• DOLAR
  5,9427
  %-0,03
 • EURO
  6,5390
  %-0,17
 • ALTIN
  301,39
  %-0,36
 • BIST
  7,7249
  %-0,47
Özel Meleklerimden Farkındalık Yürüyüşü

Özel Meleklerimden Farkındalık Yürüyüşü

Özel Meleklerimden Farkındalık Yürüyüşü 3 Aralık Dünya Engelliler günü Bucak’ta kutlandı. Bucak Melekler Derneği ve Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi tarafından günün anlam ve önemine ilişkin farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Üçgen Kavşakta başlayan yürüyüşe, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, bazı daire müdürleri, kurum ve kuruluş müdürleri, muhtarlar, engelliler ve aileleri ile öğrenciler, vatandaşlar […]

Özel Meleklerimden Farkındalık Yürüyüşü
3 Aralık Dünya Engelliler günü Bucak’ta kutlandı. Bucak Melekler Derneği ve Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi tarafından günün anlam ve önemine ilişkin farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Üçgen Kavşakta başlayan yürüyüşe, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, bazı daire müdürleri, kurum ve kuruluş müdürleri, muhtarlar, engelliler ve aileleri ile öğrenciler, vatandaşlar katıldı.
Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüş sonrası, 1 dakikalık saygı duruşu akabinde İstiklal marşı okundu. Burada bir konuşma yapan Bucak Melekler Derneği ve Özel Bucak Meleklerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi kurucusu İlknur Cenkçi engelli bireylerin yaşamlarının zorluğuna dikkat çekti.
Cenkçi konuşmasında, ‘Saygıdeğer Protokol üyelerim, sevgili öğrenciler, sayın basın mensupları, değerli konuklar, hepiniz hoş geldiniz. Hepimiz insanız, hepimizin temel ihtiyaçları var. Bu temel ihtiyaçları gidermek zorundayız. Engelli kardeşlerimizin bu ihtiyaçlarını giderirken yaşadığı zorluklar var. Bu zorluklar hepimizin gündeminde olmalıdır.
Bu zorluklar aşmayı onların hayatını kolaylaştırmayı ve daha yaşanabilir hale getirmeyi gözetmek, bütün insanlarımızın göz önünde bulundurması gereken bir konudur.
Bu günler ve engellilerimiz toplumumuzun gündeminde olsun insanlarımız bu bireylerimizi de duysunlar.
En Büyük Engel Sevgisizliktir! Engelli bireylerin ne tür zorluklar yaşadıklarının farkına varsınlar. Onların hayatını zorlaştıran basit hatalar yapmasınlar. Örneğin; araçlarını kaldırımlara, engelli rampalarına park etmesinler. Eğitimlerle çocuklarımıza, gençlerimize bu bilinci kazandırmalıyız ki toplum içerisinde yaşayan engelli kardeşlerimiz de diğer insanlar gibi çarşıya pazara çıkabilsinler. Kendi işlerini kendileri görmenin mutluluğunu yaşasınlar. Bizler de bunun için elimizden gelen her şeyi yapalım. En büyük engel sevgisizliktir. Bugün burada bulunup farkındalığınızı belli ettiğiniz için hepinize teşekkür ederim.”dedi.
Daha sonra özel eğitimli öğrenciler düşüncelerini paylaştılar. Programın devamında özel eğitimli çocuklar balon patlatma yarışı yaptı, şarkılar söylediler ve hareketli müzik eşliğinde gönüllerince eğlenerek günlerini kutladılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?