• DOLAR
  5,6778
  %0,01
 • EURO
  6,2714
  %0,12
 • ALTIN
  272,62
  %-0,04
 • BIST
  101.930
  %0,48
“Soruşturma Devam Ediyor: Komisyon Kurduk”

“Soruşturma Devam Ediyor: Komisyon Kurduk”

“Soruşturma Devam Ediyor: Komisyon Kurduk”
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, yazılı bir açıklamada bulunarak Bucak Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuru yapan bir vatandaşın iddiaları nedeniyle soruşturma açıldığını, konuyu yakından takip ettiklerini bildirdi.
Başkan Ünal yaptığı açıklamada, “3 Eylül 2019 tarihinde bir vatandaşın Bucak Cumhuriyet Başsavcılığına başvuru yapmış ve Satın Alma Birimi ile ilgili olarak bir takım iddialarda bulunmuştur. Bu nedenle Savcılık makamı tarafından soruşturma başlatılmış, konu ile ilgili belediyemiz bünyesinde çalışan şahıslar, tarafımca açığa alınmıştır. Yine söz konusu iddialar ile ilgili olarak 7 kişilik komisyon kurulmuş ve bu komisyon çalışmalarına başlamıştır. Söz konusu iddialar hem savcılık hem de belediyemizde kurulan komisyon tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Soruşturmanın selameti açısından söz konusu soruşturma ile ilgili bilgiler vermek yasal süreci etkileyeceğinden Savcılık Makamının soruşturmasını tamamlanması beklenmektedir.” ifadelerini kullandı.
Bir siyasi parti ilçe başkanının medyada çıkan haberleri üzerine de açıklamada bulunan Başkan Emrullah Ünal, “Değerli Başkanımız, bizden Satın Alma Birimi’ndeki tüm belge ve bilgileri istemektedir. Biz her zaman şeffaf bir belediye olacağımızı söyledik. Bunu da devam ettirme amacındayız. Takdir edersiniz ki Bilgi Edinme Kanunu gereği tüm belgelerin direk olarak verilmesi kanunen de yasaktır. İlgili konuda Sayın Başkanımız hangi belgeye ulaşmak istiyorsa Belediyemize gelerek kendisi bizzat incelemede bulunabilir. Belediyemizin tüm belgeleri Başkanımıza açık olduğu gibi halkımıza da açıktır. Bu nedenle bu konunun siyasi bir polemik yapılması uygun değildir. Bucak Belediyesi olarak her zaman şeffaf bir yönetim çizeceğimizi dikkatinize sunarım.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM