Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor. Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in göreve gelmesinden kısa bir süre başlatılan proje, Bucaklılar tarafından çok beğenildi. Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam […]

25 Ocak 2019 - 18:06 'de eklendi.A+A-

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ
Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor. Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in göreve gelmesinden kısa bir süre başlatılan proje, Bucaklılar tarafından çok beğenildi.
Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor. Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in göreve gelmesinden kısa bir süre başlatılan proje, Bucaklılar tarafından çok beğenildi. Türkiye genelinde de örnek proje olarak gösterilen BEKAP, bu yıl da BEKAP 2 olarak devam ettiriliyor. BEKAP 2 projesinde bu yıl Sinema Günleri, Şehir Konferansları, Aile Seminerleri, Tiyatro Günleri ve Kitap Günleri olmak üzere 5 ana başlıktan oluşuyor. Ocak ayında Karne hediyesi olarak Sinema günleri ile başlayan BEKAP 2 projesi, 4 aylık program kapsamında Nisan ayında Kitap Günleri ile sona erecek.
Aile Seminerlerinin ilki olan ünlü tarihçi İlber Ortaylı da 30 Ocak’ta Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu konferans salonunda sevenleri ile buluşacak.
Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Oğuzhan Kent Ormanı’nda basın mensupları ile biraraya gelerek BEKAP 2 projesi ile ilgili bilgilendirme yaptı.
Kaymakam Başkan vekili Sezgin, “Geçen yıl başlatmış olduğumuz BEKAP projesini bu yıl da gerçekleştiriyoruz. İlk olarak yarı yıl tatilinde çocuklarımıza karne hediyesi olarak Sinema Günleri’ni geçen hafta başlattık. Her gün 3 seans olmak üzere 7 günde 6 bin sinema izleyicisi salonu doldurdu. Bazen vatandaşlarımız salon dolu olunca geri dönmek zorunda kaldılar. İlk kez sinemaya giden çocuklarımız ve yetişkinlerimiz oldu. Projemize gösterilen ilgiden dolayı memnunuz. Böyle bir hizmete ihtiyaç varmış bunu gördük. Çocukları mutlu etmenin yolu böyle projelerden geçiyor. Çocuklarımızın mutlu olduklarını ve keyifli bir tatil geçirdiklerine inanıyorum.”dedi.
KÜLTÜR BAKANLIĞINDAN YENİ FİLM DESTEĞİ
“İlçemizde sinema salonu olmadığı için vizyona yeni giren sinemaları alamadık.”diyen Başkan vekili Sezgin, “Kültür Bakanı Sinema Genel Müdürlüğü ile görüştük. Ellerinde 59 tane sinema filmi olduğunu ve ücretsiz olarak gösterilebileceğini söylediler. Biz de sizlerin desteği ile bir anket çalışması yaptık. Vatandaşımıza tercihini sorduk. Anket çalışmamız sonrası, filmlerin bir kısmını arkadaşlarımız getirdiler, diğer kısmı da kargo ile gelecek. Filmleri günlük olarak sinema severlerin izlenimine sunacağız.
Bu arada Devlet tiyatroları ile de görüşmek yaptık. Yoğun programlarına rağmen bize destek olacaklarını söylediler. Şubat ve Mart ayında tiyatro gösterilerimiz olacak. Tiyatro anlamında da çok güzel keyifli bir dönem planlıyoruz. Bucak’ta kültür ve sanat adına başarılı çalışmalara imza atmak için gayret gösteriyoruz.”şeklinde konuştu.
BÜYÜK SALONA İHTİYACIMIZ VAR
“Konferanslarımız da 30 Ocak Çarşamba günü İlber Ortay’lı başlayacak. Türkiye’nin tanınmış, ünlü yazarlarından seçim yaptık. İnşallah bu anlamda da vatandaşımız Bucak’ta önemli isimleri dinleme fırsatı bulacak. İlber Ortay’lı 500 kişilik salonumuzda ağırlayacağız. Salonumuz yetmeyecek biliyoruz ama imkanlar kısıtlı. İnşallah ilerde bin kişilik salonumuz olur. Göreve geldiğimde Bucak’ın büyük bir salona ihtiyacı olduğunu dile getirmiştim. Bu şartlarda en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”ifadelerini kullandı.
FARKLI YAYINEVLERİNİN KİTAPLARI GELECEK
“Nisan ayı içerisinde de Kitap Günlerimiz olacak. İzmir kitap günleri tamamlanınca biz başlayacağız. Farklı yayın evlerinin kitaplarını sergileyeceğiz. Kamuoyunun eleştirilerini dikkate alıyoruz. Taleplerini karşılama noktasında gayret sarf ediyoruz. İnşallah proje çerçevesinde yapılacak olan çalışmalarımız vatandaşımızın yararına olacaktır diye düşünüyoruz.”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Bucak, her zaman yanımızda oldu” “Bucak, her zaman yanımızda oldu”

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor....

“Her Zaman Emrullah Başkanın Arkasındayız” “Her Zaman Emrullah Başkanın Arkasındayı...

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor....

“Sandıkları Patlatacağız, Oyunlarını, Bozacağız” “Sandıkları Patlatacağız, Oyunlarını, Bo...

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor....

AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİNGİ AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİNGİ

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor....

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
“Bucak, her zaman yanımızda oldu” “Bucak, her zaman yanımız...

“Bucak, her zaman yanımızda oldu” Ak Parti Burdur Milletveki...

“Her Zaman Emrullah Başkanın Arkasındayız” “Her Zaman Emrullah Başka...

“Her Zaman Emrullah Başkanın Arkasındayız” Ak Parti Burdur M...

“Sandıkları Patlatacağız, Oyunlarını, Bozacağız” “Sandıkları Patlatacağız,...

“Sandıkları Patlatacağız, Oyunlarını, Bozacağız” Ak Parti Bu...

AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİNGİ AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİ...

AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİNGİ 31 Mart yerel seçimleri için ma...

“PROJELERİMİZ HAZIR, SADECE HALKIMIZIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR” “PROJELERİMİZ HAZIR, SADE...

“PROJELERİMİZ HAZIR, SADECE HALKIMIZIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ...

“Sandığa güçlü bir irade koyacağınıza yürekten inanıyorum” “Sandığa güçlü bir irade ...

“Sandığa güçlü bir irade koyacağınıza yürekten inanıyorum” A...

Sulama Birliği 30 Bin Fidan Dikecek Sulama Birliği 30 Bin Fid...

Sulama Birliği 30 Bin Fidan Dikecek Bucak Sulama Birliği Ona...

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MEHMET CADIL’A ZİYARET KORKUTELİ FATMA-MEHMET CA...

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MEHM...

BUCAK’TA BEKAP KÜLTÜR ORMANI OLUŞTURULDU BUCAK’TA BEKAP KÜLTÜR ORM...

BUCAK’TA BEKAP KÜLTÜR ORMANI OLUŞTURULDU Bucak’ta BEKAP (Buc...

Şehidin İsmi Caddeye Verildi Şehidin İsmi Caddeye Veri...

Şehidin İsmi Caddeye Verildi Zeytin Dalı Harekatı’nda geçen ...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler