• DOLAR
  5,9448
  %0,15
 • EURO
  6,5556
  %-0,17
 • ALTIN
  300,46
  %0,76
 • BIST
  7,7755
  %-0,22
ŞEHİDİMİZİN KİTABI YAYINLANDI

ŞEHİDİMİZİN KİTABI YAYINLANDI

ŞEHİDİMİZİN KİTABI YAYINLANDI Zeytin Dalı Harekatı’nda 2018 Mart ayında şehit düşen Er Muhittin Talha Çalışkan’ın el yazısı ile yazdığı vasiyeti yerine getirildi. Vasiyetinde kardeşi Beyza’ya verdiği yazıların kitaba dönüştürülmesini isteyen şehidimizin kitabı ‘YADİGAR’ yayınladı. Zeytin Dalı Harekâtı’nda 20 Mayıs 2018 tarihinde, bölgedeki arama-tarama faaliyetleri sırasında meydana gelen patlama sonucu şehit düşmüş, Bucak’ta binlerce kişi arasında […]

ŞEHİDİMİZİN KİTABI YAYINLANDI
Zeytin Dalı Harekatı’nda 2018 Mart ayında şehit düşen Er Muhittin Talha Çalışkan’ın el yazısı ile yazdığı vasiyeti yerine getirildi. Vasiyetinde kardeşi Beyza’ya verdiği yazıların kitaba dönüştürülmesini isteyen şehidimizin kitabı ‘YADİGAR’ yayınladı.
Zeytin Dalı Harekâtı’nda 20 Mayıs 2018 tarihinde, bölgedeki arama-tarama faaliyetleri sırasında meydana gelen patlama sonucu şehit düşmüş, Bucak’ta binlerce kişi arasında son yolculuğuna uğurlanmıştı. İlerleyen günlerde Şehit Muhittin Çalışkan’ın Afrin’de görevdeyken bir vasiyet bıraktığı ortaya çıktı. Şehidimiz kendi el yazısı ile yazdığı vasiyetinde “Şehit olursan TSK’dan gelen tüm paramla bir tane yetimhane yapılmasını ve ismimin konulmasını istiyorum. Beyza’ya verdiğim yazıların, defterlerin kitap haline getirilip, kitabın isminin ‘Vasiyetname’ olmasını ve ‘Anonim’ olarak yazılmasını istiyorum. Vatana bir canım daha olsa onu da veririm.” ifadelerine yer vermiş.
Zeytin Dalı Harekatında Afrin’de şehit olan Muhittin Talha Çalışkanın vasiyetini yerine getirmek için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görev yapan Edebiyat Öğretmenleri Hasan Basri Tekin, Mehmet Akif Eseroğlu, Türkçe Öğretmeni Tuğrul Batur, Burdur Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde görev yapan Psikolog Hale Nur Seval ve Bilgisayar Öğretim Teknolojileri öğretmeni Murat Kıraç, Türk Silahlı Kuvvetlerinin destekleri ile
Fransa’da yaşayan Ali Dur’un maddi katkıları ile, “Şehidimizden Yadigar Muhittin Talha Çalışkan” isimli kitap derlendi. Kitabın baskısından sonra Şehit Muhittin Talha Çalışkan’ın dayısı Hasan Uyar Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a kitabı hediye edildi.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah şehidin dayısı Hasan Uyar’dan aldığı “Şehidimizden Yadigar Muhittin Talha Çalışkan” isimli kitabını “Şehidimizin ismini yaşatmak için ilçemizde bir okulumuza ve bir caddeye ismini verdik. Şehidimizin isminin ölümsüzleştiren ve vasiyetindeki yazıların kitaba dönüştürülmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Eğer biz bu gün yatağımızda rahat yatabiliyorsak, bunu Muhittin Talha gibi şehitlerimize borçluyuz.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?