• DOLAR
  5,9446
  %0,01
 • EURO
  6,5425
  %-0,12
 • ALTIN
  300,06
  %-0,80
 • BIST
  7,7210
  %-0,52
SUYA %25 ZAM! 3 AYDA %65 ZAM!

SUYA %25 ZAM! 3 AYDA %65 ZAM!

SUYA %25 ZAM! 3 AYDA %65 ZAM! İyi Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Bucak Belediye Meclisinin suya %25 zammını eleştirerek daha evvel % 40 zam yapılan içme suyuna % 25 oranında bir zam talebinin daha olmasının Bucak halkına yapılan bir zulüm olduğunu, 3 ayda %65 oranında SUYA ZAM yapılmasının ekonomik bağlamda Bucaklı vatandaşların ceplerini […]

SUYA %25 ZAM! 3 AYDA %65 ZAM!
İyi Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Bucak Belediye Meclisinin suya %25 zammını eleştirerek daha evvel % 40 zam yapılan içme suyuna % 25 oranında bir zam talebinin daha olmasının Bucak halkına yapılan bir zulüm olduğunu, 3 ayda %65 oranında SUYA ZAM yapılmasının ekonomik bağlamda Bucaklı vatandaşların ceplerini yaktığını söyledi.
İyi Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, bir basın toplantısı düzenleyerek Salı günü Bucak Belediye Meclisinin Aralık ayı toplantısında alınan suya %25 zammına tepki gösterdi. İYİ Parti Bucak Meclis Üyeleri Fuat Şan, Nurettin Durmaz, Aynur Akçay, Ali Sağar ile birlikte parti teşkilat binasında basın açıklamasında bulunan İyi Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, içme suyu zammının geri çekilmesini istedi.

Açıklamasında, daha evvel % 40 zam yapılan içme suyuna % 25 oranında bir zam talebinin daha olmasının Bucak halkına yapılan bir zulüm olduğunu ifade eden Sönmez, 3 ayda %65 oranında SUYA ZAM yapılmasının ekonomik bağlamda Bucaklı vatandaşların ceplerini yaktığını söyledi.
İyi Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, yapmış olduğu basın açıklamasında, “03.12.2019 tarihinde yapılan Bucak belediye meclisi 10 maddelik bir gündemle toplanmıştır. Bu 10 maddelik gündemin 5.maddesi 2.bendinde Bucak Belediyesi ücret tarifesinin görüşülmesi yer almıştır.
Ücret tarife değişikliği demek Fen işleri,İtfaiye Müdürlüğü,Mezarlıklar Müdürlüğü Mali İşler Müdürlüğü,Zabıta Müdürlüğü,Pazar Yeri Harçları,İlan Reklam Harçları v.s gibi ve en önemlisi de SU ücretlerinin Zamlanması demektir.
Meclis toplantısında sıra Bucak belediyesi ücret tarifesinin zammının görüşülmesine geldiğinde Belediye başkanlığımızın halkımızın hizmetine sunulan yaklaşık olarak 150-200 adet farklı kalemlerde % 10 ile % 100 arasında değişen bir zam taleplerinin olduğu, Yaklaşık olarak 3 veya 4 ay evvel % 40 oranında zam yapılan içme suyumuzun %25 oranında tekrar zam yapılma taleplerinin olduğunu gördük. Devletin resmi kurumlarının ve sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN’ın açıklamalarına göre % 8 enflasyon olan ülkemizde, daha evvel % 40 zam yapılan içme suyumuzun Bucak İlçemizde 3 Ay aradan sonra Belediye Başkanlığımızın % 25 oranında bir zam talebinin daha olması,yani 3 ayda %65 oranında SUYA ZAM yapılması ilçemiz halkına yapılan bir ZULÜMDÜR. Daha önce yapılan % 40lık su zammı ekonomik bağlamda BUCAKLI VATANDAŞLARIMIZIN ceplerini yakmıştır.
İstenilen son su zammı talebinde mesken ve her daire başı 1 ve 25 TON arası su miktarı 3.00 TLden 3.75 e,25-40 Ton arası 4.00 TLden 5.00TLye, 40 Ton yukarısı 6.00TL den 7.50TL’ye çıkarılması husunda Meclisimizden Başkanlık Makamı talep etmiştir.
İYİ Parti’nin 6 Belediye Meclis üyesi oylama esnasında SUYA ZAM kararına RED oyu vermişler ancak ADALET ve KALKINMA PARTİSİ’nin 9 MECLİS ÜYESİ ve BELEDİYE BAŞKANIMIZ SAYIN EMRULLAH ÜNALIN DA suya ZAM konusunda evet oyu vermeleriyle 10 EVET 6 HAYIR Oyuna karşın maalesef içme suyumuza 03.12.2019 Tarihi itibariyle % 25 daha suya ZAM yapılmıştır.
Kamuoyundan Gerek telefonla gerek Sosyal medyadan gerekse İlçe Başkanlığımıza gelerek yapılan SU ZAMMINA olağanüstü tepkiler gelmiştir.
Belediye Başkanımız Sayın EMRULLAH ÜNAL ve ADALET ve KALKINMA Partisinin değerli Meclis üyelerinden yapılan son %25 lik su zammının ilk meclis toplantısında ZAMMIN GERİYE çekilmesi hususunda bir çalışma yapılmasını BUCAKLI HEMŞEHRİLERİMİZ adına RİCA ediyoruz.Bu bağlamda İYİ PARTİLİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZDE üzerlerine düşen sorumluluğun bilincinde olarak SU ZAMMININ İptali hususunda Mecliste AKP’li üyelere yardımcı olacaklardır. TIPKI SEÇİM DÖNEMİNDE OLDUĞU GİBİ ŞUANDA DA VATANDAŞIMIZIN SESİNE talebine kulak vermelerini SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZDAN ve AKP’Lİ Belediye MECLİS ÜYELERİMİZDEN yine Bucak halkımız adına istirham ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti İlçe Başkanı Safa Sönmez Kocaaliler Belediye Başkanı Selahattin Gökçe’nin sosyal medyadan paylaştığı, “Suya zam yok, 2018 fiyatları ile devam” paylaşımını örnek göstererek, dar gelirli bir belde suya zam yapmıyorsa, Bucak Belediyesi bir sürü imkandan sonra neden yapıyor diye sordu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?