• DOLAR
  5,9487
  %0,08
 • EURO
  6,5486
  %-0,03
 • ALTIN
  300,26
  %-0,73
 • BIST
  7,7304
  %-0,40
Minik Ellerden Dokuma Türk Bayrağı

Minik Ellerden Dokuma Türk Bayrağı

Minik Ellerden Dokuma Türk Bayrağı Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, minik elleriyle Türk Bayrağı dokudular.Dokuma Atölyesinde kurulan halı tezgahında, hem halı dokumasını öğrendiler hem de Türk Bayrağı dokuyarak geçmişte geçim kaynağı olan bir bilgiye sahip oldular. Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu, faaliyetleri çerçevesinde dokuma atölyesinde Türk Bayrağı dokudu. Minik öğrencilerine gelenek göreneklerimizi farklı etkinliklerle öğreten Zübeyde […]

Minik Ellerden Dokuma Türk Bayrağı
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri, minik elleriyle Türk Bayrağı dokudular.Dokuma Atölyesinde kurulan halı tezgahında, hem halı dokumasını öğrendiler hem de Türk Bayrağı dokuyarak geçmişte geçim kaynağı olan bir bilgiye sahip oldular.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu, faaliyetleri çerçevesinde dokuma atölyesinde Türk Bayrağı dokudu. Minik öğrencilerine gelenek göreneklerimizi farklı etkinliklerle öğreten Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri, geçmişte annelerimizin, ninelerimizin hatta dedelerimizin bile yaptığı halı dokumasını öğrettiler. Dokuma atölyesine kurulan halı tezgahı ile başlayan serüven, kirkit, halı makası, halı ipleri ile başladı. İlmek atma işi ile devam eden faaliyet, kırmızı beyaz, ay ve yıldızdan oluşan Türk Bayrağı modeli ile heyecanlı bir şekilde ilerledi. Halı tezgahında gün geçtikçe yükselen Türk Bayrağı modeli minik ellerin dokuması ile bitti. Türk Bayrağı motifli halı kesilerek çerçeve ile kaplatıldı.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nazmiye ULUSAN ÖĞÜTCÜ ve Müdür Yardımcısı Figen ÇALIŞKAN BÜTÜN, minik ellerden çıkan bu muhteşem eseri, Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay’a gerçekleştirilen ziyarette hediye ettiler.
İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, hediyenin çok anlamlı olduğunu ifade ederek el emeği göz nuru hediyenin minik ellerden çıkmasının ayrı bir önem kazandırdığını ifade ederek Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nazmiye ULUSAN ÖĞÜTCÜ ve Müdür Yardımcısı Figen ÇALIŞKAN BÜTÜN’e yapmış oldukları çalışmalardan dolayı tebrik etti ve başarılı çalışmalarının devamını diledi.
Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nazmiye ULUSAN ÖĞÜTCÜ de, çocukların geleceğimizin temsilcisi olduklarını ifade ederek onları en iyi şekilde geçmişimize sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmek için farklı etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?