Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, hazırlamış olduğu “ASANSÖR BAKIM VE ONARIM STAJI” konulu Avrupa Birliği Projesini basına, öğrencilere ve öğrenci velilerine tanıttı. 2016 yılında hazırlıklarına başlanan projenin müracaatı 2017 yılı Şubat ayında yapıldı. değerlendirme sonucunda 2018 yılında uygulama için 37.695.00 Euro bütçe ile her türlü destek verildi. […]

24 Aralık 2018 - 14:21 'de eklendi.A+A-

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı
Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, hazırlamış olduğu “ASANSÖR BAKIM VE ONARIM STAJI” konulu Avrupa Birliği Projesini basına, öğrencilere ve öğrenci velilerine tanıttı. 2016 yılında hazırlıklarına başlanan projenin müracaatı 2017 yılı Şubat ayında yapıldı. değerlendirme sonucunda 2018 yılında uygulama için 37.695.00 Euro bütçe ile her türlü destek verildi. Kurum olarak 2018 yılı içerisinde proje sonlandırılacak.
Proje kapsamında Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanında çalışan, alanında başarılı 20 öğrenci Avrupa’ya gidecek ve 15 gün staj yapma imkânı bulacaklar. Ayrıca 10 öğrenci de1 refakatçi öğretmen eşliğinde Macaristan’a, 10 öğrenci de yine 1 öğretmen refakatinde Portekiz’e gidecek.
Toplantıda 1 yıl sürecek ve 20 öğrencinin katılacağı projenin detayları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ahmet İŞLER, kurum olarak hazırladığımız 37695.00 Euro bütçeli, 2018-1-TR01-KA102-053841 proje numaralı “ASANSÖR BAKIM VE ONARIM STAJI” projemizin hazırlığına 2016 yılında başladık, bu projemizin müracaatını 2017 yılı Şubat ayında yaptık ve projemiz Ulusal Ajans tarafından yapılan inceleme neticesinde desteklenmeye değer bir proje olarak bulunmuş ve 2018 yılında uygulamamız için her türlü desteğini vermiştir. Kurum olarak biz de 2018 yılı içerisinde projeyi sonlandıracağız.”dedi.
Okul Müdürü Ahmet İŞLER sözlerine, “Konusu itibariyle bu projemize, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanında çalışan, alanında başarılı 20 öğrencimizi Avrupa’ya götüreceğiz ve 15 gün staj yapma imkânı sunacağız. Bu bağlamda 10 öğrencimizi 1 refakatçi öğretmen eşliğinde Macaristan’a, 10 öğrencimizi de yine 1 öğretmen refakatinde Portekiz’e götüreceğiz.” şeklinde konuştu.
Bu tür Avrupa Birliği projesi hazırlamaktaki amaçlarını da açıklayan Okul Müdürü Ahmet İŞLER, “Yenilikçiliği teşvik ederek, araştırmacı kimlik kazandırmak, İş birliği içerisinde, birlikte çalışma becerilerini kazanmalarını sağlamak, Farklı kültürleri tanıyan, anlayan ve farklılıklara saygı duyan bir yararlanıcı kitlesi oluşturmak, Günlük yaşamda ve iş hayatında karşılaşabilecekleri iletişim problemleri ile baş edebilmeye yönelik yabancı dil bilgisi ve becerilerini geliştirmek, Çalışma ortamlarında iş güvenliği kültürünü oluşturmak, Kişilerin bilgi beceri ve niteliklerinin geliştirilmesi yolu ile Avrupa iş gücü piyasasına uyum, istihdam ve rekabet edebilme güçlerini arttırmak” olarak açıkladı.
Okul müdürü Ahmet İŞLER, son olarak “Uzun soluklu bir çalışma neticesinde bu projeyi ortaya çıkaran tüm okul çalışanlarına, projeyi uygun bularak destekleyen Ulusal Ajans yetkililerine, projede görev alan tüm öğrencilerimize ve velilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. İnşallah sağlıklı bir şekilde sonuçlandırırız.”ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
İYİ TATİLLER ÇOCUKLAR… İYİ TATİLLER ÇOCUKLAR…

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, hazırlamış olduğu “ASANSÖR BAKIM VE ONARIM ...

İŞADAMI MEHMET CADIL, KYK ÖĞRENCİLERİ İLE KARİYER TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI İŞADAMI MEHMET CADIL, KYK ÖĞRENCİLERİ İL...

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, hazırlamış olduğu “ASANSÖR BAKIM VE ONARIM ...

MAKÜ Öğretim Üyesi TÜBA-GEBİP Ödülünü Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın Elinden Aldı MAKÜ Öğretim Üyesi TÜBA-GEBİP Ödülünü Cu...

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, hazırlamış olduğu “ASANSÖR BAKIM VE ONARIM ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
İYİ TATİLLER ÇOCUKLAR… İYİ TATİLLER ÇOCUKLARR...

İYİ TATİLLER ÇOCUKLAR… 2018 – 2019 Eğitim Öğreti...

“Asıl ödül ve gurur Bucak halkının Sıfır Atık Projesine desteğidir” “Asıl ödül ve gurur Bucak...

“Asıl ödül ve gurur Bucak halkının Sıfır Atık Projesine dest...

“Başkansız bırakılan Bucak’tan, sizlerin hiç yüzü kızarmıyor mu?” “Başkansız bırakılan Buca...

“Başkansız bırakılan Bucak’tan, sizlerin hiç yüzü kıza...

ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ ORYANTİRİNG ŞAMPİYONU ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ O...

ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ ORYANTİRİNG ŞAMPİYONU Okul Sporları ...

“Zengin Toprakların Fakir Bekçisi Olmamak İçin Çevre Duyarlılığını Önemsiyoruz” “Zengin Toprakların...

“Zengin Toprakların Fakir Bekçisi Olmamak İçin Çevre D...

VATANDAŞ,YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI VATANDAŞ,YETKİLİLERİ GÖRE...

VATANDAŞ,YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDI Bucak İlçemiz Sanayi Sit...

“AKP’liler, oy arttırabileceğini düşünmektedir” “AKP’liler, oy arttırabil...

“Seçimi kaybedeceğini anlayan AKP’liler,oy arttırabileceğini...

“Ak Partimiz, Bucak’ımızda güçlüdür ve öndedir” “Ak Partimiz, Bucak’...

“Ak Partimiz her zaman olduğu gibi Bucak’ımızda güçlüd...

Narkotik Köpeği, çalı aralarındaki uyuşturucuları buldu Narkotik Köpeği, çalı ara...

Narkotik Köpeği, çalı aralarındaki uyuşturucuları buldu Buca...

Mümin Kuzgun, “Hiç Bir Partiden Aday, Aday Adayı Değilim” Mümin Kuzgun, “Hiç Bir Pa...

Mümin Kuzgun, “Hiç Bir Partiden Aday, Aday Adayı Değilim” İy...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler