Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir yaşayan laboratuvar olarak tasarlanan FCL sınıfı, Vali eşi Fatmanur Şıldak tarafından açıldı. Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. FCL sınıfı, bilgi ve […]

10 Nisan 2019 - 11:41 'de eklendi.A+A-

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulunda FCL Sınıfı Açıldı
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir yaşayan laboratuvar olarak tasarlanan FCL sınıfı, Vali eşi Fatmanur Şıldak tarafından açıldı.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu bir yeniliğe daha imza atarak, FCL Sınıfı oluşturdu. FCL sınıfı, bilgi ve iletişim teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir yaşayan laboratuvar olarak tasarlandı. Ayrıca fiziksel alanların, kaynakların, öğrenci ve öğretmenlerin değişen rollerinin ve farklı öğrenme stillerinin gelişimini desteklemek için oluşturulan FCL sınıfında minik dâhiler, bilgi ve teknolojileri, yakından tanıyarak uygulama yaparak anasınıfından sonraki eğitim hayatına daha kaliteli ve bilgili bir şekilde devam edecekler.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu oluşturulan FCL sınıfının açılışı dün yapıldı. Açılışa Burdur Valisi Hasan Şıldak’ın eş, Fatmanur Şıldak, Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin ve eşi Sıla Sezgin, İlçe Emniyet Müdürü Osman Damarcan, ilçe milli eğitim şube müdürleri ve bazı okul müdürleri katıldı.
Açılış öncesi FCl sınıfı ile ilgili bilgi veren Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Okul Öncesi Öğretmenlerinden Öznur Yiğit, “Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu FCL Sınıfı açılış törenimize hepiniz hoş geldiniz. FCL Sınıfı hakkında sizleri kısaca bilgilendirmek istiyorum.
FCL nedir? Fature Claassroom Laboratuar öğrenmeye ve öğretmeye 21.yy becerilerin dahil edilerek eğitimde değişen stilleri desteklemek ve geleneksel dersliklerin ve diğer öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamak için oluşturulmuştur. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin okullara entegre edildiği bir yaşayan laboratuvar olarak tasarlanmıştır. Ayrıca fiziksel alanların, kaynakların, öğrenci, ve öğretmenlerin değişen rollerinin ve farklı öğrenme stillerinin gelişimini desteklemektedir.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu olarak yaklaşık 3 aydır FCL sınıfı oluşturabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Birçok donanıma sahip olan FCL olarak adlandırılan bu uygulama sınıfı öğrenme ve öğretmeye 21. Yy becerilerini dahil ederek eğitimde değişen stilleri desteklemek ve öğrenme alanlarının yeniden düzenlenmesini sağlamak için oluşturuldu. FCL de bulunan esnek öğrenme alanlarının öğrenciler için çok büyük faydası vardır. Böyle bir sınıfta daha fazla işbirliği yapmaya ve farklı alanlara yönelik daha fazla fırsata sahip olurlar. Böylelikle birden fazla disipline ait birden fazla öğrenmeyi aynı anda gerçekleştirebilecekler.
Milli eğitim bakanımız sayın Ziya SELÇUK’un sözüyle hareket ederek çocuklarımızın açılmamış kanatlarını açmak, düşünmek, tasarlamak ve üretmek için tasarlanmış bir atölye sınıf sistemidir.”dedi.
Daha sonra FCL sınıfının açılışı Vali eşi Fatmanur Şıldak, Kaymakam eşi Sıla Sezgin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan tarafından gerçekleştirildi. Açılışın ardından, miniklerin uygulamalı gösterdikleri projeleri inceleyen Vali eşi Fatmanur Şıldak, miniklerle bol bol sohbet ederek yakından ilgilendi. Açılış programının ardından ikramlar sunuldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu TÜRKİYE’NİN...

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu TÜRKİYE’NİN GURURU OLDU Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu, Minik Dahiler FCL Sınıfı ile Avrupa Okul Ağından akr...

MAKÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Proje Başarısı MAKÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Proje Başar...

MAKÜ’lü Öğrencilerin TÜBİTAK Proje Başarısı Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Mühendislik–Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühe...

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha Ülkedeki madenlerin yurtiçinde işlenip katma değerinin yükseltilerek ülke ekonomisine katkısının artırılm...

ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AK...

ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER Bucak Atatürk İlkokulunda, öğrencilerin beden gelişimi için okul bahç...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, V...

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE Bucak Kaymakamı ...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ AYAKLI UYARI LEVHALARI MA...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor 2. Burdur Büyük Yağlı Gür...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor Burdur Belediyesi’n...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM SANAT YAPISI İNŞAATI YAPI...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞ...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN KURBAN DERİLERİNİ MELEKLE...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN Kurban Bayramında, B...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİ...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ Bucak’ta Kurban Bayramı önces...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” “Bayramlar kültürümüzün e...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” Burdur Valis...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz” “Kurban Bayramının ...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiye...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşertildiği özel günlerdir” “Bayramlar, her türlü ins...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşer...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme günleridir” “Bayramlar paylaşma, daya...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme g...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler