• DOLAR
  $
 • EURO
  $0,4481
 • ALTIN
  $51.181,1500
 • BIST
  $189,4100
BUCAK TSO DA HALKAYA KATILDI

BUCAK TSO DA HALKAYA KATILDI

Umuda Açılan Kapı Genişliyor BUCAK TSO DA HALKAYA KATILDI Burdur Valiliği Uyuşturucu ile Mücadele etmek amacıyla başlattığı “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesi” kapsamında istihdama yönelik Burdur Valiliği ile Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı. Burdur Valiliği Uyuşturucu ile Mücadele etmek amacıyla başlattığı “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesinin” kapsamı genişliyor. […]

Umuda Açılan Kapı Genişliyor
BUCAK TSO DA HALKAYA KATILDI
Burdur Valiliği Uyuşturucu ile Mücadele etmek amacıyla başlattığı “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesi” kapsamında istihdama yönelik Burdur Valiliği ile Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Burdur Valiliği Uyuşturucu ile Mücadele etmek amacıyla başlattığı “Umuda Kapı Açıyorum Hayata Tutunuyorum Projesinin” kapsamı genişliyor. Proje çerçevesinde Burdur Valiliği ile Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Kendi iradeleriyle uyuşturucudan kurtulmak isteyen bireylerin tedavi süreçlerinin takiplerinin ardından istihdamlarının sağlanarak düzenli bir iş hayatına kavuşmalarının amaçlandığı proje çerçevesinde istihdama yönelik Burdur Valiliği ile Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı. Valilik toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine Vali Hasan Şıldak, Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Sevinç Sütlü, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Mecikoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Arslan katıldı.
Vali Hasan Şıldak protokol imza töreni öncesi bir konuşma yaptı. Konuşma sonrası taraflar olarak Vali Şıldak ve Başkan Mecikoğlu protokolü imzaladılar.
Vali Hasan Şıldak yaptığı konuşmada, “Bugün İlimizde yürüttüğümüz geniş kapsamlı uyuşturucu ile mücadele projemizin bir başka aşamasını yaşamanın, bu aşamaya ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü yaklaşık 10 aylık süreyi geride bıraktığımız dönemde artık bu projenin bütün yönleriyle sonuçlarını görebilmekteyiz. Her gün proje kapsamındaki katılım sayısı projeye dahil olan gençlerimizin sayısı yükseliyor. En son bugün itibariyle 118 olduğunu görüyoruz. Sürekli bir artış var. Bildiğiniz gibi 2019 yılının son aylarında Burdur Ticaret ve Sanayi Odamızın katılımıyla projenin kamu kurum ve kuruluşları dışında bir paydaşı oluşmuştu. Daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizi buna dahil ettik. Bugün de inşallah Bucak Ticaret ve Sanayi Odamızın işbirliği ile projemiz daha güçlü hale geliyor. Bu itibarla Ticaret ve Sanayi Odalarımız bize bildiğiniz gibi yine proje kapsamında tedavi ve rehabilitasyon sürecinin belli bir aşamasını bitiren gençlerimizin istihdamında katkı sağlıyor.
Bilindiği üzere Burdur’un Bucak İlçesi ekonomik canlılığı güçlü sanayi kuruluşları ve iş dünyasının oradaki varlığıyla bize de bu projede önemli bir destek sağlayacak.
Şuan itibariyle Burdur merkezde 11 Bucak ilçemizde de 1 gencimiz özel sektör kuruluşlarında çalışır vaziyette. Biz 2020 yılı planlamamızı yaptık. Şimdi bildiğiniz gibi bu gençlerimiz özel sektörden önce kamu kurum ve kuruluşlarımızda İŞKUR destekli olarak toplum yararına çalışma programına dahil ediliyor. 6 ay süreyle çalıştırılıyorlar.
Bu uygulamayı bu yıl da sürdüreceğiz. İnşallah 50 kişilik bir kontenjan için İŞKUR’a bir proje sunuyoruz. Bu projenin gerçekleşmesi halinde yine projede şu ana kadar çalışmaya hazırlanmakta olan genç insanlarımızı önce kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edeceğiz. Sonra da özel sektöre devir edeceğiz.
Burada her şeyden önce Burdur’un bütün insanlarıyla bütün sivil toplumuyla meslek kuruluşlarıyla bu çalışmaya destek verdiğini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Çünkü bu aynı zamanda bir terörle mücadeledir. Buradan bu kirli para terör örgütlerine akmaktadır. Ülkemizde bu kapsamda büyük bir mücadele veriliyor. Yani devletimizin bütün kurumları, başta emniyetimiz, jandarmamız, mülki idare olarak bizler ve en başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın İçişleri Bakanımız buraya büyük bir iradeyle destek veriyorlar. Bizlere bu konuda verdikleri destek ve talimatlarla hakikaten çok yönlü bir çalışma yürütüyoruz.
Bizim ilimizde yürüttüğümüz çalışmanın farklılığı sadece kolluk tedbirleriyle ve önleyici bir takım çözümlerle olayın üstüne gitmenin çok ötesinde, artık gençleri tek tek takip edip tedavi edip, tedavi süreci sonunda bırakmayıp aileleriyle de bir bütün olarak ele alıp kesinlikle toplum içinde var olmaları, tutunmalarını, hayata adapte olmalarını sağlamaya yönelik bir çalışmadır.
Burada şunu gördük. İstihdam, onların iş sahibi olması projenin en önemli unsuru. İlimizde de bunu yaygınlaştırarak buradaki iş dünyasıyla onları buluşturmak ve onların adeta kucaklamasını sağlamak. İş insanlarımız bunu toplum adına yapıyor. Şu ana kadar sağlanan istihdam sayısı 12 ama bu sayı şubat ayı içinde 20’nin üzerine çıkacak.
Şimdi de Bucak İlçemizin değerli sanayicilerinin iş dünyasının sahiplenmesiyle orada ikamet eden ve proje kapsamında tedavisini, realitesini tamamlayan gençlerimiz oradaki kuruluşlarımızda firmalarımızda iş sahibi olacaklar. Böylelikle toplumla kaynaşacaklar.
Bu kapsamda inşallah önümüzü daha net görerek 2020 yılında projemizin çok daha verimli, sonuç alıcı şekilde ilerlediğini hep birlikte göreceğiz. Ben başta bu protokol için burada bulunan Bucak Ticaret ve Sanayi Odamızın değerli Yönetim Kurulu Başkanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Onlar da burada bu işbirliğini yaparak örnek bir davranış sergilemiş oluyorlar. Bucak gibi önemli bir ilçemizden bu desteği bekliyorduk ve bu desteği aldık. Kendilerine teşekkür ediyorum.
Bütün kaymakamlarımız konunun bizzat takipçisi olarak çalışmalarını sürdürüyorlar. Adeta bir gencin bu şekilde bilgilerinin kendilerine intikal etmesinden sonra onun peşini bırakmıyorlar. Sonuna kadar takip ederek Sağlık Müdürlüğümüz bünyesindeki Halk Sağlığı Başkanlığımızdaki koordinasyon birimiyle, koordinasyon içinde, işbirliği içinde o çalışmayı yürütüyorlar. Ben projedeki bütün birimlerimize, kurumlarımıza bu vesileyle tekrar teşekkür ediyorum. Elbette ki çalışma sivil toplum, meslek kuruluşları, üniversite boyutuyla geniş bir şekilde yürüyecek. İkinci bahar dönemi başlıyor üniversitede biliyorsunuz. Oradaki hazırlık çalışmalarını tamamladık. Artık oradaki gençlerimizden de katılım ve projenin imkanlarından faydalanma konusunda bir akış bekliyoruz. Bir talep bekliyoruz.
Protokolün İlimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM