• DOLAR
  5,8021
  %0,27
 • EURO
  6,4264
  %0,39
 • ALTIN
  273,04
  %0,46
 • BIST
  7,6463
  %0,53
MAKÜ-BAKA Teknokent ile OSB’ler Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

MAKÜ-BAKA Teknokent ile OSB’ler Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

MAKÜ-BAKA Teknokent ile OSB’ler Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı
MAKÜ – BAKA Teknokent ile, Burdur 1. OSB, 2. OSB ve Bucak OSB Yönetimleri arasında Üniversite  Sanayi
işbirliğini güçlendirmek üzere protokol imzalandı. Protokole Bucak Organize Sanayi Bölgesi adına imza atan
Bucak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı
Hasan Yalçın Meçikoğlu, Üniversite – Sanayi İşbirliği protokolünün Burdur ve Bucak için hayırlı olmasını diledi.
MAKÜ – BAKA Teknokent ile, Burdur 1. OSB, 2. OSB ve Bucak OSB Yönetimleri arasında Üniversite – Sanayi işbirliğini güçlendirmek üzere protokol imzalandı.
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen imza törenine başta Burdur 2. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vali Hasan Şıldak olmak üzere, MAKÜ – Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur 1. OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Oktay, Bucak OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Mecikoğlu, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İsmail Türe ve MAKÜ-BAKA Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Yılmaz katıldı.
Vali Hasan Şıldak imzalanan protokolün başta Burdur olmak üzere, Teknokent ve OSB’lere hayırlı olmasını diledi. Günümüzde bütün alanlarda olduğu gibi sanayi sektöründe de ürün geliştirme konusu ile AR-GE ve girişimciliğin en önemli konulardan biri olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, yapılan bu işbirliği ile MAKÜ Teknokent öncülüğünde Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin sağlayacağı akademik desteklerle Sanayicilerimizin İlimize ve ülkemize üretimine, istihdamına daha fazla katkıda bulunacakları ifade ederek, imzalanan protokollerin hayırlı olmasını diledi.
Protokole Bucak Organize Sanayi Bölgesi adına; Bucak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu imza attı.
Protokolün üniversite sanayi iş birliğine sağlayacağı katkılar hakkında bilgi veren Başkan Meçikoğlu, iş birliği sayesinde taraflar arasındaki bilgi paylaşımının artacağını ve daha verimli faaliyetler yürütüleceğine inanıyoruz. Üniversite öğrencilerinin ve araştırmacıların bölgemiz firmaları ile etkileşime geçip iş hayatına verimli olabilen projeler geliştirmesi sağlanacaktır. Üniversite – Sanayi İşbirliği protokolünün Burdur ve Bucak için hayırlı olmasını diledi.
İmzalanan protokol ile Teknokent ile OSB Yönetimlerinin üniversite ile sanayi arasında kurulacak işbirliklerini birlikte ele alması ve karşılanan sorunların çözüme yönelik öneriler getirilmesini amaçlanıyor.
Ayrıca sanayicilerin yapacağı ArGe ve ürün geliştirime çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversiteden yararlanmasının sağlanarak, ilgili bütün taraflar arasında sağlıklı bir iletişim kurulması ve bölge ekonomisini geliştirecek işbirliği sağlanması hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM