• DOLAR
  5,8021
  %0,27
 • EURO
  6,4264
  %0,39
 • ALTIN
  273,04
  %0,46
 • BIST
  7,6463
  %0,53
ŞEHİDİMİZİN ANISINA KAMELYA

ŞEHİDİMİZİN ANISINA KAMELYA

ŞEHİDİMİZİN ANISINA KAMELYA
Zeytin Dalı Harekatında 22 Mart 2018 tarihinde arama tarama operasyonu sırasında meydana gelen patlama sonucu şehit olan Muhittin Talha Çalışkan anısına, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bahçesine Bucak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından kamelya yaptırıldı.
Bucak Belediye başkanı Emrullah Ünal 28 Kasım 2019 Perşembe günü (MAKÜ) Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda konu ile ilgili açıklamada bulundu.
Başkan Ünal ’31 Mart seçim çalışmalarımız sırasında cami mahallesi bölgemizde yapmış olduğumuz çalışmalarda okul bahçemizde kamelya ihtiyacı hem idareciler tarafından hem de öğrencilerimiz tarafından bize bildirilmişti. Kamelyayı Bucak belediyesi olarak temin etmek istedik. 22 Mart 2018 tarihinde arama tarama operasyonu sırasında meydana gelen patlama sonucu şehit olan Muhittin Talha Çalışkan kardeşimizin anısını yaşatmak amacıyla kamelyaya şehidimizin ismini verdik. Şimdi de kamelya açılışımızı okul yetkililerimizle birlikte yapmış bulunuyoruz. Bucak’ımıza hayırlı olsun. Şehidimizim ismini daha önce Bucak’ta bir caddemize ve okulumuza vermiştik. Şimdide anısını okulumuzda yaşatmak istiyoruz. Belki maddi olarak çok pahalı bir şey değil ama manevi olarak isminin yaşatılmasını önemli görüyoruz. Herkese teşekkür ederim’ dedi.
Sonrasında aynı okulda görev yapan ve şehidimiz Muhittin Talha Çalışkan’ın dayısı olan öğretim görevlisi Hasan Uyar ‘Başkanımızın göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı çok teşekkür ediyorum. Okulumuz adına güzel bir çalışma oldu. Yeğenim şehidimiz Muhittin Talha Çalışkan’ın anısına yapılması da hepimizi duygulandırdı. Belediye başkanımız başta olmak üzere herkese teşekkür ederim’ dedi.
Ardından Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Melike Şişeci Çeşmeli, Belediye başkanı Emrullah Ünal’a okul hakkında bilgi verdi.
Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulunda 8 bölüm olduğunu söyleyen okul müdürü Çeşmeli, yaklaşıkta 1800 öğrencinin eğitim gördüğünü ve aynı binada 800’ün üzerinde Sağlık Meslek Yüksek Okulu öğrencisinin eğitim aldığını dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM