• DOLAR
  7,7050
 • EURO
  8,9738
 • ALTIN
  458,26
 • BIST
  1,1638
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. BUCAK İCRA DAİRESİ 2018/288 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 1 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Burdur İl, Çeltikçi İlçe, 136 Ada, 37 Parsel, KUZKÖY Mahalle/Köy, ÇUKURYER Mevkii, Taşınmaz Çeltikçi ilçesi, Kuzköy köyü Köyiçi mevki yerleşik alan sınırları içerisinde olup, üzerinde muhtelif meyveli ve meyvesiz ağaçlar […]

T.C. BUCAK İCRA DAİRESİ
2018/288 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Burdur İl, Çeltikçi İlçe, 136 Ada, 37 Parsel, KUZKÖY Mahalle/Köy, ÇUKURYER Mevkii, Taşınmaz Çeltikçi ilçesi, Kuzköy köyü Köyiçi mevki yerleşik alan sınırları içerisinde olup, üzerinde muhtelif meyveli ve meyvesiz ağaçlar bulunmaktadır. Taşınmazın tapu alanı 237,54 M2 dir. Arazi üzerindeki fiili kullanım durumu itibariyle aynı ada 87 nolu parsel ile birlikte kullanılmakta ise de 87 nolu parselin maliki farklı olması nedeniyle kıymet takdiri istenilen 136 ada 37 parsel nolu taşınmazın yola cephesi bulunmamaktadır. Diğer yönlerden şahıs bahçeleri ile çevrili olup, taşınmazın elektrik ve suyu mevcuttur. Taşınmazın bu özellikleri göz önüne alındığında; Arazi değeri: 234,54 m2 x 20,00 TL/m2 = 4690,80 TL. Taşınmaz üzerinde ağaçlar bulunmaktadır:
Ceviz 2-3 yaş arası 3 Adet – Ceviz 10-15 yaş arası 3 Adet – Nar 3-5 yaş arası 6 Adet – Zeytin 2-3 yaş arası 2 Adet – İncir 30 yaş civarı 1 Adet’tir. Parsel üzerinde bulunan muhtelif tür ve yaştaki meyve ağaçlarının keşif tarihi itibariyle Üretim maliyet Hesabına göre toplam değeri = 1.260,00 – TL’dir. Taşınmazın toplam değeri = 4690,80 + 1260,00 = 5.950,80 TL ‘dir. Tamamı borçluya aittir.
Adresi : Burdur İl, Çeltikçi İlçe, 136 Ada, 37 Parsel, KUZKÖY Köyü, ÇUKURYER Mevkii,
Yüzölçümü : 237,54 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Taşınmaz köy hudutlarında olup belediye imar planı dışındadır.
Kıymeti : 5.950,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:30 – 10:40 arası
2. Satış Günü : 28/04/2020 günü 10:30 – 10:40 arası
Satış Yeri : Bucak Belediyesi Recai Tosyalı Düğün Salonu (Konak Mah. Genç Osman Cad. No:94 Bucak /Burdur –
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini ,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin () bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/288 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/01/2020
Kaymakamlık İlan No:14 Hedef Gazetesi İlan No: 5

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM