor. Çocuklarımızın mutlu olduklarını ve keyifli bir tatil geçirdiklerine inanıyorum.”dedi.
KÜLTÜR BAKANLIĞINDAN YENİ FİLM DESTEĞİ
“İlçemizde sinema salonu olmadığı için vizyona yeni giren sinemaları alamadık.”diyen Başkan vekili Sezgin, “Kültür Bakanı Sinema Genel Müdürlüğü ile görüştük. Ellerinde 59 tane sinema filmi olduğunu ve ücretsiz olarak gösterilebileceğini söylediler. Biz de sizlerin desteği ile bir anket çalışması yaptık. Vatandaşımıza tercihini sorduk. Anket çalışmamız sonrası, filmlerin bir kısmını arkadaşlarımız getirdiler, diğer kısmı da kargo ile gelecek. Filmleri günlük olarak sinema severlerin izlenimine sunacağız.
Bu arada Devlet tiyatroları ile de görüşmek yaptık. Yoğun programlarına rağmen bize destek olacaklarını söylediler. Şubat ve Mart ayında tiyatro gösterilerimiz olacak. Tiyatro anlamında da çok güzel keyifli bir dönem planlıyoruz. Bucak’ta kültür ve sanat adına başarılı çalışmalara imza atmak için gayret gösteriyoruz.”şeklinde konuştu.
BÜYÜK SALONA İHTİYACIMIZ VAR
“Konferanslarımız da 30 Ocak Çarşamba günü İlber Ortay’lı başlayacak. Türkiye’nin tanınmış, ünlü yazarlarından seçim yaptık. İnşallah bu anlamda da vatandaşımız Bucak’ta önemli isimleri dinleme fırsatı bulacak. İlber Ortay’lı 500 kişilik salonumuzda ağırlayacağız. Salonumuz yetmeyecek biliyoruz ama imkanlar kısıtlı. İnşallah ilerde bin kişilik salonumuz olur. Göreve geldiğimde Bucak’ın büyük bir salona ihtiyacı olduğunu dile getirmiştim. Bu şartlarda en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”ifadelerini kullandı.
FARKLI YAYINEVLERİNİN KİTAPLARI GELECEK
“Nisan ayı içerisinde de Kitap Günlerimiz olacak. İzmir kitap günleri tamamlanınca biz başlayacağız. Farklı yayın evlerinin kitaplarını sergileyeceğiz. Kamuoyunun eleştirilerini dikkate alıyoruz. Taleplerini karşılama noktasında gayret sarf ediyoruz. İnşallah proje çerçevesinde yapılacak olan çalışmalarımız vatandaşımızın yararına olacaktır diye düşünüyoruz.”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tap...

Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 172. Kuruluş Yıldönümün...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Bucaklılar Derneğinden kan bağışına dest...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Antalya’da “Hayat Kurtarmak Senin Kanında Var” projesi kapsamında kan bağışında bulunuldu. T...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! Kaymakam Sezgin, “Bir müjdeyi size aktarmak istiyorum. Kestel köyümüzün içerisinden geçecek o...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIY...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal Ramazan ayı münasebetiyle ev ziyaretlerini arttırdı. Ra...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne Defterhane-i Amire Kalemi...

Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel ...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Bucaklılar Derneğinden ka...

Bucaklılar Derneğinden kan bağışına destek Antalya’da “Hayat...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTE...

KAYMAKAM SEZGİN’DEN KESTELLİLERE MÜJDE!!! Kaymakam Sezgin, “...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ ...

EMRULLAH BAŞKAN, KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMIYOR Bucak Belediye Ba...

TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DESTEK TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DE...

TÜTÜNCÜ’DEN ÜNAL’A TAM DESTEK Bucak Belediye Başkanı Emrulla...

BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDAN YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİĞİ BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOK...

BUCAK ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU’NDAN YUNUS EMRE’Yİ ANMA ETKİNLİ...

Bucak Belediyesi Ramazan Sohbetlerinde İlahıyatçı Ömer Döngeloğlu Bucaklılarla Buluştu Bucak Belediyesi Ramazan ...

Bucak Belediyesi Ramazan Sohbetlerinde  İlahıyatçı Ömer Döng...

154KV BUCAK TRAFO MERKEZİNDE ŞALT SAHASI YENİLENMESİ İÇİN İNŞAAT İŞLERİ YAPILMASI 154KV BUCAK TRAFO MERKEZİ...

154KV BUCAK TRAFO MERKEZİNDE ŞALT SAHASI YENİLENMESİ İÇİN İN...

Başkan Selahatdin Gökçe; “SIĞIR İNİ TEPESİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? Başkan Selahatdin Gökçe; ...

Başkan Selahatdin Gökçe; “SIĞIR İNİ TEPESİNİ BİLİYOR MUSUNUZ...

“İSTANBUL SEÇİMLERİ NEDEN YENİLENİYOR” “İSTANBUL SEÇİMLERİ...

“İSTANBUL SEÇİMLERİ NEDEN YENİLENİYOR” AK Parti ...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler