• DOLAR
  5,8036
  %0,29
 • EURO
  6,4242
  %0,35
 • ALTIN
  272,86
  %0,40
 • BIST
  7,6397
  %0,45
BUCAK VE GÖLHİSAR’A AFET KONTEYNERİ

BUCAK VE GÖLHİSAR’A AFET KONTEYNERİ

BUCAK VE GÖLHİSAR’A AFET KONTEYNERİ
Burdur İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Gölhisar ve Bucak’a Afet konteynerleri konuldu. Afet konteynerlerinde, afet sonrasında her vatandaşın kullanabileceği jeneratör, beton kırıcı hilti, projektör, baret, eldiven, kazma, kürek, sedye, merdiven gibi toplam 49 kalem malzeme bulunuyor. Burdur İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan ödenekle alınan konteynerlerın maliyeti 120.000 TL.
Konu ile ilgili Burdur Valiliği tarafından yayımlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “İlimiz genelinde afetlere hazırlık çalışmaları kapsamında başta İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olmak üzere ilgili bütün kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları tarafından, Valiliğimiz koordinasyonunda gerekli hazırlık ve tedbirler yürütülmektedir. Bu kapsamda 27.11.2019 tarihinde Burdur İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından ilimizde meydana gelebilecek afetler öncesi hazırlık kapsamındaki çalışmalardan biri olan Afet Konteyner Projesi, nüfus yoğunlukları göz önünde bulundurularak öncelikli olarak Gölhisar ve Bucak İlçelerimize konuşlandırılmış ve İlçe Belediyelerinin afetlere müdahale kapasitesi artırılmıştır.
Afet konteynerlerinde, afet sonrasında her vatandaşımızın kullanabileceği malzemeler bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları; jeneratör, beton kırıcı hilti, projektör, baret, eldiven, kazma, kürek, sedye, merdiven gibi toplam 49 kalem malzemedir. Burdur İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan ödenekle alınan konteynerlerin maliyeti 120.000 TL’dir.
Vali Hasan Şıldak, deprem kuşağında yer alan İlimizde Afet Hazırlıklarının büyük bir titizlikle yürütüldüğünü belirterek, Afet Konteynırlarının her iki İlçeye hayırlı olmasını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM