• DOLAR
  5,9448
  %0,15
 • EURO
  6,5556
  %-0,17
 • ALTIN
  300,46
  %0,76
 • BIST
  7,7755
  %-0,22
ATIK PİL TOPLAMADA ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU BU YIL İL 1.’Sİ OLDU

ATIK PİL TOPLAMADA ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU BU YIL İL 1.’Sİ OLDU

ATIK PİL TOPLAMADA ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU BU YIL İL 1.’Sİ OLDU Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu da 2018-2019 eğitim öğretim yılında 265 kg atık pil toplayarak il 1.’si oldu. Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Sıfır Atık Projesi kapsamında 265 kilo Atık Pil toplayarak Burdur il birincisi oldu. Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine Teşekkür […]

ATIK PİL TOPLAMADA ZÜBEYDE HANIM ANAOKULU BU YIL İL 1.’Sİ OLDU
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu da 2018-2019 eğitim öğretim yılında 265 kg atık pil toplayarak il 1.’si oldu.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Sıfır Atık Projesi kapsamında 265 kilo Atık Pil toplayarak Burdur il birincisi oldu. Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine Teşekkür Belgesi ve hediyeleri Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu tarafından takdim edildi.
Belge ve hediye takdimi öncesi bir konuşma yapan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Zübeyde Hanım Anaokulu kurum olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında il bazında birinci olduğunu, bundan dolayı minik çocuklarımızı, anne ve babalarını, öğretmenlerini çevre duyarlılığı için tebrik etti. Başkan Ünal “ Piller araç ve gereçlerde kullanıldıkça hayatımızda, teknolojik araçlarda kullanılan bir madde, piller yapım aşamasında ağır materyaller kullanıldığı için ömrünü tamamladıktan sonra çöpe atıldığı zaman hem insan sağlığına, hem çevreye zarar veriyor. Bu zararlardan dolayı atık pillerin toplanarak imha edilmesi gerekiyor. Bu bilincin oluşturulması için Bucak Belediyesi olarak Sıfır Atık Projesi kapsamında kurumlarda, okullarda toplama üniteleri yerleştirerek toplayıp zararı en aza indirmeyi hedefliyoruz” dedi. Başkan Ünal, küçük bir kalem pilin denize atıldığında 20 ton bağlığa zararlı etkisi olduğunu, toprağa atıldığı zaman birkaç ay içerisinde altı metre küp toprağı zehirli hale getirdiğini söyledi.
Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu da, Sıfır Atık Projesinin herkesi ilgilendirdiğini, herkesin eko sistem içerisinde yaşadığını belirterek şu ifadelere yer verdi: “Ekosistemi kirleten insan dışı varlıklar değil insanoğlunun ta kendisi. Biz bir taraftan ihtiyaçlarımız olan teknolojiyi kullanırken, hayatımızı kolaylaştıran maddeleri kullanırken çöplerimizi dışarıya bırakırken bu çöpler içerisinde bulunan pil ve buna benzer kimyasal madde içerikli atıklar hem canlıları, hem toprağı, hem suyu kısaca doğayı zehirliyor”
Yapılan konuşmaların ardından Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkılu ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal Atık Pil Projesinde il birincisi olan Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nazmiye Ulusan Öğütçü ve minik öğrencilere teşekkür belgesini verdiler. Daha sonra da hediye edilen spor malzemelerini okul öğrencilerine dağıttılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?