Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

“Milletin terazisi en güzel terazidir”

“Milletin terazisi en güzel terazidir” Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ı ziyaret etti. Burdur’a gelen Bakan Pakdemirli, Vali Şıldak’ı makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü. Valilik şeref defterini imzalayan Pakdemirli, ardından İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne geçti. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Pakdemirli, İl Müdürü Oktay Darcan ve personel ile bir araya […]

29 Aralık 2018 - 13:02 'de eklendi.A+A-

“Milletin terazisi en güzel terazidir”

“Milletin terazisi en güzel terazidir”
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ı ziyaret etti. Burdur’a gelen Bakan Pakdemirli, Vali Şıldak’ı makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü. Valilik şeref defterini imzalayan Pakdemirli, ardından İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne geçti. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette Pakdemirli, İl Müdürü Oktay Darcan ve personel ile bir araya geldi.
PARTİLİLERİYLE BULUŞTU
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bazı temaslarda bulunmak için geldiği Burdur’da AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “CHP’nin bir laf siyaseti var. Şimdi de yeni bir slogan çıkarmışlar, dün itibarıyla bunu açıkladılar. ‘Mart’ın sonu bahar’ diye. Ben de onlara diyorum ki fazla heveslenmesinler, ‘Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır.’ Milletin terazisi en güzel terazidir ve millet de CHP’ye yine hak ettiğini verecektir.” dedi.
Bakan Pakdemirli, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin bütün illerini dolaştıklarını belirterek, Mehmet Akif’in şehri Burdur’da olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. Türkiye’nin parlamenter sistemden, başkanlık sistemine geçtiğine işaret eden Pakdemirli, 70’li yıllarda Türkiye’de terör, istikrarsızlık, makarna, salça, sigara kuyrukları olduğunu anımsattı.
“Koalisyonlar hakikaten başarı üretmiyor.” diyen Pakdemirli, 80’li yıllarda Turgut Özal ile ciddi atılım ve prangaların kırılması dönemini yaşadıklarını anlattı. AK Parti’nin kuruluş itibarıyla hizmet partisi olduğunu, tek başına iktidarın neler yapılabildiğinin göstergesi olduğunu vurgulayan Pakdemirli, ulaşımdan eğitime, sağlıktan enerjiye her alanda ciddi yatırımlar gerçekleştirdiklerini bildirdi.
Tarım ve su alanında da büyük işler yapıldığına değinen Bakan Pakdemirli, şunları söyledi: “Geçen plan bütçe komisyonunda genel kurulda bütçemizi savunurken, İYİ Parti Isparta Milletvekili Hanımefendi dedi ki ‘Demirel’in yaptıklarına teşekkür etmek lazım.’ HES’lerle ilgili kurulu güçten bahsetti. Ben de çıktım dedim ki tüm Cumhuriyet tarihinde 2002’ye kadar 12 bin 500 megavatlık kurulu gücü varmış Türkiye’nin. Bugün itibarıyla 28 bin megavat. Yani 80 yılda yapılanı 16 yılda biz misline daha katlamışız ve daha fazlasını koymuşuz. Şunu söyledim, ‘Her kim çivi çaktıysa, buna teşekkür ederim ama başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etmemiz gerekmiyor mu?’ dedim. Burdur’da son 16 yılda 1 milyar liranın üzerinde hibemiz var. Tarımsal hasılamız beş misli artmış, 2 milyar liraya gelmiş.”
Genç çiftçi projesi kapsamında 14 milyon lira dağıttıklarını, 14 bin dekar merayı ıslah ettiklerini anlatan Pakdemirli, 120 dere ıslahını yaptıklarını, 92 milyon fidan diktiklerini, şehir ve bal ormanları kurduklarını vurguladı. Kırsal kalkınma ve hibelerde 30 milyona yakın hibeleri bulunduğunu belirten Pakdemirli, büyükbaş hayvan sayısının yüzde 90 arttığını bildirdi.
“İŞİMİZ LAFIMIZIN ÖTESİNDE”
Burdur’da yaptıkları diğer yatırımları da anlatan Pakdemirli, şu bilgileri verdi: “İşimiz lafımızın ötesinde. AK Parti kadroları önce iş yapıyor, laf üretmiyor. Ama karşıda CHP’nin bir laf siyaseti var. Şimdi de yeni bir slogan çıkarmışlar, dün itibarıyla bunu açıkladılar. ‘Mart’ın sonu bahar’ diye. Ben de onlara diyorum ki fazla heveslenmesinler, Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır. Milletin terazisi en güzel terazidir ve millet de CHP’ye yine hak ettiğini verecektir. Ben bundan eminim. Bizi eleştiriyorlar, ‘Samana muhtaç ettiniz.’ diyorlar. Biraz matematik. Eğer bizi eleştirecek bir şey bulamıyorsanız ben eleştirecek bir şey bulayım size vereyim. Eğer malzeme bulamıyorsanız biz size malzeme temin edelim. Türkiye’nin saman ithalatı 9 bin ton. Türkiye’nin saman ihtiyacı 66 milyon ton, on binde bir ama bunu milletvekilleri, grup başkanvekilleri, genel başkanları ağızlarında her hafta çiğnemekten çekinmiyorlar.”
“MUHALEFETİN VARLIĞINDAN DOLAYI DA SEVİNİYORUM”
“Yaptığım açıklamaları alıyorlar, ortasından, orasından burasından cımbızla istedikleri yere çekiyorlar. Türkiye’nin ne samana ne de buğdaya ihtiyacı var. O zaman niye ithalat yapıyorsun buğdayı?” diyen Pakdemirli, şöyle devam etti: “Ben de diyorum ithalatı, bu ihracatı yapabilmek için makarna, un fabrikalarımız boş mu kalsın? Bunun için ithalat yapılır. Türkiye’nin 17 milyar dolar tarımda ihracatı var, 12 milyar dolar da ithalatı var. Türkiye’nin 5 milyar dolar fazlası var. İthalat yanlış, ayıp bir şey değildir. Hollanda’nın 80 milyar doların üzerinde ithalatı var. Ama Hollanda’nın tarımıyla övünmeyi biliyoruz. Önemli olan katma değer yaratmak, ihracat yapmak.”
Pakdemirli, Adnan Menderes, Recep Tayyip Erdoğan, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan’ın yaptıkları atılımlarla tekrar Türkiye’yi bugünü ve yarınıyla gurur duyulacak bir ülke haline getirdiklerini vurguladı. “Muhalefetin varlığından dolayı da seviniyorum. Böyle muhalefet olduğu sürece de AK Parti’nin varlığı inşallah ilelebet devam edecektir.” diyen Pakdemirli, hoş sedanın sürmesi, yanlış ellerle ülkenin yönetilmemesi gerektiğini kaydetti. Türkiye’nin başkanlık sistemiyle geçmişe oranla çok daha iyi hale geldiğini belirten Pakdemirli, yarınların daha iyi olacağını sözlerine ekledi.
ESNAFLARLA BİRARAYA GELDİ
Burdur’da çeşitli temaslarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, valilik, belediye ve AK Parti İl Başkanlığı ziyaretlerinin ardından esnaf ile bir araya geldi. Esnafın sorunlarını dinleyen Pakdemirli, yolda karşılaştığı yaşlı bir vatandaşın da elini öptü.
Bakan Pakdemirli esnaf gezisinin ardından Burdur Ulu Camii’de, Burdur protokolü ile birlikte Cuma Namazını kıldı. Pakdemirli, Cuma Namazının ardından MAKÜ tarafından Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un 82. Ölüm Yıldönümü münasebetiyle düzenledikleri helva dağıtımında vatandaşlara elleriyle helva dağıttı. Pakdemirli, burada fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
“Bucak, her zaman yanımızda oldu” “Bucak, her zaman yanımızda oldu”

“Milletin terazisi en güzel terazidir” Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ı ziyaret etti. Burdur&...

“Her Zaman Emrullah Başkanın Arkasındayız” “Her Zaman Emrullah Başkanın Arkasındayı...

“Milletin terazisi en güzel terazidir” Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ı ziyaret etti. Burdur&...

“Sandıkları Patlatacağız, Oyunlarını, Bozacağız” “Sandıkları Patlatacağız, Oyunlarını, Bo...

“Milletin terazisi en güzel terazidir” Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ı ziyaret etti. Burdur&...

AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİNGİ AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİNGİ

“Milletin terazisi en güzel terazidir” Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Burdur Valisi Hasan Şıldak’ı ziyaret etti. Burdur&...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
“Bucak, her zaman yanımızda oldu” “Bucak, her zaman yanımız...

“Bucak, her zaman yanımızda oldu” Ak Parti Burdur Milletveki...

“Her Zaman Emrullah Başkanın Arkasındayız” “Her Zaman Emrullah Başka...

“Her Zaman Emrullah Başkanın Arkasındayız” Ak Parti Burdur M...

“Sandıkları Patlatacağız, Oyunlarını, Bozacağız” “Sandıkları Patlatacağız,...

“Sandıkları Patlatacağız, Oyunlarını, Bozacağız” Ak Parti Bu...

AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİNGİ AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİ...

AK PARTİ’DEN MAHALLE MİTİNGİ 31 Mart yerel seçimleri için ma...

“PROJELERİMİZ HAZIR, SADECE HALKIMIZIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR” “PROJELERİMİZ HAZIR, SADE...

“PROJELERİMİZ HAZIR, SADECE HALKIMIZIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ...

“Sandığa güçlü bir irade koyacağınıza yürekten inanıyorum” “Sandığa güçlü bir irade ...

“Sandığa güçlü bir irade koyacağınıza yürekten inanıyorum” A...

Sulama Birliği 30 Bin Fidan Dikecek Sulama Birliği 30 Bin Fid...

Sulama Birliği 30 Bin Fidan Dikecek Bucak Sulama Birliği Ona...

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MEHMET CADIL’A ZİYARET KORKUTELİ FATMA-MEHMET CA...

KORKUTELİ FATMA-MEHMET CADIL FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNDEN MEHM...

BUCAK’TA BEKAP KÜLTÜR ORMANI OLUŞTURULDU BUCAK’TA BEKAP KÜLTÜR ORM...

BUCAK’TA BEKAP KÜLTÜR ORMANI OLUŞTURULDU Bucak’ta BEKAP (Buc...

Şehidin İsmi Caddeye Verildi Şehidin İsmi Caddeye Veri...

Şehidin İsmi Caddeye Verildi Zeytin Dalı Harekatı’nda geçen ...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler