Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor. Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in göreve gelmesinden kısa bir süre başlatılan proje, Bucaklılar tarafından çok beğenildi. Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam […]

25 Ocak 2019 - 18:06 'de eklendi.A+A-

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ

BUCAK, BEKAP’I ÇOK SEVDİ
Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor. Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in göreve gelmesinden kısa bir süre başlatılan proje, Bucaklılar tarafından çok beğenildi.
Bucak’ta eğitimde kaliteyi arttırma projesi olarak geçen yıl ilk yapılan BEKAP projesi bu yıl da devam ediyor. Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin’in göreve gelmesinden kısa bir süre başlatılan proje, Bucaklılar tarafından çok beğenildi. Türkiye genelinde de örnek proje olarak gösterilen BEKAP, bu yıl da BEKAP 2 olarak devam ettiriliyor. BEKAP 2 projesinde bu yıl Sinema Günleri, Şehir Konferansları, Aile Seminerleri, Tiyatro Günleri ve Kitap Günleri olmak üzere 5 ana başlıktan oluşuyor. Ocak ayında Karne hediyesi olarak Sinema günleri ile başlayan BEKAP 2 projesi, 4 aylık program kapsamında Nisan ayında Kitap Günleri ile sona erecek.
Aile Seminerlerinin ilki olan ünlü tarihçi İlber Ortaylı da 30 Ocak’ta Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu konferans salonunda sevenleri ile buluşacak.
Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, Oğuzhan Kent Ormanı’nda basın mensupları ile biraraya gelerek BEKAP 2 projesi ile ilgili bilgilendirme yaptı.
Kaymakam Başkan vekili Sezgin, “Geçen yıl başlatmış olduğumuz BEKAP projesini bu yıl da gerçekleştiriyoruz. İlk olarak yarı yıl tatilinde çocuklarımıza karne hediyesi olarak Sinema Günleri’ni geçen hafta başlattık. Her gün 3 seans olmak üzere 7 günde 6 bin sinema izleyicisi salonu doldurdu. Bazen vatandaşlarımız salon dolu olunca geri dönmek zorunda kaldılar. İlk kez sinemaya giden çocuklarımız ve yetişkinlerimiz oldu. Projemize gösterilen ilgiden dolayı memnunuz. Böyle bir hizmete ihtiyaç varmış bunu gördük. Çocukları mutlu etmenin yolu böyle projelerden geçiyor. Çocuklarımızın mutlu olduklarını ve keyifli bir tatil geçirdiklerine inanıyorum.”dedi.
KÜLTÜR BAKANLIĞINDAN YENİ FİLM DESTEĞİ
“İlçemizde sinema salonu olmadığı için vizyona yeni giren sinemaları alamadık.”diyen Başkan vekili Sezgin, “Kültür Bakanı Sinema Genel Müdürlüğü ile görüştük. Ellerinde 59 tane sinema filmi olduğunu ve ücretsiz olarak gösterilebileceğini söylediler. Biz de sizlerin desteği ile bir anket çalışması yaptık. Vatandaşımıza tercihini sorduk. Anket çalışmamız sonrası, filmlerin bir kısmını arkadaşlarımız getirdiler, diğer kısmı da kargo ile gelecek. Filmleri günlük olarak sinema severlerin izlenimine sunacağız.
Bu arada Devlet tiyatroları ile de görüşmek yaptık. Yoğun programlarına rağmen bize destek olacaklarını söylediler. Şubat ve Mart ayında tiyatro gösterilerimiz olacak. Tiyatro anlamında da çok güzel keyifli bir dönem planlıyoruz. Bucak’ta kültür ve sanat adına başarılı çalışmalara imza atmak için gayret gösteriyoruz.”şeklinde konuştu.
BÜYÜK SALONA İHTİYACIMIZ VAR
“Konferanslarımız da 30 Ocak Çarşamba günü İlber Ortay’lı başlayacak. Türkiye’nin tanınmış, ünlü yazarlarından seçim yaptık. İnşallah bu anlamda da vatandaşımız Bucak’ta önemli isimleri dinleme fırsatı bulacak. İlber Ortay’lı 500 kişilik salonumuzda ağırlayacağız. Salonumuz yetmeyecek biliyoruz ama imkanlar kısıtlı. İnşallah ilerde bin kişilik salonumuz olur. Göreve geldiğimde Bucak’ın büyük bir salona ihtiyacı olduğunu dile getirmiştim. Bu şartlarda en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”ifadelerini kullandı.
FARKLI YAYINEVLERİNİN KİTAPLARI GELECEK
“Nisan ayı içerisinde de Kitap Günlerimiz olacak. İzmir kitap günleri tamamlanınca biz başlayacağız. Farklı yayın evlerinin kitaplarını sergileyeceğiz. Kamuoyunun eleştirilerini dikkate alıyoruz. Taleplerini karşılama noktasında gayret sarf ediyoruz. İnşallah proje çerçevesinde yapılacak olan çalışmalarımız vatandaşımızın yararına olacaktır diye düşünüyoruz.”dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİ...

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE Bucak Kaymakamı Yalçın SEZGİN, İçişleri Bakanlığının Yayımladığı Kararname İle Antalya Vali...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ayaklı Uyarı Lev...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor 2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor Burdur Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yağlı Güreşler...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Sanat Yapısı İnşaatı Yapım...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, V...

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE Bucak Kaymakamı ...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ AYAKLI UYARI LEVHALARI MA...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor 2. Burdur Büyük Yağlı Gür...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor Burdur Belediyesi’n...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM SANAT YAPISI İNŞAATI YAPI...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞ...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN KURBAN DERİLERİNİ MELEKLE...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN Kurban Bayramında, B...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİ...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ Bucak’ta Kurban Bayramı önces...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” “Bayramlar kültürümüzün e...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” Burdur Valis...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz” “Kurban Bayramının ...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiye...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşertildiği özel günlerdir” “Bayramlar, her türlü ins...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşer...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme günleridir” “Bayramlar paylaşma, daya...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme g...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler