• DOLAR
  5,9446
  %0,01
 • EURO
  6,5425
  %-0,12
 • ALTIN
  300,06
  %-0,80
 • BIST
  7,7210
  %-0,52
Seferyitiği Mağarası turizme kazandırılmalı

Seferyitiği Mağarası turizme kazandırılmalı

Seferyitiği Mağarası turizme kazandırılmalı Bucak İncirhan mevkiinde bulunan Sefer Yitiği Mağarası turizme kazandırılmak için çalışmalar sürüyor. Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ve Bucaklı basın mensupları tarafından Sefer Yitiği Mağarasının giriş kısımdaki yaklaşık 40-50 metrelik bölümü geçici olarak ışıklandırılıp mağaranın tanıtımı ve ön bilgi için fotoğraf ve video çekimi yapıldı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal; “İlçemizde […]

Seferyitiği Mağarası turizme kazandırılmalı
Bucak İncirhan mevkiinde bulunan Sefer Yitiği Mağarası turizme kazandırılmak için çalışmalar sürüyor. Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ve Bucaklı basın mensupları tarafından Sefer Yitiği Mağarasının giriş kısımdaki yaklaşık 40-50 metrelik bölümü geçici olarak ışıklandırılıp mağaranın tanıtımı ve ön bilgi için fotoğraf ve video çekimi yapıldı.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal; “İlçemizde yıllardan bu tarafa hep dile getirilen, hiçbir çalışma yapılmayan Sefer Yitiği Mağarası girenler tarafından harika sarkıt ve dikitlerin bulunduğu iddia ediliyor. Mağara hakkında bilgi edinebilmek için itfaiyemiz öncülüğünde basın mensuplarında girdiği mağarada fotoğraf ve video görüntüleri alındı. Bu fotoğraf ve videolar girişin ilk 40-50 metresinde böyle ise ilerleyen bölümlerinde mağara görünümünün en güzel görüntülerini elde etmiş olacağız. İddia ve varsayımlara göre Sefer Yitiği Mağarası iki kola ayrıldığı, bir kolunun tarihi İncirhan’a kadar indiği iddia ediliyor. Eğer mağara profesyonelce incelenmesi halinde Türkiye’nin en büyük mağaralarından birinin mağara turizmine kavuşturulacağını bekliyoruz.”dedi.
İncirhan’da bulunan Sefer Yitiği Mağarası bu güne kadar çok ciddi boyutta olmamasına rağmen Maden Tetkik Arama Enstitüsü tarafından incelendiği ve mağaranın iki kola kadar ayrıldığı bu güne kadar 274 metreye kadar gidildiği söyleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?