Bucak Haberleri
Bucak Haberleri

“Sağlık, çalışma barışı ve huzur içinde daha nice 10 Ocak’lara”

“Sağlık, çalışma barışı ve huzur içinde daha nice 10 Ocak’lara” Vali Hasan Şıldak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla kahvaltılı kutlamada bir araya geldi. Vali Şıldak kutlamada gazetecilere, “yapılan haberleri doğru bir şekilde yansıtma, aktarma konusunda gösterdiğiniz özen, yaptığınız anlayışlı, pozitif yaklaşımlar için hakikaten müteşekkirim. Bunun ötesinde basınımızın şöyle bir özelliği daha var. yaptığınız […]

11 Ocak 2019 - 10:09 'de eklendi.A+A-

“Sağlık, çalışma barışı ve huzur içinde daha nice 10 Ocak’lara”

“Sağlık, çalışma barışı ve huzur içinde daha nice 10 Ocak’lara”
Vali Hasan Şıldak, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde basın mensuplarıyla kahvaltılı kutlamada bir araya geldi. Vali Şıldak kutlamada gazetecilere, “yapılan haberleri doğru bir şekilde yansıtma, aktarma konusunda gösterdiğiniz özen, yaptığınız anlayışlı, pozitif yaklaşımlar için hakikaten müteşekkirim. Bunun ötesinde basınımızın şöyle bir özelliği daha var. yaptığınız haberler, yorumlar ve değerlendirmelerle bize dönüşleri sağlıyorsunuz. Uygulamalarımızın, faaliyetlerimizin görüşlerini de sizin vasıtanızla almak, bize büyük katkı sağlıyor.” sözleriyle teşekkürlerini iletti.
Teşekkürün ardından ilimizde yapılan yatırımlar ve turizm faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Uygulamaya konulan Açık Kapı ve her salı yapılan Halk Günü’ne halkın büyük ilgisi olduğunu ve hızlı dönüşler yapıldığını belirtti.
Vali Hasan Şıldak 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde yapılan etkinlikte yaptığı konuşmada; “Bugün gazeteciler için önemli olduğu kadar bizler içinde önemli bir gün. Öncelikle Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyorum. Sağlık, çalışma barışı ve huzur içinde nice 10 Ocakları hep birlikte yaşayalım. Bugün aslında bizim için ortak. Sabah ki bölümü sizlerle birlikte, akşam ki bölümü de ilimizde görev yapan vali yardımcılarımız, kaymakamlarımızla birlikte olacağız, İdareciler Günü olması münasebetiyle. Ben sizlerle birlikte olmuşken 2018 yılının genel bir değerlendirmesini yapmak isterim. Hem 2109’a adın attık hem de benim görevimdeki sürede 8 ayı doldurmak üzereyiz. Bu kapsamda samimiyetle ifade etmek isterim ki eğer insan uyandığında bugün niye uyandım diyorsa kötü başlıyorsa güne bir huzursuzluk, mutsuzluk vardır. Burdur’da görev yaptığım süre zarfında bu duyguyu bir gün dahi yaşamadım. İş heyecanı ve mutlu, huzurlu bir atmosfer içinde işimize geldik. İşimize sarıldık. Bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte huzurlu, hoşgörü ortamı ve dayanışma içerisinde işlerimizi sürdürüyoruz, bunda sizlerinde büyük payı var.
Artık algı olgunun önüne geçebiliyor çağımızda. Bizimle ilgili iyi olan, pozitif olan ne varsa birlikte yaşadığımız bunda sizin payınız çok fazla. Çok büyük payınız var. Bizi doğru bir şekilde yansıtma, doğru bir şekilde aktarma konusunda gösterdiğiniz özen, yaptığınız anlayışlı, pozitif yaklaşımlar için hakikaten müteşekkirim. Bunun ötesinde basınımızın şöyle bir özelliği daha var. Bize dönüşleri sağlıyorsunuz, yaptığınız haberler, yorumlar ve değerlendirmelerle. Uygulamalarımızın, faaliyetlerimizin görüşlerini de sizin vasıtanızla almak, bize büyük katkı sağlıyor. Bu açıdan da teşekkür ediyorum.”dedi.
2109’un Cumhurbaşkanlığı sisteminin oturduğu ve bütün bakanlıkların yapılanmalarını tamamladığı, uygulamlarına başladığı ve sistemin yansımalarının illerimizde, ilçelerimizde, taşrada da hissedilmeye açık, somut uygulamalarının görülmeye başlanacağı bir yıl olacağını belirten Vali Hasan Şıldak; “Ülkemizde 2018 yılı kritik bir yıldı. Çünkü bir sistem değişimi yaşandı. Cumhurbaşkanlığı hükümet modeline geçildi. 2019 bu açıdan çok önemli. Artık bu sistemin oturduğu ve bütün bakanlıkların yapılanmalarını tamamladığı, uygulamalarına başladığı ve sistemin yansımalarının illerimizde, ilçelerimizde, taşrada da hissedilmeye açık, somut uygulamalarının görülmeye başlanacağı bir yıl olacak. 2019 bu açıdan çok önemli ve bizimde gerçekten bütün çalışma ekibimizle Burdur’da aslında ilçelerden tutun kamu kurum, kuruluşları, bütün meslek odaları, bütün sivil toplumu ve basında dahil ekibim olarak tanımlıyorum. Bunun içinde bize destek veren siyaset birimi, sivil toplumda var. Burdur’da .u dayanışmaya birlikte hareket etme anlayışına çok ihtiyaç olduğunu gördüm ben. Her idarecinin, her görevde bulunan kişinin bir misyonu olmalı diye düşünüyorum. Burada da yaptığımız gözlemler ve ileriye yönelik yaptığımız öngörüleri bir araya getirdiğimiz benim buradaki misyonumun Burdur’da huzurlu ve hoşgörülü bir birlik içinde çalışma ortamının tesis etmek. Buradaki bazı olumsuzlukları, tıkanmışları önlemek ve ildeki bütün gücün tek bir kanaldan akarak Burdur’a hizmet yarışının, kamu yatırımlarını en iyi şekilde gerçekleşmesini sağlamak. Kendime böyle bir misyon edindim. Daha güçlü bir Burdur için 2019 yılının da aslında bir atılım yılı olacağını düşünüyorum. Çünkü bunun için faktörler lehimizde, atmosferin uygun olduğunu düşünüyorum. Kamu kuruluşlarımız arasında da müthiş bir koordinasyon ve uyum sağladık. Ben geldiğim günden beri işin mutfağına girmeyi seviyorum. Her birimimizle bire bir uzman düzeyinde, memur düzeyinde gerekirse çalışmalar, toplantılar yaparak bunu sağladığımızı düşünüyoruz. Yatırımların çok iyi takip edilip, bazı tıkanmış mevzuların hızlı bir şekilde açılmış, bunu yaparken de karşılıklı hoşgörü çerçevesinde. İnsanları zorlayarak bir iş yaptırma dönemi bitmiştir. Güç birliğinin kamuda yeterince oluştuğunu düşünüyoruz.
2019’dan beklentimiz ilimizdeki meslek odalarının, sivil toplumun bu birlikteliğe daha fazla destek vermesi, bilhassa sermaye gücünün iş insanlarımızın, ilimize yönelik daha ciddi yatırımlara öncülük etmesi. Biz burada öncülük etmeye, önderlik etmeye hazırız. İlimizde inanıyoruz ki şu an devam eden yatırımlarla birlikte Burdur’un çok önemli hizmet açıkları kapanmış olacak. Kısa bir süre içinde. Bir yerleşim yerinde gelişme olacaksa bunun sadece devlet unsurlarıyla, kamu yatırımlarıyla sağlanması mümkün değil. Buna yerel destekler lazım. Bu destekler ildeki potansiyelin harekete geçmesi, dinamizmin oluşması açısından bu konuda buna ihtiyaç var. Bu el birliği yapma, güç birliği oluşturma konusunu önümüzdeki günlerde de tekrarlamayı ve ısrarla yürümeyi sürdüreceğim. İlimiz hakikaten hayvancılık, tarım, madencilik ve turizm potansiyeli yönünden son derece güçlü bir kapasiteye sahip. Bunu açığa çıkarmak, bunu işleyen bir mekanizmaya dönüştürmek elimizde. Biz bunları harekete geçirme konusunda sürekli teşvik edici rolümüzü kuvveti bir şekilde sürdüreceğiz.” değerlendirmesi yaptı.
Yönetimde Valilik olarak herkesi kucaklayan, açık, şeffaf en önemlisi de ulaşılabilir bir modeli uygulamaya çalıştığını vurgulayan Vali Şıldak; “Bütün kaymakamlarımıza, kamu kurumlarımıza da talimatımız bu yönde. Uyumlu, koordinasyon ve iş birliği içinde işleri takip ederek, bugünün işini asla yarına bırakmadan hızlı ve vatandaş odaklı bir yönetim modeli uygulamaya çalışıyoruz. Bizden insanlarımızın beklentisi de bu. İşleri muhakkak olumlu olarak sonuçlansın diye de bir beklentileri yok. Bazı sonuçların fiili duruma göre yapılamazlığı kuşkusuz mümkün. Bunları yaşıyoruz ama insanlara kapılar açık tutma ve her an her yöneticinin ulaşılabilir olmasına çok önem veriyorum. Yine yatırımların takubu, bunların koordinsayon içinde sürdürülmesi noktasında son derece mesafe aldık. Halkla buluşmalar, bu Salı günleri yaptığımız uygulamalarda açıkça ifade ediyorum bize güç katıyor. Böylelikle ili çok yakından takip etmiş oluyoruz. Açık Kapı uygulamamız son derece başarılı bir şekilde devam ediyor. Gerçekten açık kapı uygulaması halk buluşmalarıyla birleştirdiğimizde de sloganda olduğu gibi uygulama milletin kapısı olarak görülmeye başlandı. İstikrarlı bir şekilde her hafta 40 civarında başvuru alıyoruz biz. Bu son derece memnuniyet verici.
Yine her kesime kucak açmaya ve aynı mesafede durmaya bütün vatandaşlarımızı kucaklamaya dikkat ediyoruz. Bazı konulara öncelik veriyoruz. Uyuşturucu ile mücadele, trafik, cinsel istismar ve FETÖ ile mücadele konusuna özellikle ihtimam gösteriyoruz. Bunlar aynı zamanda devletimizin de öncelikleri ve kırmızı çizgileri. Yine sosyal hizmet alanında toplumumuzun dezavantajlı kesimlerini kapsayıcı bir şekilde bu hizmetleri de sürdürüyoruz.”bilgisi verdi.
Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel yaptığı konuşmada; “Bir 10 Ocak tarihinde Valiliğimizin düzenlediği organizasyonla bir aradayız. Hepinizin bildiği gibi 10 Ocak basın tarihimizde özel ayrı bir yeri var. 10 Ocak ülkemizdeki gazetecilerin, basın çalışanlarının elde ettiği kazanımları sembolize edildiği bir gün. 10 Ocak’ın geçmişi 58 yıl öncesine dayanıyor. 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı yasa ile basın çalışanlarının sosyal haklarının kazanılmasıyla birlikte gazete sahiplerinin işverenlerin protesto amacıyla gazetelerini yayınlamama kararını almaları üzerine sahadaki gazeteciler bir araya gelerek üç gün boyunca basın gazetesini çıkarıyorlar. İşte bu yüzden 10 Ocak tarihi anlamlı kılınıyor. 10 Ocak güzel, farklı bir gün. Siz kamu çalışanları, valiler bizimle birlikte olduğunuzda basın mensuplarıyla olan ilişkilerinizi ifade ederken bizleri mesaj arkadaşlarınız olarak tanımlarsınız. Kamu görevini yerine getirdiğimizi ifade edersiniz. 10 Ocak aynı zamanda İdareciler Günü. Mülki İdare Amirlerinin günü.” dedi ve İlimizde görev yapan mülki amirlerin ve Vali Hasan Şıldak’ın İdareciler Günü’nü kutladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin 19.’su Gerçekleştirildi Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin...

Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin 19.’su Gerçekleştirildi Burdur Yörük İl Beyi, 647. Kırkpınar Güreş Ağası ve Port-san Mermer Yö...

“Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Milletimizin iradesine yapılan hain saldırının yıldönümündür” “Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Mi...

“Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Milletimizin iradesine yapılan hain saldırının yıldönümündür” 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik...

“15 Temmuz, Bayrağımızın dalgalandığı, ezanlarımızın dinmeyeceğini gösteren yeniden dirilişin sembolüdür” “15 Temmuz, Bayrağımızın dalgalandığı, e...

“15 Temmuz, Bayrağımızın dalgalandığı, ezanlarımızın dinmeyeceğini gösteren yeniden dirilişin sembolüdür” AK Parti Burdur Milletvekili ...

“Milletin iradesinin her şeyin üstünde olduğunu bir kez daha dünyaya kanıtladık” “Milletin iradesinin her şeyin üstünde o...

“Milletin iradesinin her şeyin üstünde olduğunu bir kez daha dünyaya kanıtladık” AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)
SON EKLENEN HABERLER
ORMAN İŞLETME İHALE İLANI ORMAN İŞLETME İHALE İLANI...

BURDUR BUCAK GÖLHİSAR VE DİNAR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ SINIR...

Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin 19.’su Gerçekleştirildi Aziziye Kültür Sanat ve Y...

Aziziye Kültür Sanat ve Yayla Şenliğinin 19.’su Gerçekleştir...

“Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Milletimizin iradesine yapılan hain saldırının yıldönümündür” “Bugün, 15 Temmuz 2016 ta...

“Bugün, 15 Temmuz 2016 tarihinde Aziz Milletimizin iradesine...

“15 Temmuz, Bayrağımızın dalgalandığı, ezanlarımızın dinmeyeceğini gösteren yeniden dirilişin sembolüdür” “15 Temmuz, Bayrağımızın ...

“15 Temmuz, Bayrağımızın dalgalandığı, ezanlarımızın dinmeye...

“Milletin iradesinin her şeyin üstünde olduğunu bir kez daha dünyaya kanıtladık” “Milletin iradesinin her ...

“Milletin iradesinin her şeyin üstünde olduğunu bir kez daha...

“Asil Türk Milleti İstiklali ve İstikbali uğruna canını ortaya koymaktan hiç bir zaman çekinmeyecektir” “Asil Türk Milleti İstikl...

“Asil Türk Milleti İstiklali ve İstikbali uğruna canını orta...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 15 Temmuz Demokrasi ve Mi...

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 15 Temmuz 2016 tari...

BUCAK DEVLET HASTANESİNDEN TÜRKİYE ÇAPINDA BİR BAŞARI DAHA BUCAK DEVLET HASTANESİNDE...

BUCAK DEVLET HASTANESİNDEN TÜRKİYE ÇAPINDA BİR BAŞARI DAHA S...

‘‘Burdur’a İkinci Aşı Nakil Aracı’’ ‘‘Burdur’a İkinci A...

‘‘Burdur’a İkinci Aşı Nakil Aracı’’ Burdur’a aşılama h...

19. AZİZİYE KÜLTÜR, SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİ’NE DAVET 19. AZİZİYE KÜLTÜR, SANAT...

19. AZİZİYE KÜLTÜR, SANAT VE YAYLA ŞENLİĞİ’NE DAVET Portsan ...

POLİTİKA HABERLERİ
VIDEO GALERİ
bucak matbaa haberler haberler