• DOLAR
  5,9487
  %0,08
 • EURO
  6,5486
  %-0,03
 • ALTIN
  300,26
  %-0,73
 • BIST
  7,7304
  %-0,40
Bucak’ta Sulama Suyu Kullanım Hizmet Bedellerine Zam Yapılmadı

Bucak’ta Sulama Suyu Kullanım Hizmet Bedellerine Zam Yapılmadı

Bucak’ta Sulama Suyu Kullanım Hizmet Bedellerine Zam Yapılmadı 2020 yılı sulama sezonu için su kullanım hizmet bedellerine zam yapılma. Yeni sulama sezonunda da su kullanım hizmet bedeli 0,26 tl /m3 ( 1 m3 su =26 Krş.) olarak uygulanacak. Bölgemizde etkili olan yağışlarla, Onaç 2 barajının mevcut su rezervinin 2020 sulama sezonunda uygulanacak politikayı destekleyecek nitelikte […]

Bucak’ta Sulama Suyu Kullanım Hizmet Bedellerine Zam Yapılmadı
2020 yılı sulama sezonu için su kullanım hizmet bedellerine zam yapılma. Yeni sulama sezonunda da su kullanım hizmet bedeli 0,26 tl /m3 ( 1 m3 su =26 Krş.) olarak uygulanacak.
Bölgemizde etkili olan yağışlarla, Onaç 2 barajının mevcut su rezervinin 2020 sulama sezonunda uygulanacak politikayı destekleyecek nitelikte olduğu belirtildi. 2020 yılı sulama sezonu için su kullanım hizmet bedellerine zam yapılmadığı açıklandı. Yeni sulama sezonunda da su kullanım hizmet bedeli 0,26 tl /m3 ( 1 m3 su =26 Krş.) olarak uygulanacak.
2020 sulama sezonun çiftçilere hayırlı uğurlu olmasını ve bolluk ve bereket dolu bir sezon temenni ediyoruz.
Bucak Sulama Birliği Başkanlığı tarafından konu ile ilgili yayımlanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Ülkemiz kış aylarının son yıllarda mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve azalan yağışlar çiftçilerimizi de direkt olarak etkilemektedir. Türkiye genelinde sulama, enerji ve içme suyu ihtiyacını karşılayan birçok barajın doluluk oranlarında ise geçen yıla göre düşüş yaşanıyor.Onaç 2 barajımızın mevcut su rezervi 2020 sulama sezonunda uygulanacak politikayı destekleyecek niteliktedir. Böylelikle su kullanıcılarımızın susuz kalma olasılığı ortadan kalkmıştır.Son yıllarda artan girdi maliyetlerini düşürmek,üretimin desteklenmesi,sulamanın devamlılığı hususlarını çiftçilerimizle düzenlediğimiz toplantılarda istişare ettik.Su kullanıcılarımızla yapılan istişareler neticesinde 2020 yılı sulama sezonu için su kullanım hizmet bedellerine zam yapılmamıştır. 2020 sulama sezonunda da su kullanım hizmet bedeli olarak 0,26 tl /m3 ( 1 m3 su =26 Krş.) olarak uygulanacaktır.
2019 sulama sezonunun da ilk defa uygulanan yeni sistemin olumlu etkilerini sezon sonu itibari ile sulama sahamızdan üretilen bitki deseninde ve üretim miktarında görmekteyiz. İlçemiz tarımının tek su kaynağı olarak öne çıkan Onaç 2 barajı ve sulama tesisinin ; mevsim hava şartları,Sulamanın devamlılığı,kaynakların korunması,su kaynaklarının etkin kullanılması hususları göz önünde bulundurularak ve çiftçilerimizden aldığımız olumlu görüşler doğrultusunda “2020 sulama sezonunda da geçerli olmak üzere yulaf,fiğ,tiritikale,Yeşil hasat edilen arpa vb gibi mayıs ayı içerisinde yetişerek 15.06.2020 tarihine kadar yeşil hasat edilen ürünlere müteakiben yerine ekilen bütün mahsuller 1. Ürün sayılarak su kullanım hizmetlerinden faydalanabilecektir.” şekli ile uygulanacaktır. İlgili uygulamada tek şart olarak 15.06.2020 tarihine kadar yeşil hasat edilmiş(yeşil biçilmiş) olma şartı aranacaktır. Şimdiden 2020 sulama sezonun çiftçilerimize hayırlı uğurlu olmasını ve Bolluk ve bereket dolu bir sezon temenni ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?