Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Belediyesi tarafından Sıfır Atık Festivali düzenlendi. Festivalde, öğrencilerinin atık malzemelerle yaptıkları kıyafetleri sergilediği defile, ilgiyle izlendi. Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Belediyesi tarafından Sıfır Atık Festivali düzenlendi. Cumartesi pazarı alanında yapılan festivale Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkan Vekili Yasin Çiçek, kamu kurumlarının amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve […]

13 Haziran 2019 - 10:40 'de eklendi.A+A-

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ
Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Belediyesi tarafından Sıfır Atık Festivali düzenlendi. Festivalde, öğrencilerinin atık malzemelerle yaptıkları kıyafetleri sergilediği defile, ilgiyle izlendi.
Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Belediyesi tarafından Sıfır Atık Festivali düzenlendi. Cumartesi pazarı alanında yapılan festivale Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkan Vekili Yasin Çiçek, kamu kurumlarının amirleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Belediye Başkan Vekili Yasin Çiçek ve Kaymakam Yalçın Sezgin konuştu.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Sıfır Atık Festivali’nde konuşan Bucak Belediye Başkan Vekili Yasin Çiçek, Sıfır Atık Projesinde Bucak’ın pilot ilçe olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti, projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, “Dünya üzerinde hızla artan nüfus, yaşanan dünya, kirlenen çevre bütün insanlığın en temel sorunu. Bu kapsamda Sıfır Atık Projesi önemli ölçüde israfı önleme, ekonomiyi ve sağlıklı çevreyi koruma projesi. Bu proje sadece Bucak Belediyesi’nin değil, tüm Bucak’ın projesi. Projenin okullarda sağlıklı şekilde uygulanması noktasında öğretmenlere ve öğrencilere önemli görevler düşüyor” dedi ve Projeye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu ve Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu’nda eğitim gören minik öğrencilerin atıklardan yaptıkları kıyafetlerin sergilendiği defile sergilendi. Öğrencilerin birbirinden ilginç kıyafetlerle yaptıkları defile, ilgiyle izlendi. Programda, Atatürk İlkokulu öğrencilerinin geri dönüşüm şarkısı eşliğinde ront gösterisi, Bucak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin step gösterileri de yer aldı.
Proje kapsamında düzenlenen yarışmada derece lana Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan Tahir Aydın ile projeye katkı sağlayan Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel ve Bucak kaymakamı Yalçın Sezgin’e plaket verildi. Daha sonra Sıfır Atık Festivalinin açılış kurdelesi protokol üyeleri ve davetliler tarafından kesildi. Kaymakam Sezgin, Belediye Başkan Vekili Çiçek ve davetliler, Festival kapsamında kurulan stantları gezdi, öğrenciler ve yetkililerden bilgi aldı. Festivalde ayrıca 81 ilde Şanlı bayrağım resim yarışmasında dereceye giren resimler sergilendi.
Festivalde Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkan Vekili Yasin Çiçek ve davetliler, Sıfır Atık Festivali ve Sıfır Atık ile Burdur Gölü’ne 1 Damla da Sen Ol Festivali’nin açılışını da yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ...

VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ “BİNALİ YILDIRIM’IN BURDUR’A EMEĞİ ÇOKTUR. İSTANBULDAKİ BURDURLU HEMŞEHRİLERİMİZDE KADİRŞİNASTIR. ...

“BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR” “BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR”...

“BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR” Ak Parti Burdur Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, Yeni Askeralma Kanunu...

CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSU...

CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN 17 Haziran Pazartesi günü tüm camilerde ve Kur’an kurslarında yaz kursları başlayacak. Muhter...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DE...

VEKİLLER YILDIRIM İÇİN DESTEK İSTEDİ “BİNALİ YILDIRIM’IN BUR...

“BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR” “BEDELLİ ASKERLİ KALICI H...

“BEDELLİ ASKERLİ KALICI HALE GELİYOR” Ak Parti Burdur Millet...

CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHL...

CAMİLER ÇOCUK DOLSUN, AHLAKI KUR’AN OLSUN 17 Haziran Pazarte...

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİ...

BUCAK’TA SIFIR ATIK FESTİVALİ Bucak Kaymakamlığı ve Bucak Be...

BUCAK MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ 12. MEZUNLARINI UĞURLADI BUCAK MEHMET CADIL ANADOL...

BUCAK MEHMET CADIL ANADOLU LİSESİ 12. MEZUNLARINI UĞURLADI 2...

DERELER ÇAĞLAYAN, CADDELER DERE OLDU DERELER ÇAĞLAYAN, CADDELE...

DERELER ÇAĞLAYAN, CADDELER DERE OLDU Bucak’ta dün etkili ola...

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu, Burdur’u Temsil Edecek Bucak Zübeyde Hanım Anaok...

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu, Burdur’u Temsil Edecek Bucak Z...

BUCAKLI ÇİFTÇİLERİN MAHSÜLLERİ KURAKLIK TEHDİDİ ALTINDA!!! BUCAKLI ÇİFTÇİLERİN MAHSÜ...

BUCAKLI ÇİFTÇİLERİN MAHSÜLLERİ KURAKLIK TEHDİDİ ALTINDA!!! B...

AK PARTİ’DE BAYRAMLAŞMA AK PARTİ’DE BAYRAMLAŞMA...

AK PARTİ’DE BAYRAMLAŞMA Ak Parti Bucak İlçe Teşkilatı’nda ba...

Özel Öğrencilerin Bayram Sevincine Ortak Oldular Özel Öğrencilerin Bayram ...

Özel Öğrencilerin Bayram Sevincine Ortak Oldular Ramazan Bay...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler