• DOLAR
  5,8051
  %0,32
 • EURO
  6,4235
  %0,34
 • ALTIN
  272,97
  %0,44
 • BIST
  7,6434
  %0,50
Şehit Ayfer Gök Anısına Adına Yakışır Kavşak

Şehit Ayfer Gök Anısına Adına Yakışır Kavşak

Şehit Ayfer Gök Anısına Adına Yakışır Kavşak
Türkiye’nin ilk şehit Teğmen Ayfer Gök’ün ismin yaşatılacağı Ayfer Gök Kavşağı’nda F-4 Fantom Savaş Uçağı yerini aldı. Şehir merkezinde İbrahim Zeki
Burdurlu Caddesi’nde sergilenecek olan F-4 Fantom uçağı, 7 Aralık Cumartesi günü yapılacak görkemli açılış töreni ile vatandaşın beğenisine sunulacak.
Burdur Belediyesi tarafından 2 yıl önce Belediye Meclisinden alınan kararla Burdur’a getirilen Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinden ayrılmış F-4 Fantom Savaş Uçağı, Şehit Ayfer Gök Kavşağı’nda 7 Aralık Cumartesi günü saat: 14.00’da yapılacak görkemli açılış töreni ile vatandaşın beğenisine sunulacak. Burdur Belediyesi tarafından Türkiye’nin ilk şehit Teğmen Ayfer Gök’ün isminin yaşatılması için alınan F-4 Fantom uçağı, Ayfer Gök Kavşağı’nda sergilenmeye hazır. 2 yıl önce Burdur Belediye Meclisinden alınan bir kararla Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinden ayrılmış F-4 Fantom Savaş Uçağı, Türkiye’nin ilk şehit Teğmen Ayfer Gök’ün ismin yaşatılacağı Ayfer Gök Kavşağı’nda sergilenmek üzere Burdur’a getirilmişti. Şehir merkezinde İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi’nde sergilenecek olan F-4 Fantom uçağı, montajlama ve çevre düzenleme çalışmalarının ardından, 7 Aralık Cumartesi günü saat:14.00’da yapılacak görkemli açılış töreni ile vatandaşın beğenisine sunulacak. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yaptığı açıklamada “Şehidimizin isminin, Pilot olması sebebiyle uçağın bulunduğu kavşakta yaşatılması için meclisten karar almıştık. F-4 Fantom Savaş Uçağı’nın sergileneceği alanda ve peyzaj düzenlemesi ve çalışmalarımızı tamamladık. 7 Aralık Cumartesi günü saat:14.00’da açılışını yapmayı planlıyoruz. Emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyor, Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyorum. Açılışımıza tüm Burdurlu hemşerilerimi davet ediyorum.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM