Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir yaşayan laboratuvar olarak tasarlanan FCL sınıfı, Vali eşi Fatmanur Şıldak tarafından açıldı. Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. FCL sınıfı, bilgi ve […]

10 Nisan 2019 - 11:41 'de eklendi.A+A-

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir yaşayan laboratuvar olarak tasarlanan FCL sınıfı, Vali eşi Fatmanur Şıldak tarafından açıldı.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. FCL sınıfı, bilgi ve iletişim teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir yaşayan laboratuvar olarak tasarlandı. Ayrıca fiziksel alanların, kaynakların, öğrenci ve öğretmenlerin değişen rollerinin ve farklı öğrenme stillerinin gelişimini desteklemek için oluşturulan FCL sınıfında minik dâhiler, bilgi ve teknolojileri, yakından tanıyarak uygulama yaparak anasınıfından sonraki eğitim hayatına daha kaliteli ve bilgili bir şekilde devam edecekler.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu oluşturulan FCL sınıfının açılışı dün yapıldı. Açılışa Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın eş, Fatmanur Şıldak, Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin ve eşi Sıla Sezgin, İlçe Emniyet Müdürü Osman Damarcan, ilçe milli eğitim şube müdürleri ve bazı okul müdürleri katıldı.
Açılış öncesi FCl sınıfı ile ilgili bilgi veren Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Okul Öncesi Öğretmenlerinden Öznur Yiğit, “Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu FCL Sınıfı açılış törenimize hepiniz hoş geldiniz. FCL Sınıfı hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum.
FCL nedir? Fature Claassroom Laboratuar öğrenmeye ve öğretmeye 21.yy becerilerin dahil edilerek eğitimde değişen stilleri desteklemek ve geleneksel dersliklerin ve diğer öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamak için oluşturulmuştur. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir yaşayan laboratuvar olarak tasarlanmıştır. Ayrıca fiziksel alanların, kaynakların, öğrenci, ve öğretmenlerin değişen rollerinin ve farklı öğrenme stillerinin gelişimini desteklemektedir.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu olarak yaklaşık 3 aydır FCL sınıfı oluşturabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Birçok donanıma sahip olan FCL olarak adlandırılan bu uygulama sınıfı öğrenme ve öğretmeye 21. Yy becerilerini dahil ederek eğitimde değişen stilleri desteklemek ve öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamak için oluşturuldu. FCL de bulunan esnek öğrenme alanlarının öğrenciler için çok büyük faydası vardır. Böyle bir sınıfta daha fazla işbirliği yapmaya ve farklı alanlara yönelik daha fazla fırsata sahip olurlar. Böylelikle birden fazla disipline ait birden fazla öğrenmeyi aynı anda gerçekleştirebilecekler.
Milli eğitim bakanımız sayın Ziya SELÇUK’un sözüyle hareket ederek çocuklarımızın açılmamış kanatlarını açmak, düşünmek, tasarlamak ve üretmek için tasarlanmış bir atölye sınıf sistemidir.”dedi.
Daha sonra FCL sınıfının açılışı Vali eşi Fatmanur Şıldak, Kaymakam eşi Sıla Sezgin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından, miniklerin uygulamalı gösterdikleri projeleri inceleyen Vali eşi Fatmanur Şıldak, miniklerle bol bol sohbet ederek yakından ilgilendi. Açılış programının ardından ikramlar sunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
23 Nisan’da Çocuklar, Doyasıya Eğlenecekler 23 Nisan’da Çocuklar, Doyasıya Eğlenecek...

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. Bil...

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri Macaristan’a Gitti Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri...

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. Bil...

BUCAK’TA BİLİM FESTİVALİ AÇILDI BUCAK’TA BİLİM FESTİVALİ AÇILDI

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. Bil...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI...

BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI Bucak Devlet Hastanesinde b...

23 Nisan’da Çocuklar, Doyasıya Eğlenecekler 23 Nisan’da Çocuklar, Doy...

23 Nisan’da Çocuklar, Doyasıya Eğlenecekler Belediye Başkanı...

“Berat Kandili, Allah’ın sonsuz rahmet ve merhametini hatırlatan mübarek bir gecedir” “Berat Kandili, Allah’ın ...

“Berat Kandili, Allah’ın sonsuz rahmet ve merhametini hatırl...

“Berat Kandili, Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapısıdır” “Berat Kandili, Müslümanl...

“Berat Kandili, Müslümanların önüne açılmış bir fırsat kapıs...

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri Macaristan’a Gitti Bucak Mesleki Eğitim Merk...

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri Macaristan’a Gitti ...

ŞAMPİYONA HEP DESTEK TAM DESTEK ŞAMPİYONA HEP DESTEK TAM ...

ŞAMPİYONA HEP DESTEK TAM DESTEK Oğuzhanspor Teknik Direktörü...

“BURDURLULARA HİZMETİMİZİ KİMSE DURDURAMAZ” “BURDURLULARA HİZME...

“BURDURLULARA HİZMETİMİZİ KİMSE DURDURAMAZ” AK P...

TEŞEKKÜRLER BUCAK TEŞEKKÜRLER BUCAK

TEŞEKKÜRLER BUCAK 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde değerli ha...

Ak Parti Bucak İlçe Yönetimi Başkan Ünal’ı Ziyaret Etti Ak Parti Bucak İlçe Yönet...

Ak Parti Bucak İlçe Yönetimi Başkan Ünal’ı Ziyaret Etti Buca...

ODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ÜNAL’A ZİYARET ODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN...

ODA BAŞKANLARINDAN BAŞKAN ÜNAL’A ZİYARET Bucak Belediye Başk...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler