• DOLAR
  5,9448
  %0,15
 • EURO
  6,5556
  %-0,17
 • ALTIN
  300,46
  %0,76
 • BIST
  7,7755
  %-0,22
Hacı Ali Civan’dan ESNAFA MÜJDE!

Hacı Ali Civan’dan ESNAFA MÜJDE!

Hacı Ali Civan’dan ESNAFA MÜJDE! Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Civan, Esnaf ve Sanatkarları rahatlatacak yeni düzenlemelerin yapıldığını belirtti. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan yaptığı açıklamada; “Manavgat ilçesindeki bir otelde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğimiz (TESKOMB) tarafından düzenlenen istişare […]

Hacı Ali Civan’dan ESNAFA MÜJDE!
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Civan, Esnaf ve Sanatkarları rahatlatacak yeni düzenlemelerin yapıldığını belirtti. Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan yaptığı açıklamada; “Manavgat ilçesindeki bir otelde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliğimiz (TESKOMB) tarafından düzenlenen istişare toplantısına katıldık. 15-16-17 Ekim tarihlerinde gerçekleşen toplantımız esnaf ve sanatkarlarımıza müjde niteliğinde kararlar ile sonuçlandı.” dedi.
Başkan Civan; “Kooperatifimiz aracılığı ile Halk Bank üzerinden kullandırılan kredilerde esnafımızı rahatlatacak yeni kararlar alındı. Önceden 3 ay olan ödeme aralığı 6 aya, 4 yıl olan vade de 5 yıla çıkarıldı. 100 bin TL’ye olan kadar olan kredilerde yüzde 2 komisyon alınmayacak. 100 binin üzerindeki kredilerde de yüzde 2’yi yüzde 1’e düşürüldü.” dedi.
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan; “Bizimde katıldığımız TESKOMB tarafından düzenlenen toplantımıza Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TESKOMB Genel Başkanımız Sayın A.Kadir Akgül ve TESKOMB Camiasının değerli üyeleri ve başkanları katıldı.”dedi.
Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan; “Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman esnafın yanında olduğunu vurguladı. 560 bin esnafın TESKOMB’tan kredi kullan-dığını aktaran Bakan Ruhsar Pekcan, “40 milyar TL kullanmış. Sadece bu sene 9 ayda 200 bin esnafımız 20 milyar kredi kullanmış. Bizde esnaf ve sanatkarımızı çağın gereklerine göre faaliyet gösterebilmesi dış dünya ile iletişimde olması, e- ticaret yapabilmesi yönünde eğitimlerimizi sürdürüyoruz. diye konuştu.
İstihdam kredisi ile ilgili çalışmaların da olduğunu söyleyen Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hacı Ali Civan “Yılbaşına kadar istihdam kredisi ile ilgili çalışmalarında sonuçlanacağını ümit ettiğini sözlerine ekleyerek; “Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan Cumhurbaşkanımızın selamını ve mesajlarını kapanış toplantımızda bizlere iletti.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?