• DOLAR
  5,9487
  %0,08
 • EURO
  6,5486
  %-0,03
 • ALTIN
  300,26
  %-0,73
 • BIST
  7,7304
  %-0,40
“YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU KULLANMALI”

“YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU KULLANMALI”

“YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU KULLANMALI” KÜÇÜKLERDEN “BÜYÜK” ETKİNLİK Bucak’ta Yerli Malı Haftası kapsamında Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından program düzenlendi. Programa Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, İlçe Jandarma Komutanı İlker Kar, Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, okul müdürleri, öğretmenler ve minik öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve […]

“YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES BUNU KULLANMALI”
KÜÇÜKLERDEN “BÜYÜK” ETKİNLİK
Bucak’ta Yerli Malı Haftası kapsamında Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu tarafından program düzenlendi. Programa Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, İlçe Jandarma Komutanı İlker Kar, Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, okul müdürleri, öğretmenler ve minik öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda, ülkemizde üretilen ve yetiştirilen ürünleri, eğitimin ilk basamağı olan okul öncesi eğitimde çocuklara anlatıldı, öğretildi, gösterildi. Minik öğrenciler de öğrendiklerini programda anlattılar. Ülkemizin 7 bölgesinde yetiştirilen ürünler, yöreye has kıyafetler ve zengin görsellik eşliğinde çocuklar tarafından tanıtıldı. Herkesin dikkatini çeken görsel şölen takdir topladı.
Programında devamında, minik dâhiler sınıfı öğrencileri ülkemizde yetişen meyve ve sebzeler ile ilgili şiirlerini okudular.
Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, bu güzel görsel şölende emeği geçen herkese özellikle minik öğrencilere teşekkür etti. Kaymakam Tanrıkulu, “Türkiye’mizin 7 bölgesinde yetişen ürünleri görebiliyoruz. İnsanoğlu her zaman hayatını kolay kılmak ister. Yaşamla karşılaştığı mücadeleyi rahat bulmak ister. Bu aynı zamanda teknoloji gereğini oluşturur. Dünyada teknolojiyi üreten, kullanan, satan ülkelerin gelir düzeyi ve refah seviyesi yüksek olduğunu ve gelişmiş ülkeler olduğunu görüyoruz. Teknolojinin gerisinde kalan ülkeler az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdir. Burada önemli olan, sorulması gereken şu; teknolojiyi üreten, kullanan, satan kim? Teknolojiye hakim olmak, üreten, kullanan ülke olmak refah seviyesini belirleyen en önemli unsurlardır.”dedi.
Bu programın okul öncesi okulda düzenlenmesindeki amacın, çocuklara söz hakkı vermeyi ve hayal güçlerini canlandırmak olduğunu ifade eden Kaymakam Tanrıkulu, “Eğer ki biz teknoloji ortaya koymak, üretmek ve bu noktada öncü olmak istiyorsak şüphesiz ki bunun ilk yolu okullarımızda verdiğimiz eğitimden geçiyor. İkinci sırada anne babalar devreye giriyor. “Su küçüğün, söz büyüğün” “küçükler bilmez” cümleleri her ne kadar küçükleri korumak büyüklere saygı ifadesi de olsa çocuklarımıza konuşma özgürlüğü vermeliyiz. Onları duygu ve düşüncelerini ifade etmesinde, yaratıcılıklarını ortaya koymasında çocuklarımıza ne kadar söz hakkı veriyoruz, ne kadar dinliyoruz onları? Küçüklerin hayal dünyaları son derece geniş. Çocuklarımızı yetiştirirken kendi dar kalıplarımızla çocuklarımızın hayal dünyalarının maalesef önüne geçerek bizim gibi düşünmelerini istiyoruz. Halbuki hayal, gerçekleşmemiz gerçeğin ta kendisi. Bundan dolayı de eğitimde çocuklarımızı küçük yaştan itibaren söz hakkı vermek, onları dinlemek, hayallerini, ufuklarını gerçeğe dönüştürmek, desteklemek son derece önemli. Bunun için MEB, okul öncesi eğitimden başlamak üzere bütün okullarımızda çok ciddi anlamda çalışmaları söz konusu.”dedi ve programda emeği geçen, katkıda bulunan yöneticilere, öğretmenlere, velilere, öğrencilere teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?