Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

KURBANLIKLAR ALICILARINI BEKLİYOR

KURBANLIKLAR ALICILARINI BEKLİYOR Kurban Bayramına sayılı günler kala Bucak’ta Kurbanlık Pazarı açıldı. Pazarda Şehir dışından gelen kurbanlık satıcıları yerlerini aldı. Kurbanlık Hayvan Pazarında incelemelerde bulunan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal,hayvan pazarında satıcıların istek ve taleplerinin yerine getirildiğini belirterek, başta hayvan hastalıkları ve parazitler olmak üzere gerekli tedbirlerin de alındığını ifade etti. Kurban Bayramına sayılı günler […]

08 Ağustos 2019 - 15:26 'de eklendi.A+A-

KURBANLIKLAR ALICILARINI BEKLİYOR

KURBANLIKLAR ALICILARINI BEKLİYOR
Kurban Bayramına sayılı günler kala Bucak’ta Kurbanlık Pazarı açıldı. Pazarda Şehir dışından gelen kurbanlık satıcıları yerlerini aldı. Kurbanlık Hayvan Pazarında incelemelerde bulunan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal,hayvan pazarında satıcıların istek ve taleplerinin yerine getirildiğini belirterek, başta hayvan hastalıkları ve parazitler olmak üzere gerekli tedbirlerin de alındığını ifade etti.
Kurban Bayramına sayılı günler kala Bucak’ta Kurbanlık Pazarı açıldı. Pazarda Şehir dışından gelen kurbanlık satıcıları yerlerini aldı. Hayvan Pazarı geçen yıl kurulan yerde Çamlıca Mahallesi Toki konutlarının karşısındaki kumar yaylası yolu kenarındaki boş arazide kuruldu. Hayvan Pazarına satıcıların rahat etmesi için duş ve tuvalet yapıldı.
Ayrıca şehir merkezinden uzakta olan hayvan pazarına ulaşımın rahat olması için de şehir içi minibüsleri, Perşembe ve Cuma günü 2’şer saat ara ile, Cumartesi günü ise 30 dk aralıklarla seferler düzenleyecek.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Kurbanlık Hayvan Pazarında incelemelerde bulunarak satıcılarla sohbet etti. Yapılan hazırlıkları inceleyen Başkan Ünal, hayvan pazarında satıcıların istek ve taleplerinin yerine getirildiğini belirtti.
Başta hayvan hastalıkları ve parazitler olmak üzere gerekli tedbirlerin alındığını ifade eden Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, hayvan pazarı ziyareti sonrası basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Kurban Bayramına kısa bir zaman kaldı. Halkımızın kurbanlık ihtiyaçlarını karşılaması için de Hayvan Pazarımız geçen yıl kurulan yerde Çamlıca Mahallesi Toki konutlarının karşısındaki kumar yaylası yolu kenarındaki boş arazide kuruldu. Pazar yerimizde şuan ilimiz dışından gelen kurbanlık satıcılarımız yerlerini aldılar. Satıcılarımızın talepleri, eksikliklerini gidermek için gayret ediyoruz. Geçen yıllarda duş ve tuvalet ihtiyaçları sıkıntılarını dile getiren satıcılarımız için erkenden tedbirlerimizi alarak satıcılarımıza daha konforlu bir pazar alanı oluşturmaya çalıştık. Hem akşam aydınlatma konusunda hem de duş konusunda taleplerini yerine getirdik. Satıcılarımız bu yıl daha rahat bir şekilde satışlarını yapacaklardır.”ifadelerine yer verdi.
Gerekli tedbirlerin alındığını söyleyen Başkan Ünal, “Kurbanlık Pazar yerimiz ilçemiz merkezi dışında ama kendim de veteriner hekim olmam hasebiyle burada olmasının daha uygun olduğu görüşündeyim. Çünkü hayvanlarda bulunan parazitler ve hastalıklardan olabiliyor. Bu vesile ile bu tür olaylardan korunmak için hayvan pazarımızın merkezden uzak olması daha uygun. Biz yine Belediye olarak pazar alanımızda gerekli ilaçlama çalışmalarımızı yaptık, gerekli tedbirlerimizi aldık.”şeklinde konuştu.
Hayvan pazarına ulaşım konusunda vatandaşların rahat ulaşımı için dolmuş seferlerinin yapılacağını belirten Başkan Ünal, “Pazar yerimizin merkezden uzak olması nedeniyle şehir içi dolmuşlarımız hayvan pazarımıza seferler düzenleyecek. Perşembe ve Cuma günleri 2’şer saat arayla Cumartesi günü ise 30 dakika ara ile seferler düzenlenecek. Vatandaşlarımızın rahatı için de minibüsçüler kooperatifimiz ile böyle bir uygulama gerçekleştireceğiz.”dedi.
Başkan Emrullah Ünal konuşmasının sonunda, “İnşallah rahat ve güvenli bir Kurban Bayramı sezonu geçiririz. Satıcılarımıza hoşgeldiniz diyerek hayırlı pazarlar diliyorum.” diyerek Bucaklı hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm İslam aleminin bayramını kutladı.
Afyon Ulupınar köyünden gelen hayvan yetiştiricisi Yusuf Şen, “Afyon Ulupınar köyünden geliyorum. 17 yıldır Bucak’a kurbanlık davar getiriyorum. Hiç elimde davarımla geri dönmedim. Satışlardan memnunum, insanlardan memnunum. Bu yıl Belediye görevlilerinden Allah razı olsun. Bütün ihtiyaçlarımızı giderdiler. Kurbanlık fiyatları hemen hemen geçen yıl ile aynı. Fiyatlarımız davarına göre değişiyor. 1000 Tl’den başlıyor 1500’e kadar davarımız var. Herkesi pazarımıza bekliyoruz. Hayırlı bayramlar diliyorum.”şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİ...

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE Bucak Kaymakamı Yalçın SEZGİN, İçişleri Bakanlığının Yayımladığı Kararname İle Antalya Vali...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ayaklı Uyarı Lev...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor 2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor Burdur Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı ve bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Yağlı Güreşler...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Sanat Yapısı İnşaatı Yapım...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, V...

KAYMAKAM YALÇIN SEZGİN, VEDA ZİYARETLERİNDE Bucak Kaymakamı ...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ AYAKLI UYARI LEVHALARI MA...

AYAKLI UYARI LEVHALARI MAL ALIMI İŞİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor 2. Burdur Büyük Yağlı Gür...

2. Burdur Büyük Yağlı Güreşleri Başlıyor Burdur Belediyesi’n...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM SANAT YAPISI İNŞAATI YAPI...

SANAT YAPISI İNŞAATI YAPIM ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞ...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN KURBAN DERİLERİNİ MELEKLE...

KURBAN DERİLERİNİ MELEKLER İLE PAYLAŞIN Kurban Bayramında, B...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİ...

MEZARLIKLARDA BAYRAM TEMİZLİĞİ Bucak’ta Kurban Bayramı önces...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” “Bayramlar kültürümüzün e...

“Bayramlar kültürümüzün en önemli unsurlarıdır” Burdur Valis...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiyetindeyiz” “Kurban Bayramının ...

“Kurban Bayramının anlamını çok iyi kavramak mecburiye...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşertildiği özel günlerdir” “Bayramlar, her türlü ins...

“Bayramlar, her türlü insani ve ahlaki değerin yeniden yeşer...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme günleridir” “Bayramlar paylaşma, daya...

“Bayramlar paylaşma, dayanışma, duygu birliğimizi tazeleme g...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler