• DOLAR
  5,9446
  %0,01
 • EURO
  6,5425
  %-0,12
 • ALTIN
  300,06
  %-0,80
 • BIST
  7,7210
  %-0,52
MAKÜ’de “Gençlik ve Zaman Yönetimi” Konuşuldu

MAKÜ’de “Gençlik ve Zaman Yönetimi” Konuşuldu

MAKÜ’de “Gençlik ve Zaman Yönetimi” Konuşuldu Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Osmanlı Kültür Medeniyetleri Topluluğu tarafından “Gençlik ve Zaman Yönetimi” konulu konferans gerçekleştirildi. MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleştirilen konferansa Aile ve Eğitim Danışmanı Mustafa Kapukaya konuşmacı olarak katıldı. Konferans öncesi açılış konuşmasını yapan Topluluk Akademik Danışmanı Prof. Dr. Zafer Özyıldız konuşmasında; “Osmanlı Kültür […]

MAKÜ’de “Gençlik ve Zaman Yönetimi” Konuşuldu
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Osmanlı Kültür Medeniyetleri Topluluğu tarafından “Gençlik ve Zaman Yönetimi” konulu konferans gerçekleştirildi.
MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleştirilen konferansa Aile ve Eğitim Danışmanı Mustafa Kapukaya konuşmacı olarak katıldı.
Konferans öncesi açılış konuşmasını yapan Topluluk Akademik Danışmanı Prof. Dr. Zafer Özyıldız konuşmasında; “Osmanlı Kültür ve Medeniyetleri Topluluğumuzun her sene olduğu gibi bu sene de bir etkinliği oldu. Konferans ve söyleşiden ziyade hepinizi etki altına alacak güzel bir etkinlik olacağını umuyorum. Öncellikle gençliği düşünüyoruz. Gençlik ve zaman önemli bir şey. Gençlik ve zaman elimizde tutamadığımız hep “ah” dediğimiz, önüne engel koyamadığımız, bir yere sığdıramadığımız ve aynı zamanda kontrol etmede zorlandığımız şeyler. O nedenle bunların yönetimi, bunların idarisi ve bir sonraki aşamadaki faydaları açısından güzel bir söyleşi olacağını tahmin ediyorum.” dedi.
Daha sonra Aile ve Eğitim Danışmanı Mustafa Kapukaya “Gençlik ve Zaman Yönetimi” konulu konferansını verdi. Hayatından örnekler vererek sunumunu gerçekleştiren Kapukaya, “Hayatı öğrendiğin ilk yer annenin yüzü. Her şeye duygu yüklüyoruz. Hayatın anlamı çocukluğunuzda annenin yüzüdür. Onun yüzüne bakarak karar veririz.” ifadelerini kullandı. Duygu çeşitliliklerinden örnekler vererek sürdürdüğü sunumunda Kapukaya; “Bir şeyi zevk alıyorsanız yaparsınız. Zevk aldığın şeyleri yönetebiliyorsun. Sevmediklerinizi değiştirme imkanı elinizde. Birbirimizi sevmek de elimizde. Bize her şeyi yaptıran hedoni yani zevktir.” dedi. Gençlikte yapılan hatalardan pay çıkarılması gerektiğini, hayatta zor anların olduğu kadar mutluluğun da kaçınılmaz olduğunu söyleyen Kapukaya, eski bayramlardan ve geri dönüş mutluluğundan da söz etti.
Zaman yönetimine de dikkat çeken Kapukaya “Elinizden gelenin en iyisini ancak pürdikkat çalışarak ortaya koyabilirsiniz. Yatmadan ne yapacağını planlarsan, yarın ilk iş şunu yapacağım dersen o seni yataktan kaldırıyor. Hayatta her şeyin mükemmel olmasını beklemeyin. Hata yapacaksın, hatalarınla büyüyeceksin. Çalışmak daima sonuç verir. Ne çalışırsan çalış zarar vermez, sonuç verir.” dedi.
Konferansın sonunda topluluk akademik danışmanı Prof. Dr. Zafer Özyıldız, Aile ve Eğitim Danışmanı Mustafa Kapukaya’ya plaket takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?