Bucak Haberleri

MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU

MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ‘Haydi Sen de Oyna’ E twinning projesi kapsamında oyuncak kumbarası oluşturarak oyuncaklarını biriktirdiler. Kumbara dolduğunda hazırlanan oyuncak kolileri Bucak Susuz İlkokulu, Karapınar İlkokulu ve Karacaören İlkokulu anasınıfları öğrencilerine ulaştırıldı. Küçük yüreklerden, küçük yüreklere giden bu yolda, hem veren hem de alan minikler, paylaşmanın ve yardımlaşmanın mutluluğunu […]

Bu Haber 22 Mart 2019 - 14:09 'de eklendi ve 5 kez görüntülendi.

MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU

MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ‘Haydi Sen de Oyna’ E twinning projesi kapsamında oyuncak kumbarası oluşturarak oyuncaklarını biriktirdiler. Kumbara dolduğunda hazırlanan oyuncak kolileri Bucak Susuz İlkokulu, Karapınar İlkokulu ve Karacaören İlkokulu anasınıfları öğrencilerine ulaştırıldı. Küçük yüreklerden, küçük yüreklere giden bu yolda, hem veren hem de alan minikler, paylaşmanın ve yardımlaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu, ‘Haydi Sen de Oyna’ E twinning projesi kapsamında ortak okullar imkanları dahilinde bir adet oyuncak kumbarası oluşturarak çocukların getirdikleri oyuncakları biriktirdiler. Kumbara dolduğunda kendilerinin belirledikleri ihtiyaç sahibi okulların öğrencilerine oyuncakları ulaştırmak üzere kolileyerek hazırladılar. Bucak ilçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan da minik öğrencilerin oyuncak kumba-rasına katkı yaparak projeye destek verdi. Bucak ilçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, okulu Müdürü Nazmiye Ulusan Öğütçü, öğretmenler ve öğrenciler eşliğinde hazırlanan oyuncak kolileri Bucak Susuz İlkokulu, Karapınar İlkokulu ve Karacaören İlkokulu anasınıfları öğrencilerine ulaştırıldı.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nazmiye Ulusan Öğütçü, “Haydi sen de oyna…” projemiz bir sosyal sorumluluk projesidir. Proje kapsamında ortak okullar imkanları dahilinde bir adet oyuncak kumbarası oluşturarak çocukların getirdikleri oyuncakları biriktirdiler. Kumbara dolduğunda Bucak Susuz İlkokulu, Karapınar İlkokulu ve Karacaören İlkokulu anasınıfları öğrencilerine oyuncakları ulaştırdık. Projemizle çocuklarımız paylaşmanın güzelliğini tatmış oldular. Belki de hayatlarında hiç oyuncağı olmamış kardeşlerine yardım etmenin mutluluğunu yaşadılar. Yeni oyuncaklarına kavuşan okullarımızdaki öğrencilerin de mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Bizler de hem okul öğrencilerimiz adına hem de diğer okul öğrencileri adına mutlu olduk.”dedi.
Proje ile ilgili beklenen sonuçları ve hedefleri açıklayan Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı Figen Çalışkan Bütün, “Birbirlerini tanımayan çocuklar arasında bir sevgi bağı oluşması beklenmektedir. Öğrencilerimizin soyut kavramlar olan yardımseverlik, paylaşma, dayanışma gibi değerleri, gerçek davranışlara dönüştürmeleri ve somut olarak kavramaları beklenmektedir. Çocuklarımızın yardım ettikleri arkadaşlarıyla gerçek anlamda empati kurmaları beklenmektedir. Oyuncağı olmayan çocuklarımızın bu ihtiyaçlarının giderilmesi beklenmektedir.
Projenin hedefleri ise Çocukların oyun oynama hakkı dünya çocuk hakları sözleşmesi ile güvence altına alınmıştır. Oyun oynamak çocuklar için vazgeçilmez bir eylemdir. Projeye katılan öğrenciler kumbarada biriktirdikleri oyuncakları ihtiyaç sahibi bir okuldaki tanımadıkları arkadaşlarına göndereceklerdir. Böylece öğrencilerimize yardımseverlik, paylaşma, dayanışma değerlerinin kazandırılması ve empati duygularının geliştirilmesi hedeflenmektedir.”şeklinde konuştu.

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)
Bucak Haberleri
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal