Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

REHABİLİTASYON ÇOCUKLARINDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ

REHABİLİTASYON ÇOCUKLARINDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin düzenlemiş olduğu programda, Rehabilitasyon çocukları tarafından çeşitli gösteriler sergilendi. Programa katılanlar, gösterileri ilgi ve beğeniyle izleyerek bol bol alkışladılar. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi program düzenledi. 11 Mayıs […]

11 Mayıs 2016 - 16:26 'de eklendi.A+A-

REHABİLİTASYON ÇOCUKLARINDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ

REHABİLİTASYON ÇOCUKLARINDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin düzenlemiş olduğu programda,
Rehabilitasyon çocukları tarafından çeşitli gösteriler sergilendi. Programa katılanlar, gösterileri ilgi ve beğeniyle izleyerek bol bol alkışladılar.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi program düzenledi. 11 Mayıs Salı günü Kültür Merkezinde düzenlenen programa Kaymakam İsmail Bayata, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Salih Soydemir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nurdan Kamal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resul Çevik, İlçe Emniyet Müdürü Gökhan Körük, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları, okul müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, Rehabilitasyon öğrencilerinden oluşan Mehter Takımının muhteşem gösterisi ile devam etti. Gösteri sonrası açılış konuşmasını yapan Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Recep Gümüş, “Kuruluşumuz, 1987 yılında hayır sever hemşerimiz İsmail sarı tarafından yapılmış ve 7-18 yaş arası bakımlı gençler, zihinsel engelli gençler, engelli çocuklara hizmet vermektedir.
2007 yılında yine İsmail Sarı amcamız vazıtası ile her zaman rahmetle andığımız Şerife Sarı annemizin adıyla ikinci yüksek kuruluşumuz eklenmiştir. Bu hizmetleri nedeniyle hayırsever hemşerimiz İsmail Sarı amcamıza çocuklarım ve personelim adına teşekkür ediyorum.
Çalışmalaımız sürekli artmakta ve çağın gerektiği şekilde de çeşitlenmektedir. Kuruluşumuza bağlı 4 umut evi, 1 yaşlı bakım evi, 1 engelli yaşlı kabul birimi bulunmaktadır. Şuanda kuruluşumuzda 79 engelli 9 yaşlımız barınmaktadır. 9 çocuğumuz da koruyucu ailelerdedir. 21 çocuğumuz umut evinden yararlanmaktadır.
1 yılda engelli ve yaşlı ilk kabul birimimizden de 2 kişi yararlanmıştır. Çocuk, bir aile için en büyük mutluluktur ancak onun engelli olması onun istenmeyen çocuk haline gelmesine de sebep olabilmektedir. Bunun nedeni engellinin bakımı, beslenmesi, kontrolü ve tedavisinin zor olmasıdır. Bu zorluklara şefkatle karşılık veren kuruluşumuz, engellilerin her türlü bakımlarını yaparak zamanlarını en iyi şekilde geçirmelerini sağlayarak eğitimlerini takip etmektedir.
22 çocuğumuz özel eğitim sınıflarında devam etmekte, 14 çocuğumuz özel eğitim ve rehabilitasyon eğitimi almakta, spor yapmakta, yurt içinde ve yurt dışında yarışmalara katılmaktadır. Toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak için kuruluş içi ve dışı faaliyetlere yer vermektedir.
Tüm çocuklarımız ilçemiz ve kenar ilçelerdeki çeşitli hastanelerde sürekli sağlık kontrolünde tutulmaktadır.
İlçemizde 287 çocuğumuz özel eğitim ve rehabilitasyon almıştır. 181 çocuğumuz da özel eğitim ve kaynaştırma kurslarında eğitim öğretim görmeye devam etmektedir. 10 çocuğumuzda evde eğitim almaktadır. 2027 kanun ile engelliler 3 ayda bir maaş almaktadır. İlçemizde Nisan ayında 1130 kişi bu aylıktan yararlanmaktadır.
Ağır bakıma muhtaç engelli resmi ya da özel bakım merkezinde kalmakta, özelde kalanların ücreti de devletimiz tarafından karşılanmaktadır. İlimizin tek özel bakım merkezi ilçemizde açılmış ve engelli kabulu yapmaktadır ayrıca otomobil alımında ötv indiriminden yurt dışından ithal edilen proteslerden vergi indiriminden faydalanılmaktadır, toplu taşıma araçlarında indirimlerden yararlanılmaktadır.”dedi.
Daha sonra semazen gösterisi ilgi ile izlendi. Ardından Bucak İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin tanıtım sinevizyonu yayınlandı.
Şiirlerin okunmasıyla devam eden programda, ritim grubu gösterisi, jimnastik ve halkoyunları gösterileri, ayyıldız ront gösterisi ile devam etti.
Program, gösterilerde görev alan öğrencilere Kaymakam İsmail Bayata, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Salih Soydemir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nurdan Kamal, İsmail Sarı, Okul Müdürü Recep Gümüş tarafından hediyelerinin verilmesiyle sona erdi.

 

 

 

 

muhtesem_gosterı16 - Kopya muhtesem_gosterı1 - Kopya - Kopya muhtesem_gosterı2 - Kopya - Kopya muhtesem_gosterı3 - Kopya - Kopya muhtesem_gosterı4 - Kopya - Kopya muhtesem_gosterı5 - Kopya - Kopya muhtesem_gosterı6 - Kopya muhtesem_gosterı7 - Kopya muhtesem_gosterı8 - Kopya muhtesem_gosterı9 - Kopya muhtesem_gosterı10 - Kopya muhtesem_gosterı11 - Kopya muhtesem_gosterı12 - Kopya muhtesem_gosterı13 - Kopya muhtesem_gosterı14 - Kopya muhtesem_gosterı15 - Kopya

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Bucak Cumhuriyet Başsavcılığınca, Adli Kolluk personeline ADLİ Bucak Cumhuriyet Başsavcılığınca, Adli K...

REHABİLİTASYON ÇOCUKLARINDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Bucak İsmail-Şerife Sarı B...

İŞADAMI MEHMET CADIL,ANSİAD’IN KONUĞU OLDU İŞADAMI MEHMET CADIL,ANSİAD’IN KONUĞU OL...

REHABİLİTASYON ÇOCUKLARINDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Bucak İsmail-Şerife Sarı B...

“SUYU İSRAF ETMEYİN” “SUYU İSRAF ETMEYİN”

REHABİLİTASYON ÇOCUKLARINDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Bucak İsmail-Şerife Sarı B...

OĞUZHANSPOR-KUŞADASISPOR’U ELİ BOŞ GÖNDERDİ OĞUZHANSPOR-KUŞADASISPOR’U ELİ BOŞ GÖNDE...

REHABİLİTASYON ÇOCUKLARINDAN MUHTEŞEM GÖSTERİ 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Bucak İsmail-Şerife Sarı B...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
Bucak Cumhuriyet Başsavcılığınca, Adli Kolluk personeline ADLİ Bucak Cumhuriyet Başsavcı...

Bucak Cumhuriyet Başsavcılığınca, Adli Kolluk personeline AD...

İŞADAMI MEHMET CADIL,ANSİAD’IN KONUĞU OLDU İŞADAMI MEHMET CADIL,ANSİ...

İŞADAMI MEHMET CADIL,ANSİAD’IN KONUĞU OLDU Antalya Sanayici ...

“SUYU İSRAF ETMEYİN” “SUYU İSRAF ETMEYİN”...

“SUYU İSRAF ETMEYİN” Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Veki...

OĞUZHANSPOR-KUŞADASISPOR’U ELİ BOŞ GÖNDERDİ OĞUZHANSPOR-KUŞADASISPOR’...

OĞUZHANSPOR-KUŞADASISPOR’U ELİ BOŞ GÖNDERDİ Oğuzhanspor bu h...

Oğuzhansporlu sporcular ve yönetim yemekte bir araya geldi Oğuzhansporlu sporcular v...

Oğuzhansporlu sporcular ve yönetim yemekte bir araya geldi B...

KİRALAMA İLANI KİRALAMA İLANI

KİRALAMA İLANI Bucak Belediye Başkanlığından; Mülkiyeti Buca...

KAR GÜZELLİĞİ İLE BÜYÜLEDİ KAR GÜZELLİĞİ İLE BÜYÜLED...

KAR GÜZELLİĞİ İLE BÜYÜLEDİ Burdur’un bazı ilçelerine kar yağ...

“Birlikte hareket edelim ki büyüyelim” “Birlikte hareket edelim ...

“Birlikte hareket edelim ki büyüyelim” Bucak Hızarcılar Mara...

OĞUZHANSPOR’A BÜYÜK DESTEK OĞUZHANSPOR’A BÜYÜK DESTE...

OĞUZHANSPOR’A BÜYÜK DESTEK Spor Toto Genel Müdürlüğü tarafın...

HACILAR – YEŞİLOVA YOLU KULLANIMA AÇILDI HACILAR – YEŞİLOVA YOLU K...

HACILAR – YEŞİLOVA YOLU KULLANIMA AÇILDI AK Parti Burdur Mil...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler