• DOLAR
  5,8051
  %0,32
 • EURO
  6,4235
  %0,34
 • ALTIN
  272,97
  %0,44
 • BIST
  7,6434
  %0,50
Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı

Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı

Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı
Bucak’ın en önemli ihtiyaçlarından olan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hizmet vermeye başladı. Engelli öğrenciler için eğitimin en kalitelisini, en iyisini vermeyi amaçlayan Merkez, son sistem teknoloji ile donatılarak huzur içinde öğrenci memnuniyeti ön planda tutuluyor.
Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi açıldı. Bucak’ın en önemli ihtiyaçlarından olan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hizmet vermeye başladı. Engelli öğrenciler için eğitimin en kalitelisini, en iyisini vermeyi amaçlayan Merkez, son sistem teknoloji ile donatıldı. Bölgedeki en modern özel eğitim merkezlerinden biri haline getirilen merkezde huzur içinde öğrencilerinin memnuniyeti ön planda tutuluyor.
Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışına, Bucak Belediye Başkan Yardımcısı Ferruh Kanık, Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, daire müdürleri, kurum kuruluş müdürleri, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi parti başkanları, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan açılış programı Okul Kurucusu Azmi Özkurt’un konuşması ile devam etti. “İlçemizde de böyle bir kuruluşu açarak engellilerimize eğitim en kalitelisini, en iyisini vermeyi arzu ediyoruz.”diyen Özkurt, “Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Bir eğitim kurumunu ikinci bir eğitim kurumuna dönüştürdük. Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar durumda özel eğitim okulumuzda velilerimizin zorlanması bizim de belli bir yere kadar ilerletebilmemiz sonucu okulumuzu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine dönüştürdük. Şuanda Bucak’ımızın en önemli ihtiyaçlarından olan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini gidermiş olduk. Engellilerimiz bize Allah’ın bir emaneti, bir imtihan şekli. Onların ne kadar iyi eğitirsek kendi kendilerine yaşamalarını devam ettirebilirler. Çünkü onlar engelli. Hiç birimizin de ne zaman engelli olmayacağımıza dair bir garantimiz yok. Onun için engellilerimiz bizim başımızın tacıdır. Onları eğitmek, onlara hizmet etmek bir ibadettir. İlçemizde de böyle bir kuruluşu açarak engellilerimize eğitim en kalitelisini, en iyisini vermeyi arzu ediyoruz. Kurumumuz son sistem teknoloji ile donatılmıştır. Bölgemizdeki en modern özel eğitim merkezlerinden biri haline getirilmiştir. İnşallah eğitimimize huzur için, öğrencilerimizi memnun edecek bir şekilde devam edeceğiz.”dedi.
Okul Kurucusu İlknur Cenkçi de yaptığı konuşmasında, “Ben de bir özel çocuk annesiyim. Aynı yolu yürüyor, farklı şekillerde tecrübeler ediniyoruz. Ama hepimiz tek bir amaç için buradayız, Meleklerimiz için… Düşünmek için fazlasıyla vaktim oldu. Zorlu yollardan geçtik. Sonra en iyisi olmaya karar verdik ve Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini kurduk. Amacım, omuzlarımızdaki yükü hafifletip, meleklerimize en iyi şekilde eğitim vermektir. Her birini topluma kazandırıp kendi ayakları üstünde durmasını sağlamaktır. Bu yolda artık bir aileyiz. Ailemize katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Hep birlikte yolumuz açık olsun.” İfadelerine yer verdi.
Okul Müdürü Cemile Türkmen de, “ Bugün burada Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı için bulunmaktayız. Özel diyorum çünkü onlar çok özel çocuklarımız. Onlara büyük destekler verilirse, iyi imkânlar oluşturulursa başaramayacakları şeylerin olmayacağını hep birlikte göreceğiz. Geniş kapsamlı eğitim programlarımızla, öğretmenlerimiz ve personelimizle bizler eğitim öğretime hazırız. Eğitimin en kalitelisini, sevginin en büyüğünü ve bütün olanaklarımızı öğrencilerimiz için sunacağız. Velilerimizin de manevi desteği ile onları en güzel geleceğe hazırlayacağız. Artık Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi var, biz varız…”dedi.
Konuşmaların ardından okul öğrencisi tarafından şiir okundu. Daha sonra Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışı İlçe Müftüsü Mehmet Ersöz’ün dua etmesinin ardından yapıldı ve açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından katılımcılar öğretmeler eşliğinde okulu gezdi. Program, müzik eşliğin öğrencilerin eğlencesi ile devam etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM