• DOLAR
  7,9701
 • EURO
  9,4633
 • ALTIN
  487,38
 • BIST
  1,1861
ADOPEN, Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 firmaları arasında BAŞ SIRALARDA yer aldı

ADOPEN, Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 firmaları arasında BAŞ SIRALARDA yer aldı

ADOPEN, Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 firmaları arasında BAŞ SIRALARDA yer aldı ATSO’nun geleneksel ödül törenlerini tek bir çatı altında toplayan ve bu yıl ilk kez verilecek KÖK Ödülleri’nin sonuçları açıklandı. Bucaklı Mustafa Sak’ın sahibi olduğu “ADOPEN” 2 ödül birden aldı. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO’nun geleneksel ödül törenlerini tek […]

ADOPEN, Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 firmaları arasında BAŞ SIRALARDA yer aldı
ATSO’nun geleneksel ödül törenlerini tek bir çatı altında toplayan ve bu yıl ilk kez verilecek KÖK Ödülleri’nin sonuçları açıklandı. Bucaklı Mustafa Sak’ın sahibi olduğu “ADOPEN” 2 ödül birden aldı.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO’nun geleneksel ödül törenlerini tek bir çatı altında toplayan ve bu yıl ilk kez verilecek KÖK Ödülleri’nin sonuçlarını açıkladı. Mustafa Sak’ın sahibi olduğu ADOPEN 2 ödül birden aldı. ADOPEN, ATSO’nun Kente Önem Katanlar (KÖK) listesinde, döviz kazandıran hizmetlerde birinci olurken, Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 firmaları arasında yer alan listede de baş sıralarda yer aldı.
‘Kente Önem Katanlar’ isminin baş harflerinden oluşan KÖK Ödülleri’ne yoğun başvuru olduğunu belirten Davut Çetin şunları kaydetti: “Bir kenti kent yapan köklü kuruluşları, tarihi değerleri, kentin kültürü, eğitim, bilim, sanat gibi zenginlikleridir. Bir kent ekonomisi, kuruluşları, eğitimi, sanatı, basınıyla bir bütün olarak gelişebilir. KÖK, aynı zamanda kadim şehrimizin köklü kuruluşu olan ATSO’yu da ifade etmektedir. Zira ATSO, 138 yıllık tarihiyle Antalya’nın köklerinden birisidir. Bu düşünceyle özellikle Antalya iş dünyasında prestij ödülleri olarak nitelendirilen ve merakla beklenen ATSO Ödülleri’nde bu yıl köklü bir değişime giderek, geleneksel ödüllerimizin yanına İnovasyon, Dijital Dönüşüm, Bilim, Eğitim, Kültür-Sanat, Spor, Çevre, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Antalya Araştırması, Basın ödüllerini ekledik.”
“Ekonominin gelişmesi kentlerin gelişmesine ve toplumsal gelişmeye doğrudan bağlıdır. Bu nedenle günümüzde şirketlerin performansı ciro, istihdam, ihracat, vergi gibi göstergelerin yanında yenilikçilik, sosyal sorumluluk projeleriyle, kentsel gelişmeye katkılarıyla da değerlendirilmektedir. Yıllardır alışılagelmiş ödül ve ödül töreni anlayışını, tüm Antalya için heyecan verici, önemli bir değere dönüştürüyoruz. Uzun süre hatırlanacak ve kalıcı bir eserle taçlanacak bir projeye dönüşecek olan yeni ödül sistemi ile şehre ve gençlere daha fazla dokunacağız.”
‘ATSO ÖDÜLLERİNİ ANTALYA ÖDÜLÜNE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ’
Başkan Çetin, kent ödülleriyle sadece üyelere değil, Antalya’ya da değer katan, önem katan kişi ve kuruluşlara da ödül verildiğini bildirdi. ATSO ödüllerini aynı zamanda kent adına Antalya ödülüne de dönüştürdüklerini ifade eden Çetin, şöyle dedi: “Kent Ödülleriyle artık sadece üyelerimize değil, Antalya’ya değer katan, önem katan kişi ve kuruluşlara da ödül veriyoruz. Böylece ATSO Ödüllerini, aynı zamanda kent adına Antalya ödülüne dönüştürüyoruz. Dolayısıyla geleneksel ödül kategorilerimizden vazgeçmeden geleneklerimizi ve geleceğimizi ‘Kente Önem Katanlar’, KÖK Ödülleri çatısı altında birleştirdik. İlk kez düzenlenmesine rağmen Kent Ödülleri bölümüne yoğun ilgi oldu. KÖK Ödülleri’ne 110 proje başvurdu. Birbirinden seçkin ve alanında öncü isimlerden oluşan seçici kurul üyelerimiz değerlendirme yapmakta zorlandı. ATSO’nun kuruluş tarihi olan 3 Nisan’da açıklamayı planladığımız ancak dünyada yaşanan pandemi nedeniyle ertelemek zorunda kaldığımız KÖK Ödüllerimizin ilkinin kentimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, tüm katılımcılara ve ödül alanlara başarılar diliyorum.”
‘GELECEK NESİLLERE GÜZEL BİR ESER KAZANDIRDIK’
ATSO olarak Kente Önem Katanlar’ın isimlerini her yıl eğitim alanında bir soysal sorumluluk projesi ile taçlandıracaklarını belirten Başkan Çetin, “ATSO-KÖK ödülü alanlar nezdinde bütün ATSO üyeleri adına Antalya’ya ve gelecek nesillere güzel bir eser kazandırmayı hedefliyoruz. Bu yıl KÖK Ödülleri’ni kazananların isimlerini Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptırdığımız Spor Salonu ile onurlandıracağız. Salonun girişinde ‘Bu Spor Salonu, ATSO KÖK Ödülleri 2020 Ödül Sahipleri Adına Yaptırılmıştır’ başlığıyla ödül alanların isimleri yazıldı. Böylece KÖK ödülü alanlar adına kentimize ve çocuklarımıza güzel bir eser kazandırmış olduk. Bu projemizin ülkemizdeki ve şehrimizdeki tüm kurumlara örnek olmasını, bir etkileşim yaratarak bu tür projelerin gelişmesini temenni ediyorum. Bu geleneğin devam etmesi en büyük temennimiz” şeklinde konuştu.
2 ÖDÜL BİRDEN ALDI
Mustafa Sak’ın sahibi olduğu Adopen Plastik ve İnşaat San. A.Ş, bu yıl Fortune 500, İSO 500 gibi Türkiye önemli kuruşların listesine yine girerken, bu kez ödül Antalya’dan geldi.
ADOPEN, ATSO’nun Kente Önem Katanlar (KÖK) listesinde, döviz kazandıran hizmetlerde birinci olurken, Türkiye’nin ilk ve ikinci 500 firmaları arasında yer alan listede de baş sıralarda yer aldı.günhaber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM