• DOLAR
  5,7518
  %0,02
 • EURO
  6,3894
  %-0,02
 • ALTIN
  272,39
  %-0,18
 • BIST
  7,5708
  %-0,05
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Miniklerinin Aşure Günü

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Miniklerinin Aşure Günü

Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Miniklerinin Aşure Günü
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından birlik beraberlik, bolluk bereket ayı olan Aşure ayında Aşure günü düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, İlçe Müftüsü Mehmet Ersöz, okul müdürleri ve davetliler katıldı. Ekinlikte ilk olarak minik öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin gösteri sergilendi. Başarı ile sergilenen gösteride bugünün küçüğü yarının büyüğü minikler aşure gününü yaşayarak ve anlayarak minik hafızalarına yerleştirdiler.
Gösterinin ardından katılımcılar, minik öğrencilere aşure ikramında bulundu. Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan hem aşure dağıttı hem de öğrencilere aşure ile ilgili bilgi verdi ve sorular sorarak minik hafızalarda aşure gününü kalıcı kıldı.
İkramların ardından İlçe Müftüsü Mehmet Ersöz tarafından dua edildi.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nazmiye Ulusan Öğütçü, “Aşure ayında olmamız dolayısıyla, okulumuzda aşure etkinliği düzenledik. Geçmişte yapılan ve günümüzde de devam eden ve gelecekte de aynı geleneklerin devam etmesi için öğrencilerimiz için aşure etkinliği düzenledik. Minik öğrencilerimize, aşure günün önemini ve nasıl gerçekleştiğini kalıcı bir şekilde anlatmak ve öğretmen için geçtiğimiz günlerde bilgiler aktardık. Bugün de aşure etkinliğimizde öğrencilerimize uygulamalı olarak bu geleneği yaşattık. Aşurenin yapılışını, hangi malzemeler kullanıldığını gösterdik. Aşure gününde neler yapıldığını, birlik, beraberlik, paylaşma, yardımlaşma duygularını aşılamaya çalıştık. Son olarak da aşure ikramında bulunarak aşureyi taddırdık. Bu tür etkinliklerin öğrendiklerini pekiştirmeleri ve hafızlarında kalıcı olmalarını sağlamak için faydalı olduğunu düşünüyoruz. Yine yıl için de bu tür anlamlı günlerde bilgilendirme yaparak uygulamalı olarak etkinlikler yapıyoruz. Çocuklarımızın gelecekte daha iyi bireyler olması için öğret-men arkadaşlarımız ve personelimiz ile birlikte elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Her şey çocuklarımız için, onların geleceği için. Etkinliğimize katılım sağlan başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman Damarcan ve İlçe Müftümüz Mehmet Ersöz olmak üzere bütün katılımcılara teşekkür ediyorum. Ayrıca etkinliğimizde emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve personelimize de teşekkür ediyorum.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM