• DOLAR
  5,9446
  %0,01
 • EURO
  6,5425
  %-0,12
 • ALTIN
  300,06
  %-0,80
 • BIST
  7,7210
  %-0,52
TÜRKİYE’NİN İLK BEŞİZLERİNDEN BASINA ZİYARET

TÜRKİYE’NİN İLK BEŞİZLERİNDEN BASINA ZİYARET

TÜRKİYE’NİN İLK BEŞİZLERİNDEN BASINA ZİYARET 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla ziyaretin en güzeli dün gerçekleştirildi. 2000 yılında Bucak’ta dünyaya gelen Türkiye’nin ilk beşiz bebeklerinden engelli kardeşimiz Hamit Arlı, Sosyal Hizmetler Bucak İlçe Müdürü İsmail Ayrulu ve Sosyal Hizmet Uzmanları refakatında, gazetemizi ziyaret ederek bizleri onure etti. Türkiye’nin ilk beşiz bebekleri 2000 yılında Bucak İlçemizde […]

TÜRKİYE’NİN İLK BEŞİZLERİNDEN BASINA ZİYARET
10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla ziyaretin en güzeli dün gerçekleştirildi. 2000 yılında Bucak’ta dünyaya gelen Türkiye’nin ilk beşiz bebeklerinden engelli kardeşimiz Hamit Arlı, Sosyal Hizmetler Bucak İlçe Müdürü İsmail Ayrulu ve Sosyal Hizmet Uzmanları refakatında, gazetemizi ziyaret ederek bizleri onure etti.
Türkiye’nin ilk beşiz bebekleri 2000 yılında Bucak İlçemizde dünyaya gelmişti. Beşiz kardeşlerden biri hakkın rahmetine kavuşmuş diğerleri aile bireyleri ile birlikte yaşıyor. Beşiz kardeşlerden Hamit Arlı gazetemizi ziyaret ederek, Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Tutum ile bir süre sohbet etti.
10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeniyle Bucak İlçemiz Basınını ziyaret etmek isteyen Hamit Arlı’nın isteği İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu tarafından yerine getirildi. İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu Hamit Arlı’nın isteklerinin yerine getirilmesi için Sosyal Hizmet Müdürlüğü’nü görevlendirdi.
Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü İsmail Ayrulu ve Sosyal Hizmet Uzmanları Hamit Arlı için tahsis edilen Araçla Basın kuruluşlarını ziyaret ettiler. Bu bağlamda Gazetemizi ziyaret eden Hamit Arlı ile sohbet ettik.
Beşiz Kardeşlerden Hamit Arlı geçtiğimiz günlerde Dedesi Hamit Arlı’nın vefat ettiğine dikkat çekerek; “Hamit babam (Dedem) beni çok severdi. Her gün bana yerel basından gazeteler getirir ve okurdu. Özellikle Hedef Gazetesi Dedemin işyerine yakın olduğu için Hedef Gazetesini her gün bana okur, diğer gazeteleri de zaman zaman bana getirirdi. Hedef Gazetesi Kurucusu Mustafa Tutum abimi ve Mehmet Tutum abimi tanırım. Mustafa Abim Dedemin Bağevinden (Kurtönü Mevkiinden) komşusudur. Kendisiyle her zaman görüşürüz. Bu günde görüşmek istedim. Ancak işyerinde olmadığı için görüşemedik.”diyerek selamlarını iletti.
Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Mehmet Tutum; “Ülkemizin ilk beşizlerinden Hamit Arlı gazetemizin sabit okurları arasındadır. Rahmetli Dedesi Hamit Arlı, Babası İsmail Arlı ve kardeşi her gün gazetemizi standımızdan alır ve Hamit’e ulaştır. Hamit için gazetemizi okurlardı. Hamit iyi bir okur (dinleyen okur) olarak bizlerin kalbine taht kurmuş bir kardeşimizdir. Hamit Arlı’nın gazetemizi ziyareti ayrıca bizleri duygulandırmış bir o kadar da sevindirmiştir. Bu ziyaretin gerçekleşmesine vesile olan İlçe Kaymakamımız Erol Tanrıkulu’na, ziyaretin gerçekleşmesini sağlayan Sosyal Hizmet İlçe Müdürü İsmail Ayrulu ve ekibine teşekkür ediyoruz.”dedi.
Hedef Gazetesi ailesi olarak bizler de Hamit Arlı’ya anlamlı günümüzde bizleri ziyaret ettiği için teşekkür ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?