• DOLAR
  5,9427
  %-0,03
 • EURO
  6,5390
  %-0,17
 • ALTIN
  301,39
  %-0,36
 • BIST
  7,7249
  %-0,47
BDH’de 357 sezeryan, 289 normal doğum gerçekleşti

BDH’de 357 sezeryan, 289 normal doğum gerçekleşti

BDH’de 357 sezeryan, 289 normal doğum gerçekleşti Bucak Devlet Hastanesinde, 2018 yılında 357’si sezeryan ve 289’u normal doğum olmak üzere toplam 646 doğum gerçekleştirildi.“Her yıl bir önceki yıla göre sezeryan oranını azaltıcı ve normal doğumu özendirici çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” diyen Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Bilal Tanrıtanır, “Önceliğimiz hastalarımızın sağlığı ve memnuniyeti.”dedi. Bucak Devlet Hastanesinde, […]

BDH’de 357 sezeryan, 289 normal doğum gerçekleşti
Bucak Devlet Hastanesinde, 2018 yılında 357’si sezeryan ve 289’u normal doğum olmak üzere toplam 646 doğum gerçekleştirildi.“Her yıl bir önceki yıla göre sezeryan oranını azaltıcı ve normal doğumu özendirici çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” diyen Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Bilal Tanrıtanır, “Önceliğimiz hastalarımızın sağlığı ve memnuniyeti.”dedi.
Bucak Devlet Hastanesinde, 2018 yılında toplam 646 doğum gerçekleştirildi. Bu doğumların 357 si sezeryan ve 289’u normal doğum oldu. Ayrıca, yeni hastanede tek kişilik anne odaları, TDL (Travay- doğum- loğusa) yatakları ve  şifreli kapılar ile  hasta mahremiyetine önem veriliyor. Bunların yanında anne adayları için toplu eğitimler ve bireysel eğitimlerin yapıldığı ‘Gebe Okulu’ da bulunuyor. Ayrıca 4 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi hizmet veriyor.
Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Bilal Tanrıtanır, “Her yıl bir önceki yıla göre sezeryan oranını azaltıcı ve normal doğumu özendirici çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Önceliğimiz hastalarımızın, sağlığı, memnuniyeti, Anne-bebek sağlığı, anne adaylarımızın memnuniyeti.”dedi.
Bucak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Bilal Tanrıtanır, diyerek şu bilgilere yer verdi:
“2018 yılında toplam 646 Doğum gerçekleştirildi. Bunun 357 si sezeryan ve 289 u normal doğumdur. Sezeryanlarında 111 i (%17) primer sezeryandı. Her yıl bir önceki yıla göre sezeryan oranını azaltıcı ve normal doğumu özendirici çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.Tek kişilik odalar, TDL (Travay- doğum- loğusa) yataklarımız ve  şifreli kapılarımız ile  hasta mahremiyetine önem vererek hizmet vermekteyiz..
Odalarımız tek kişilik olup; içinde lavabo, duş ve tuvaleti bulunmaktadır.
Poliklinikler katında bulunan ölçü tartı, NST ve laktasyon kliniği ile hizmet vermektedir.
Tek kişilik TDL odalarımız ,doğumun tüm süreçlerine uygun özellikte pozisyon verilebilen TDL yatakları ,
wc, duş imkanları olan odalarımızdır. Şifreli kapılarımızla hasta mahremiyetine önem vermekteyiz.
TDL odalarımızda yenidoğanlarımız için radyan ısıtıcılarımız mevcuttur.
Bebek dostu hastane olarak, anne sütünün önemini ve gerekliliğini anlatan panolarımız bulunmaktadır.
Tek yataklı,içinde tuvaleti ve duşu olan iki adet anne oteli odası bulunmaktadır. Bebek dostu hastane olarak anne sütünü önemsiyoruz. Acil obstetrik odasında eğitim almış bir ebe ve bir hekim görevlidir.
Yenidoğan ünitemizin karşısında toplu eğitimlerin ve Poliklinikler katında bireysel eğitimlerin yapıldığı ‘Gebe Okulu’ bulunmaktadır. Ayrıca 4 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi hizmet vermektedir.
Gebe okulunda gebenin istediği bir yakınının da olduğu eğitimler renkli geçmektedir. Anne dostu hastane eğitimleri kapsamında çalışanlarımız eğitimlerini aldılar ve katılım belgeleri kendilerine takdim edildi.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?