• DOLAR
  7,7050
 • EURO
  8,9738
 • ALTIN
  458,26
 • BIST
  1,1638
OKULLARIMIZ GÜVENDE

OKULLARIMIZ GÜVENDE

OKULLARIMIZ GÜVENDE Bucak’ta okullarında, güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin artırılmasına yönelik toplantı düzenlendi. Kültür Merkezinde yapılan okul güvenliği toplantısına Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkılu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, İlçe Jandarma Komutanlığı adına Jandarma Başçavuş Cemal Ay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, okul müdürleri, mahalle ve köy muhtarları ve öğrenci servisi […]

OKULLARIMIZ GÜVENDE
Bucak’ta okullarında, güvenli ortamın sağlanmasına yönelik koruyucu ve önleyici tedbirlerin artırılmasına yönelik toplantı düzenlendi. Kültür Merkezinde yapılan okul güvenliği toplantısına Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkılu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, İlçe Jandarma Komutanlığı adına Jandarma Başçavuş Cemal Ay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, okul müdürleri, mahalle ve köy muhtarları ve öğrenci servisi şoförleri katıldı.
Okul Güvenliği toplantısı açılışını yapan Kaymakam Erol Tanrıkulu, toplumumuzun huzuru ve güvenliği açısından her türlü tedbirler alırken, bunların içerisinden şüphesiz en önemlilerinden birisi de okullar olduğunu söyledi. Kaymakam Erol Tanrıkulu “Okullarımızın güvenliği hepimiz açısından son derece önemli. Gerek okul içi güvenlik olsun, gerek okul bahçesi alanında güvenlik olsun, gerek okul çıkış alanlarında olsun hepimiz için son derece önemli. Biz çocuklarımızın eğitim öğretim hayatı boyunca her türlü güvenliklerini, huzurlarını ve sağlıklı bir eğitim almalarını sağlamak zorundayız” dedi.
Kaymakam Erol Tanrıkulu, okulların ve çocukların güvenliği konusunda devlete, okullara görev düşüyor-sa, aynı şekilde mahalle ve köy muhtarlarına da görevler düştüğünü, yaşanabilecek olumsuzlukların olması halinde bunları ilgili kurumlara bilgi vermek zorunda olduklarını belirtti.
EN BÜYÜK TEHLİKE UYUŞTURUCU
Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu okul güvenliği toplantısında yaptığı konuşmada hem toplumumuzda hem de okullarımızda en büyük tehlikenin uyuşturucu olduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi: “Toplumumuzun ve okullarımızda ilçemizde fazla yaşanmasa da en büyüt tehlike uyuşturucu. Uyuşturucu ile ilgili zaman zaman toplantılar yapıyor, valiliğimin bir projesi ile “Umuda kapı açıyorum, hayata tutunuyorum” projesi ile uyuşturucuya ile karşılaşılan bir çocuğumuzun doğrudan doğruya ilçe kaymakamı olarak benim takibimde olacak.”
Kaymakam Tanrıkulu özellikle uyuşturucu ile mücadele için herkesin, anne baba, öğretmen, okul ve okul müdürlükleri, muhtarlıklar toplumun her kanalı ile mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.
Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu’nun konuşmalarından sonra İlçe Milli Eğitim müdürü Neşet Yazar, Okul Güvenliği toplantısının 2016 yılından bu tarafa İçişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı protokol ile devam ettiğini belirterek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yapılan çalışmaları anlattı.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet YAZAR, Okullarımızda riskli bölgelerin kolluk kuvvetleri ile işbirliği içerisinde tespit edildiği ve tamamında kamera sistemleri ile gözlem altında tutulduğunu, çocuklarla yakın temas halinde olan Kantin görevlileri, servis şoförleri ve rehber personelin güvenlik soruştur-malarının kolluk kuvvetleri tarafın-dan yapıldığı, bu personelin tamamına oryantasyon ve hijyen eğitimlerinin verildiğini, okullarımızda risk oluşturan fiziki şartların gerekli kurum ve işletmeler (Bucak Belediyesi, CK Akdeniz Elektrik dağıtım vb.) ile işbirliği içerisinde hemen düzeltildiğini belirtti. Ayrıca okullarda güvenli ortamın sağlanması için; öğrenci giriş çıkışları, okul bahçeleri, okul çevreleri, servis araçları, özel güvenlik, nöbetçi öğretmen, yönetici ve öğretmenlerce kontrol ve denetimlerin yapılmakta olduğunun altını çizdi.
İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede ise yaptığı konuşmada, ilçede uyuşturucu ile ilgili mücadelenin yapıldığını, bu güne kadar ilçe merkezinde okul içerisinde uyuşturucu kullanım ve satışı ile ilgili suça rastlanılmamasının sevindirici olduğunu belirtti. 2019 yılı içerisinde hiç kayıp çocuğun olmadığı, her okul için bir koordinasyon görevlisi belirlediklerini söyleyen Bede, herhangi bir olayda bu görevlilerin olaya hemen müdahale ettiklerini belirterek öğrencilerin huzurlu bir ortamda eğitim almaları için gereken tüm tedbirlerin alındığını sözlerine ekledi.
İlçe Jandarma Komutanlığı adına konuşan Jandarma Başçavuş Cemal Ay ise, köylerde bulunan okullarda bu güne kadar uyuşturucu suçuna rastlanılmadığını ve köy muhtarları ve okul müdürleri ile uyuşturucu konusunda sürekli çalışmaların sürdürüldüğü söyledi. Sorumluluk bölgelerinde toplamda 24 okul bulunduğunu, 2019 yılı içerinde okul seminerleri düzenlendiğini, 974 öğrenciye trafik eğitimleri yapıldığını belirten Ay, taşımalı eğitim faaliyetinde bulunan 189 okul servis aracının denetlendiğini belirtti.
Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu Başkanlığında yapılan Okul Güvenliği toplantısında katılımcılar arasında karşılıklı soru ve cevaplardan sonra sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM